Auterra

O mieście
Królestwo Teutonii / Rejencja Loardii / Królewskie Miasto Auterra

4dSB323R.jpg

Królewskie Miasto Auterra to nadmorska miejscowość, doskonała do zamieszkania dla każdej artystycznej duszy. W jej bogatej historii i urokliwych miejscach można znaleźć wiele inspiracji. Każdy Auterrańczyk jest dumny ze swojego miasta, jego piękna, sukcesów i dziedzictwa kulturowego.

Symbole

Herb Auterry przedstawia koronę Hrabstwa Loardii (znak historycznej przynależności terytorialnej), Koronę Królewską (znak poddania Księstwu Sarmacji) oraz niebieskiego kozła (symbol Auterry). Całość zawarta jest na zielonym tle, otoczonym złotą ramą. Na zewnątrz ramy widoczny jest hełm rycerski w koronie otoczony srebrno-pomarańczowymi liśćmi.

m_M00012.png


Flagę Auterry stanowi Flaga Hrabstwa Loardii. Są to trzy pasy: czerwony, biały i niebieski. Na białym pasie umiejscowiona jest korona Loardii.
Flagahl.png

Flaga oraz godło zostało nadane Starostwie jeszcze w dawnym Królestwie Loardii za panowania pierwszego monarchy.

Historia

Auterra to miasto królów z bogatą historią. Zaistniało w v-świecie jako stolica Królewstwa Loardii, które po inkorporacji przez Księstwo Sarmacji przemianowano na Hrabstwo Loardii. Jest również dawną siedzibą naczelnika Ligi Miast Złotego Brzasku. Obecnie stanowi stolicę powiatu auterrańskiego w Królestwie Teutonii (w języku potocznym nadal używa się nazwy Loardia dla określenia terenów powiatu).

Turystyka

To urokliwe nadmorskie miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez wczasowiczów, zwłaszcza w sezonie letnim. Piękne plaże i gorące słońce przyciągają turystów nie tylko z okolic miasta, ale z całego Królestwa Teutonii i Księstwa Sarmacji, a nawet z poza jej granic! Młodzi Teutończycy chętnie spędzają tu czas na wspólnych dyskusjach o losie kraju, prowadzonych w kawiarniach przy głównym deptaku. Poszukujący drugiej połówki mogą uczestniczyć w organizowanych cyklicznie balach maskowych oraz zawitać w Auterriańskim Domu Mody. Miłośnicy przyrody przybywają tu obserwować wyjątkowe okazy fauny i flory Loardii, takie jak teutońska drapieżna kaczka. Starsze pokolenia natomiast zażywają leczniczych kąpieli i zabiegów w tutejszym uzdrowisku, a budowany Auterski Tor Wyścigów Konnych przyciągnie w przyszłości wielu szykownie ubranych turystów.

Gospodarka

Królewskie Miasto Auterra poza swoimi walorami wypoczynkowymi, takimi jak specyficzny mikroklimat, czy sprzyjająca całym rokiem pogoda, jest jednocześnie doskonałym miejscem do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Aktywność ekonomiczną miasta pobudza istnienie Alei Biznesowej, a na niej takie punkty jak Loardzkie Centrum Finansowe czy siedziba Korporacji Welberta. Najważniejszym punktem z perspektywy gospodarczej jest jednak port morski, podzielony na dwie strefy. Pierwsza to strefa pasażerska, skąd odpływają wycieczkowce i gdzie stacjonują ekskluzywne jachty teutońskiej elity. Druga strefa to port handlowy, gdzie codziennie następuje wymiana handlowa drogą morską z wieloma partnerskimi miastami całego Księstwa Sarmacji.

Kultura

Auterra to również miasto kultury. Nasze zabytki słyną z nienaruszonego stanu i zachwycającej architektury. Organizujemy również wiele różnego rodzaju imprez kulturalnych, między innymi festyny, wystawy sztuki, bale czy prezentacje najnowszych kolekcji modowych.
M00012
numer ewidencyjny
Teutonia
własciciel miasta
Eugeniusz Maat von Hippogriff
Lord Lewej Tarczy
103 164,09 lt
stan konta

historia rachunku

9
poziom industrializacji
9/13
kantyna
Teutonia
przynależność terytorialna
Instytucje mające siedzibę w tym mieście

D00003, Teutonia

Gazeta Teutońska

D00014, Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Puls Sarmatów

S00044, Herman Kolineusz

Sarmacka Agencja Prasowa

S00051, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Futbólfeaán Auterra

S00180, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło

Niezależna Agencja Mediów

S00223, Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Młodość, Różnorodność, Doświadczenie

S00286, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Uzdrowisko Auterra

S00287, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Dom Mody Auterra

S00288, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Strong Ladies Auterra

S00289, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Posiadłość Wittelsbach

S00305, Eugeniusz Maat von Hippogriff

Auterrski Tor Wyścigów Konnych