Nowy poradnik dodawania aktów do DP
Cytuję:
Dziennik Praw Księstwa Sarmacji ma to do siebie, że jest specyficzny. Dochodzą do mnie głosy, że to czyni go nieogarnialnym, zatem spisuję ten poradnik, coby ułatwić pracę przyszłym pokoleniom.

Tak zaczynał się poprzedni poradnik napisany przez nieocenioną JO Karolinę von Lichtenstein

aktualizacja 19.09.2016 r.

W związku z faktem, że moja poprzedniczka to wzór dla wielu Sarmatów nie będę zmieniał tego co było dobre i da się wykorzystać, bo lepsze już nie będzie, więc będę się posiłkował, a poradnik zostanie ukryty.

Ustal, na jakim szczeblu publikujesz. Są dwa — samorządowe i centralny. To dosyć istotne, aby to wiedzieć, ponieważ do publikacji potrzebujesz hasła. Jeśli Twój akt dotyczy samorządu, namiestnik powinien posiadać to hasło. Jeśli centrali, to Książę, Marszałek Dworu, Kanclerz czy co niektórzy Ministrowie będą nim dysponować. Hasłem do samorządu nie można dodawać aktów na szczeblu centralnym, ale odwrotnie już tak — jeśli ktoś posiada hasło centralne, posiada także możliwość wrzucania aktów wszystkich kategorii.

Jeśli już masz hasło, otwórz stronę dodawania aktów prawnych. Jeśli Twój akt prawny należy do kategorii tych, które są wydawane okresowo — np. co miesiąc — lub jest powołaniem/odwołaniem z któregoś ze stanowisk, bardzo prawdopodobnym jest to, że już kiedyś ktoś go wydawał. Możesz przeszukać archiwa Dziennika Praw i skopiować treść wydanego już aktu bez wyrzutów sumienia. Jeśli nie, no to będzie trudniej…

DAv75nI1.png

Krok 1 - Wybierz szczebel: CENTRALA lub jeden z czterech samorządów.
Krok 2 - Wybierz rodzaj: CENTRALA: Poczekalnia lub jeden z katalogów samorządów.
N3352v0g.png
eA3AbDw1.png

Krok 3 - Określenie rodzaju np. Postanowienie Króla.

Krok 4 - Określenie przedmiotu tj. czego dotyczy akt np. ws. powołania Marszałka Dworu.

Krok 5 - Data wydania (ustawia się automatycznie).

Krok 6 - Numer (jeśli akt numerowany).

Krok 7 - Treść (wpisujemy całą treść aktu bez podpisu).

Krok 8 - Podpis (wpisujemy sygnaturkę (-) Imię, tytuł i nazwisko oraz funkcję poprzedzoną <br>)
np. (-) Krzesimir mar. Dąbrowy <br> Namiestnik.

Krok 9 - Hasło (wpisujemy hasło do publikacji).

Krok 10 - Zapisz (naciskami jeśli jesteśmy pewni zmian).

Co do edycji, istnieje do niej specjalne hasło, które mają osoby typu Ksiażę, Marszałek Dworu, Kanclerz, etc., więc jeśli coś się spsuje, albo trzeba będzie zarchiwizować. O tym w kolejnej zakładce IES już wkrótce.

Laurencjusz MaHi at Atera