Pierwszy dzień w Sarmacji
Koniecznie to przeczytaj. Artykuł nie jest długi a pomoże Ci postawić pierwsze kroki w naszym państwie, które nie jest zwykłą grą a złożonym uniwersum spontanicznie rozwijającym się od niemal 20 lat.

Start

Na stronie głównej powinniście widzieć specjalną sekcję adresowaną do Was - Nowych Mieszkańców. Żeby łatwiej było zacząć przygotowaliśmy 10 osiągnięć do zdobycia wprowadzających najbardziej podstawowe narzędzia mieszkańca. Przy okazji możecie szybko zarobić swoje pierwsze 10 tysięcy libertów.

Niektóre osiągnięcia naliczą się od razu po wykonaniu zadania. Pozostałe powinny w ciągu 24 godzin. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zgłosić się tutaj - Elementarium

Co robić ?

Do życia w Księstwie (czy też do grania w Księstwo) można podejść na wiele sposobów. Na początku można skupić się na zdobywaniu osiągnięć, punktów, miejsca w rankingach i pieniędzy itd. i z czasem popracować nas swoją rolą (postacią) a można wręcz przeciwnie skupić się na miejscu w społeczności, obejmowaniu funkcji publicznych, wyborze regionu a liberty i rankingi przyjdą same.

Niezależnie którą drogę wybierzesz w ramach pierwszego zadania/osiągnięcia przywitaj się na forum i napisz kilka słów o sobie. Oczywiście możesz napisać "Witam" i 1000 libertów będzie twoje ale jeżeli napiszesz czym się interesujesz to łatwiej będzie nam pokazać takie elementy sarmackiego uniwersum, które mogą Cię zainteresować.

Rozglądnij się za pierwszą pracą. Może ci w tym pomóc Urząd Pracy w którym znajdziesz różne oferty - od najprostszych wymagających umiejętności klikania po bardziej wymagające i kreatywne.

Skąd czerpać informacje ?

Możesz czytać poradniki które staramy się cały czas aktualizować i rozwijać. Możesz również pytać do woli na forum oraz Discordzie.

U góry strony głównej dysponujesz ikonką listu pod którą kryje się tzw. Poczta Konna. Czeka tam na Ciebie otwarty wątek pocztowy z grupą Doradcy a więc osobami gotowymi odpowiedzieć na każde pytanie.

Porozmawiajmy o Księstwie

Przeglądając forum oraz artykuły na stronie głównej możesz nie wiedzieć o czym "ci ludzie" piszą. Nikt na początku nie wie dlatego możesz zacząć swoją aktywność na forum od działu realowego a później zacząć poznawać swój wybrany region. Z czasem wszystko stanie się jasne.

To powinno wystarczyć na dobry początek. Udanego v-życia !