Jak dołączyć do Akademii?
TI9L4Q20.pngDziałalność Akademii regulują przepisy ustawy Rady Konsulatu Sclavinii nr 4/2017 z dnia 9 czerwca 2017 r. o Akademii Sclavińskiej (Dz. P. poz. 9427, z póżn. zm.) oraz uchwała Konwentu Akademii z dnia 29 listopada 2017 r. w sprawie Statutu Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda (Dz. Urz. Nr 1). Dlaczego to takie ważne? Wymienione wyżej przepisy to nic innego jak zasady, według których organizujemy na uczelni swoją pracę i naukę, określają one również możliwości przyjmowania nowych osób do Akademii.Jeśli chcesz do nas dołączyć to w pierwszej kolejności
musisz określić w jakiej roli chciałbyś funkcjonować na uczelni:


kolTx11S.jpg
Chcę być studentem!
Studentem może być każda osoba, która wyrazi chęć podjęcia studiów na Akademii. Studia trwają do 3 miesięcy i mają charakter indywidualnej pracy z Naukowcem, polegającej na poszerzaniu wiedzy kierunkowej i zdobywaniu doświadczenia.

Wystarczy, że wejdziesz do gmachu Akademii na Forum Centralnym (link obok), a następnie w Rektoracie zostawisz podanie o przyjęcie na studia (jeśli nie wiesz jak napisać taką prośbę to w naszym Archiwum znajdziesz rozpatrzone podania - możesz śmiało użyć jednego z nich). Pamiętaj, żeby wskazać kierunek studiów - każdy Wydział posiada wątek, w którym publikowane są kierunki i programy studiów, a także wysokość odpłatności za naukę (w programach bez wskazania kosztów należy wnieść standardową opłatę 15 000 lt). Jeśli jednak nie znalazłeś kierunku odpowiedniego dla siebie w podaniu określ tylko wydział, na którym chciałbyś się uczyć i zakres tematyczny, którym się interesujesz. To wszystko, co musisz zrobić na początek.

Następnie Rektor albo Dziekan wskazanego przez Ciebie wydziału odpowiedzą na zgłoszenie i podpowiedzą co robić dalej. Studia kończą się uzyskaniem dyplomu, potwierdzającego ukończenie danego kierunku. Ponadto możesz wystąpić o nadanie tytułu naukowego, który oprócz dyplomu potwierdzi Twoje umiejętnosci, a także będzie przepustką do kariery naukowej oraz kolejnych tytułów.


1BK9ndsd.jpgChcę być Naukowcem!
Przyjmowanie nowych Naukowców to procedura odrobinę bardziej skomplikowana, bo nawiązujemy stałą współpracę w ramach której prowadzisz pracę naukową i badawczą, opiekujesz się studentami i prowadzisz zajęcia, a także otrzymujesz stosowne wynagrodzenie.

Generalnie na samodzielnym stanowisku naukowym może być zatrudniona osoba, która posiada tytuł naukowy. Przyjęcie nowego Naukowca, który posiada tytuł naukowy odbywa się po głosowaniu Konwentu Akademii, czyli wszystkich aktualnie zatrudnionych Naukowców. Zgłoszenie o przyjęcie do grona Naukowców pozostawiasz w Rektoracie w gmachu Akademii na Forum Centralnym (link obok).

Jeśli jednak nie posiadasz tytułu naukowego, ale bardzo chcesz dołączyć do nas i prowadzić życie Naukowca, możesz postarać się o przyjęcie na stanowisko asystenta. Asystenci prowadzą badania kończące się uzyskaniem tytułu naukowego, bez konieczności odbywania studiów, ale pamiętaj, że jest to ścieżka trudniejsza, bo Akademia musi mieć zapotrzebowanie na takie stanowisko (wymagana jest zgoda Rektora oraz odpowiedniego Dziekana) i wolne środki na Twoje wynagrodzenie, a po zatrudnieniu oprócz prowadzenia własnych badań równolegle wspierasz działalność swojego opiekuna naukowego.