Hergoliener Weihnachtsmarkt
W Królewskim Mieście Złoty Gród rozpoczął się już świąteczny sezon! Czternaście najbliższych dni poświęconych zostanie w stolicy Rejencji Nowej Teutonii starej tradycji sięgającej czasów kolonialnych. Mieszkańcy i turyści będą uczestniczyć w Jarmarku Hergolienowskim!
00DAJm7a.jpg
Tradycja Jarmarku Hergolienowskiego sięga XVII wieku. Corocznie rozpoczyna się dziewiątego grudnia i kończy dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Odbywa się na Starym Mieście oraz ciągnie wzdłuż głównej ulicy Mateusza Wilhelma. Otwierany jest przez najlepszego aktora Teatru Wielkiego im. króla Łukasza Augusta, który w przebraniu cesarza Hergoliena zwiastuje nadejście Dzieciątka Jezus. Jarmark to tysiące stoisk z rękodziełem, łakociami, zabawkami i licznymi atrakcjami.
Ogromny kompleks, rozświetlony tysiącami lampek i kolorowych światełek, powietrze przesycone zapachem ciepłego, korzennego wina i grupy roześmianych dzieci jedzących czekoladowe postaci cesarzy Hergoliena, bądź Jakoba albo księcia Tomasz - wszystko to przyciąga tysiące turystów w okresie przedświątecznym. W niewielkich, drewnianych budkach, których budowa i dekorowanie rozpoczyna się już na początku miesiąca, swoje niewielkie warsztaty lokują najlepsi teutońscy zabawkarze.
lPih5UtA.jpg
Lw5N0l1m.jpg
Obok warsztatów rzemieślniczych i zabawkarskich można natknąć się na winiarnie oferujące najczęściej wina tegoroczne (zwane po teutońsku Hórigen), które są specjałem Nowej Teutonii. Grzany specjał przegryzany czekoladowym piernikiem Lejbkoh to najczęściej spożywany specjał w tym okresie. Spacerując ulicą Mateusza Wilhelma pośród klasycystycznych kamienic można odwiedzić budki oferujące gry, w których głównymi nagrodami są słodycze, bądź pluszowe maskotki. Tradycyjna gra Strąć Gellona przyciąga rzesze młodych Teutończyków.
Złoty Gród zaprasza wszystkich Sarmatów na Jarmark Hergolienowski. Zwłaszcza obecnie, gdy w Baridasie mówi się wciąż o awarskim konflikcie, a w Gellonii miasta upadają od fal tsunami, bądź zamarzają, bo termometr pokazał pięć stopni poniżej zera. W Złotym Grodzie ugoszczony zostaniesz kubkiem kojącego grzańca, słodyczami i będziesz mógł w spokoju oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia w niepowtarzalnej, ciepłej i przyjacielskiej atmosferze.
H7Y3J17c.png