Oddziały
Nieregularne Legie Sclavińskich Dżentelmenów
dowódca: kdt. Yutte Pónkrokk


zg1X43RY.jpg

P
owołane pod broń podczas zajazdu na Nowy Kotwicz, zorganizowanego jako odpowiedź sił ostatecznokrucjatowych na próby zagarnięcia miasta przez wrażą agenturę. Nieregularne oddziały zgromadził ówczesny konsul Yutte Pónkrokk. Odegrały one znaczącą rolę podczas odzyskiwania Nowego Kotwicza i później, podczas budowy Berezy Kotwickiej. Oddziały nadal oddają usługi Konsulatowi.

Specjalny Szwadron Służby Milicyjnej
im. Michała Augusta Staropodlaskiego

dowódca: rtm. Wincenty Wałachowski


HWw41USH.jpg

S
pecjalny Szwadron Służby Milicyjnej im. Michała Augusta Staropodlaskiego to formacja o charakterze milicyjnym, podtrzymująca porzadek publiczny i broniąca łądu oraz dyscypliny. Sztab jednostki znajduje się w Eldoracie (w budynku Kolegium Swarzystowskiego). Jednostka obejmuje swoim działaniem stolicę, ale planuje szerzyć zamordyzm także na prowincji. Na razie szwadron liczy kilkudziesięciu milicjantów, którzy w wypadku poważniejszych zajść mogą zostać wsparci przez sporą liczbę ochotników - młodych oraz łysych mieszkańców Eldoratu, a także więźniów mieszkańców Berezy Kotwickiej.

Ochotnicza Rota Sclavińskich Postrewolwerowców
dowódca: rtm. Michał Bryennios


h65ZV1eM.jpg

M
yślisz, że do osiągnięcia maksymalnego szyku potrzeba prawdziwych rewolwerów? A może sądzisz, że bez koni nie można być wirtualnymi stróżami prawa? Nic bardziej mylnego. Ochotnicza Rota Sclavińskich Postrewolwerowców odrzuciła klasyczne rewolwery na rzecz praktyczniejszych pistoletów ręcznych nowej generacji, znacznie skuteczniejszych w walce i bardziej imponujących w wyrządzanych szkodach. ORSP zebrały się spośród wyszkolonych w Berezie Kotwickiej żołnierzy i profesjonalnych klubowych graczy w rzutki z całej Sclavinii. Teraz strzegą bezpieczeństwa południowego brzegu Eldy, zabezpieczając jego sclavińskość przed zaplutymi karłami kontrkrucjaty. Ich mottem jest każde słowo PRZYWÓDCY, okrzykiem - BONANZA!, a oficjalnym sportem ORSP pozostają rzutki.

Hufiec Broni Masowego Rażenia
dowódca: set. Martin Schlesinger-Asketil

5NM1d570.jpg

T
en niewielki oddział wyróżnia się swoim substandardowym wyposażeniem: pałki z uranowym rdzeniem, osobista broń rakietowa, rozpylacze cyjanowodoru (doskonałe podczas tłumienia zamieszek!). Hufiec stacjonuje w Berezie Kotwickiej; jego bojowcy zareagują jako pierwsi w razie kolejnego buntu Nowego Kotwicza. Dowództwo hufca ściśle współpracuje ze Sclavińskim Centrum Atomistyki. Emil raczy wiedzieć po co.

Samodzielna Rota Piechurów
dowódca: rtm. Basilio Aldobrandini


3X5ChwKK.jpg

D
ziesiątki rozkazów. Kilkaset żołnierzy. Tysiące godzin spędzonych na ćwiczeniach. A jedno życie. I jedna szansa, by własnym ciałem, siłą, perfekcją i logiką walczyć w imię Sclavinii. W tym batalionie nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Całe doby spędzone na arcygroźnych ćwiczeniach czynią z nas wręcz niepokonanych. Tutaj liczy się każdy milimetr, każdy ruch i ton głosu. Jedyną kroplą, którą będziesz mógł oglądać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę będzie pot. Ewentualnie łza. Nasze ćwiczenia zawsze są prowadzone w potwornych warunkach. Dżungla, wieczna zmarzlina, pustynia... Nie straszna nam żadna skala termometryczna. Przeżyjemy w każdych okolicznościach. Oprócz siły i taktyki uczymy logiki. Gardzimy nieudolnością, nie znamy lenistwa, żywimy się chwałą. Dla Ciebie i Twojej rodziny, byś spokojnie spał. I dla wrogów, by nie spali nigdy. Oto jesteśmy. Jakieś głosy ze strony wrogów?

Gwardyjskie Hufce Pałacowe
(Waffen-OK Emil Potocki, Waffen-OK Aaron Rozman, Waffen-OK Michał Stoyałowski)
dowódca: Młynek Kawowy

k6afL8nY.jpg

N
a co dzień strzegą bezpieczeństwa Pałacu Michała Stoyałowskiego (siedziby Kapituły Konsulatu), Pałac Aarona Rozmana (siedziby urzędu konsularnego i administracji Sclavinii) oraz Pałacu Emila Potockiego (siedziby PRZYWÓDCY). Bojowcy Gwardyjskich Hufców Pałacowych są jednak w każdej chwili gotowi, by nieść Ostateczną Krucjatę w dowolny zakątek świata! Mieszkańcy Eldoratu mogą niekiedy podziwiać, jak trenują skoki z kominów Centrum Rozwoju i Produkcji Herbicydów. Bywa nawet, że są to skoki spadochronowe.