System gospodarczy. Zdrowie i siła robocza
System gospodarczy "Srebrna Sarmacja" opiera się w głównej mierze na sprzedaży siły roboczej. Automatycznie generują ją gospodarstwa.

Produkcja w gospodarstwach. Wysokość produkcji siły roboczej jest uzależniona od liczby gospodarstw prywatnych (oraz, w o wiele mniejszym stopniu, przyznawanych przez Księcia gospodarstw feudalnych). Wydajność produkcji zależy od poziomu twojego zdrowia. Im wyższy poziom zdrowia, tym więcej jednostek pracy wyprodukujesz. Im bardziej o siebie dbasz, tym większe czerpiesz z tego korzyści.

Efekty produkcji możesz sprzedać Radzie Ministrów, jeśli ta posiada odpowiednie środki na Funduszu Pracy, przeznaczonym specjalnie do tego celu. Najczęściej doładowania tego funduszu następują w poniedziałki około godziny 21.00. Warto śledzić forum i GAP, gdyż mogą się tam pojawić informacje na ten temat.

Zdrowie. Produkcja pracy obniża zdrowie o 4 proc. na godzinę. Sprzedaż pracy pochłania zaś 1 proc. ilości sprzedawanej pracy.
Punkty zdrowia tracisz również dodając artykuł (10 proc.), dodanie komentarza zaś kosztuje 1% zdrowia.

Opłaca się inwestować w siebie,ale nie jedz jednak zbyt często! Gdy masz wysoki współczynnik zdrowia, a mimo to zdecydujesz się na kolejną zupę w miejskiej kantynie, istnieje ryzyko, że zupa ci zaszkodzi. Wówczas otrzymasz mniej niż 40% zdrowia.

Zupa. Zupa podnosi współczynnik zdrowia o 40%, maksymalnie do 100%. Jej cena zależy od ilości posiadanych przez ciebie gospodarstw. Zup mieszkańcom dostarczają miejskie kantyny. Nie zapomnij o ich regularnym odwiedzaniu! To jak dużymi garnkami dysponuje kuchnia, a zatem ile zup jest w stanie wyprodukować w ciągu 24 godzin, zależy od poziomu rozwoju miasta.

Zarabiać oczywiście możesz również na tantiemach za artykuły prasowe.

UWAGA! Aby kupować zupę i zarazem produkować siłę roboczą na sprzedaż, musisz zamieszkać w którymś z miast. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie się przeprowadzić, poświęć chwilę na zapoznanie się z zakładką SAMORZĄDY, w której możesz poczytać o poszczególnych samorządach i zobaczyć, jakie miasta posiadają.

Każda z prowincji i Krajów Korony ma swój szczególny klimat, wyrażony w jej opisie. Uważnie go przeczytaj, a w razie wątpliwości zajrzyj jeszcze na forum danego samorządu (dostępne z poziomu Forum Centralnego).