Podstawowe kontakty
W Sarmacji najważniejsze są relacje. To dzięki nim powstają kolejne inicjatywy, miejscowości, partie polityczne, elementy systemu gospodarczego. To dzięki nim istnieje Księstwo. Warto więc, byś wiedział/a, kogo warto znać na początku swojej przygody z mikronacjami.

1. Opiekun w IES. Jedną z pierwszych osób, z którą będziesz miał/a szansę porozmawiać w cztery oczy, będzie jeden z wykładowców Instytutu. To zazwyczaj doświadczony, zaprawiony w bojach Sarmata. Skorzystaj z jego wiedzy!

2. Naczelnik Twojej miejscowości. Odezwij się do niego, z pewnością w Twoim mieście znajdzie się jakieś ciekawe zajęcie. Często opieka naczelników jest bezcenna!

3. Włodarz Twojej prowincji. W lokalnej administracji szczebel wyżej nad miejscowościami są prowincje i Kraje Korony. To coś na kształt województwa. Sprawdź, kto aktualnie rządzi w Twojej prowincji i napisz do niego kilka słów. Często prowincje są bardziej aktywne niż miejscowości i oferują Ci szersze perspektywy.

4. Kanclerz i ministrowie. W każdym sarmackim rządzie któryś z ministrów oddelegowany jest do pomocy nowym mieszkańcom. Dlatego w razie pytań lub pomysłów o większej, ogólnosarmackiej skali, śmiało pisz do któregoś z ministrów, a nawet kanclerza. Z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości i pomogą w Twoim rozwoju w Sarmacji.

5. Książę. W sprawach wagi najwyższej można kontaktować się z Jego Książęcą Mością. Oczywiście, jest to obwarowane stosownym protokołem. Jeśli jednak czujesz, że chciałbyś poznać monarchę, możesz skorzystać z tego wniosku. Zasady protokołu znajdziesz tutaj.