Forum Centralne
Forum Centralne (FC) to główne miejsce dyskusji i wymiany informacji między Sarmatkami i Sarmatami oraz nawiązywania nowych kontaktów towarzyskich i biznesowych. Mniej formalne i bardziej dynamiczne rozmowy toczą się na Discordzie o którym możesz przeczytać w osobnym artykule.

Odwiedzając FC po raz pierwszy powinieneś przejść do działu Powitań i utworzyć tam swój pierwszy post. Idealny post powitalny zawiera informacje o zainteresowaniach nowego mieszkańca dzięki czemu inni mieszkańcy Księstwa mogą od razu przedstawić inicjatywy oraz wolne miejsca pracy pasujące do Ciebie.

Twoje konto na FC jest tworzone równocześnie z rejestracją na stronie Księstwa. Radzimy by zaraz po zamieszkaniu w Księstwie ustawić na forum swoją wybraną nazwę użytkownika, avatara oraz podpis (sygnaturkę) widoczny pod każdym postem. Wszystko to możesz zrobić w Panelu użytkownika. Szczegółową instrukcję możesz znaleźć pod tym linkiem.

Pisząc na forum pamiętaj o kilku podstawowych zasadach tzw. netykiety:
  • w miarę możliwości stosuj zasady polskiej pisowni i interpunkcji,
  • staraj się unikać wypowiedzi składających się tylko z kilku słów ale są sytuacje gdzie jest to całkiem naturalne,
  • przestrzegaj uniwersalnych zasad kulturalnej dyskusji


Powodzenia ! W razie wątpliwości możesz jeszcze obejrzeć filmik poświęcony naszemu forum - przygotowany przez działającą w Księstwie szkołę podstawową.