Sclavinia

O prowincji
XmX41J3N.png
a7Vu921q.png
Sclavinia powstała 12 marca 2007 roku, jako państwo wirtualne silnie związane w swych fundamentach z kulturą słowiańską. Była spadkobierczynią myśli i dorobku Rzeczpospolitej Narodów. Państwo sclavińskie założyli m.in.: Michał Stoyałowski, Guedes de Lima i Emil Potocki.

Współcześnie Sclavinia jest prowincją Księstwa Sarmacji o szerokiej autonomii. Głową państwa jest Król Sclavinii (każdoczesny Książę Sarmacji). Sclavinia jest krainą wielowymiarowych możliwości działania. Od polityki, przez działalność kulturalną, literacką, publicystyczną, naukową a na wojskowości kończąc. Co więcej jesteśmy społecznością wielonarodową, w której każde pomysły mają prawo być wysłuchane i realizowane.

Naszą ideą działania jest Ostateczna Krucjata. Ciężko do końca zdefiniować czym tak właściwie jest owa Ostateczna Krucjata, ale najprościej i najłatwiej powiedzieć, że jest ona swoistym duchem narracji, którą każdy w Sclavinii nosi w sercu. Zamieszkaj u nas, a sam się przekonasz czym jest Ostateczna Krucjata.3tkaR2v6.png
Jeżeli chcesz zostać obywatelem Sclavinii, musisz podjąć się pewnego - niewielkiego - wysiłku. Na samym początku powinieneś uzyskać obywatelstwo sarmackie. Kiedy już ci się to uda uzyskanie obywatelstwa sclavińskiego nie będzie wyzwaniem. Musisz wypełnić tylko dwa wymagania. Pierwszy to zamieszkanie w jednym z miast Sclavinii. Gdy już będziesz zamieszkiwał na terytorium państwa sclavińskiego wystarczy, że złożysz wniosek o wpisanie do rejestru obywateli.

Zapytasz pewnie po co ci to wszystko? W Sclavinii na pewno znajdziesz sobie coś ciekawego, co cię pochłonie bez reszty. Jeżeli od zawsze chciałeś być poetą, pisarzem, malarzem, artystą, publicystą lub satyrykiem, zatrudnij się w Głosie Sclavinii. Dla fanów sportu polecamy dołączenie do Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli pasjonujesz się nauką (szeroko rozumianą) powinieneś zainteresować się pracą w Akademii Sclavińskiej. Politycy dostaną uśmiechu na twarzy na wieść o wielkiej swobodzie działania w Radzie Konsulatu Sclavinii, a osoby lubujące się w wojskowości winne zapisać się na kurs oficerski do Waffen-OK. A jeśli i tego ci mało, to nic nie stoi na przeszkodzie byś zainicjował jakąkolwiek inną aktywność.
P00004
numer ewidencyjny
Ludwik Tomović
Gubernator
269 731,45 lt
stan konta

historia rachunku

0.00%
podatek od posiadanego majątku
0 lt
podatek stały od mieszkańca
0 lt
podatek stały od instytucji
20%
podatek od tantiem
10%
podatek od żywienia
Pracownicy
Jesteś tu zatrudniony/a
Instytucje prowincji

D00018, Sclavinia

Głos Sclavinii

S00035, Sclavinia

Mennica Eldoracka

S00040, Sclavinia

Bereza Kotwicka

S00043, Sclavinia

Waffen-OK

S00195, Sclavinia

Kolegium Nauk Przyrodniczych