Auterra

O mieście
5D9lO6i9.png

Królewskie Miasto Auterra to urokliwe nadmorskie miasto znane z wszechobecnej mody i szyku. Aktualnie jest jednym z największych miast Królestwa Teutonii i jedynym z najprężniej rozwijających się. Auterra to nie tylko uliczki, pomiędzy którymi stoją bajkowe wille i domy. Auterra to też wspaniali ludzi, o wielkich sercach, którzy z chęcią pomogą każdej osobie w potrzebie. To wszytko sprawia, że miejscowość ta ma swój urok, który zatrzymuje tu niektórych na całe życie...
x6c9HCBN.png
Auterra to miasto z bogatą historią. Zaistniało w v-świecie jako stolica Królestwa Loardii, które po inkorporacji przez Księstwo Sarmacji przemianowano na Hrabstwo Loardii. Jest również dawną siedzibą naczelnika Ligi Miast Złotego Brzasku. Burmistrzem Auterry jest Eugeniusz Maat von Hippogriff, któremu przysługuje z tego względu tytuł Lorda Lewej Tarczy.
20670ekj.png
Herb Auterry przedstawia koronę Hrabstwa Loardii (znak historycznej przynależności terytorialnej) oraz złotego kozła. Całość zawarta jest na zielonym tle.
Flagę Auterry stanowi Flaga Hrabstwa Loardii. Są to trzy pasy: czerwony, biały i niebieski. Na białym pasie umiejscowiona jest korona Loardii.
Flaga oraz godło zostało nadane Starostwie jeszcze w dawnym Królestwie Loardii za panowania pierwszego monarchy.
9i49m5RT.png
Na wschodzie Auterry rozciąga się wielka, piaszczysta plaża, która nazywana jest Plażą Centralną. Ma ona około 500 metrów szerokości, przez co jest wielką, turystyczną atrakcją Auterry.
Wychodząc z plaży mamy piękną długą uliczkę (deptak główny) z ogromną ilością kawiarenek i butików. Na jej końcu, po prawej stronie widzimy Pałac Burmistrza Auterry. Jest to pałacyk o pięknym pomarańczowym dachu i białych ścianach. Przed nim znajduje się fontanna z wodą o podobno leczniczych właściwościach.

Skręcając w połowie Deptaku Głównego zobaczymy uliczkę, która prowadzi do Placu Głównego. Jest to ogromny plac otoczony z jednej strony plażą z drugiej strony budynkami, a z trzeciej strony ulicą Przelotową. Z czwartej strony plac wychodzi zaś na ogromną łąkę. Na Placu Głównym często odbywają się kiermasze i festyny, a także pokazy mody. W sezonie letnim często stoją tam przenośne punkty gastronomiczne.

I78KviQB.png


Odwracając się plecami do Pałacu Burmistrza widzimy wąską alejkę pnącą się lekko w górę. Jest to droga do Domu Mody. Dom Mody to wielka budowla stojąca na klifie nad morskim brzegiem. Mieści się tam wielka sala balowa, pokoje dla najznamienitszych gości Auterry oraz kilkadziesiąt mniejszych sal.
Wychodząc północnym wejściem wychodzimy na Plac Mody widzimy tam kilkanaście małych domków i zejście na drugą auterrską plażę zwaną Plażą Zatoczkową. Widać z niej ogromny Port Pasażerski wraz z mariną dla drogich jachtów oraz mały Port Towarowy, gdzie czasami przypływają statki z zaopatrzeniem i jedzeniem dla mieszkańców miasta.

Wychodząc z plaży i idąc wciąż do ulicy Przelotowej napotkamy kilka barków i siedzibę Gazety Teutońskiej. Po skręceniu w lewo w Przelotową dochodzimy do kolejnej uliczki, która jest po prawo. Jest to aleja biznesowa. Znajdują się na niej siedziby m.in. „Pulsu Sarmatów”, „Sarmackiej Agencji Prasowej” czy „Instytutu Kultury Teutońskiej”. Na jej końcu znajduje się Auterrski Tor Wyścigów Konnych. Jest to ogromny teren na którym znajduje się kompleks do organizowania wyścigów konnych. Przed torem znajduję się także Plac Końcowy. Organizowane są tam czasami spotkania, ale głównie stoją tam samochody bądź ekologiczne autobusy i autokary.
Wracając z powrotem do ulicy Przelotowej możemy udać się do niej drugą uliczką. Jest ona nieco węższa. Znajdują się tam głównie nowo wybudowane domy mieszkalne Auterry.
Q6MvAGP2.png
M00012
numer ewidencyjny
Teutonia
własciciel miasta
Eugeniusz Maat
Lord Lewej Tarczy
95 944,09 lt
stan konta

historia rachunku

8
poziom industrializacji
12/12
kantyna
Teutonia
przynależność terytorialna
Instytucje mające siedzibę w tym mieście

D00003, Teutonia

Gazeta Teutońska

D00014, Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Puls Sarmatów

S00044, Herman Kolineusz

Sarmacka Agencja Prasowa

S00051, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Futbólfeaán Auterra

S00180, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło

Niezależna Agencja Mediów

S00223, Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Młodość, Różnorodność, Doświadczenie

S00286, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Uzdrowisko Auterra

S00287, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Dom Mody Auterra

S00288, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Strong Ladies Auterra

S00289, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Posiadłość Wittelsbach

S00305, Eugeniusz Maat

Auterrski Tor Wyścigów Konnych