Złoty Gród

O mieście
6MWag8P9.png
Złoty Gród może cieszyć się wielusetletnią historią. Należy do Nowej Teutonii, od chwili jej inkorporacji do ówczesnych granic Sarmacji (połączenia z Teutonią), miasto jest uznawane jako stolica królow dzisiejszego Królestwa Teutonii.
ykKF1FK3.png
Miejscowość usytuowana nad morzem. Dzięki szerokiej, a jednocześnie głębokiej zatoce, zwanej "Zasłużonego spokoju", ułatwione jest dobijanie statków (nawet tych największych). Przez środek Złotego Grodu przepływa także rzeka Ulstruma
.
51igCsd6.png
Złotogrodzianie posługują się własnym dialektem, zwanym nowoteutońskim. Jest specyficzny, dlatego nowy mieszkaniec może za pierwszym razem nie zrozumieć rozmowy tubylców. Jednak problem z komunikacją jest jednostronny, gdyż mieszkańcy Złotego Grodu bez przeszkód pomogą w każdym aspekcie - co ujawnia ich pozytywną stronę - życzliwość.
Vd4fdtWW.png
Nie byliby jednak sobą, gdyby nie kultywowali swoich tradycji - stąd Dzień Fryderyka, obchodzony na cześć pojawienia się pierwszego władcy. Z kolei w święta Bożego Narodzenia organizowany jest lokalna edycja Jarmarku Hergolienowskiego.
TE0I4SAL.png
Styl budowli w mieście nie jest jednakowy, co świadczy o długiej historii miasta. Znajdziemy budowle z różnych okresów - od Gotyku po Klasycyzm. Postawione są budzące szacunek pomniki. Miasto na co dzień tętni życiem na ogromnych ulicach. Niektóre budynki również mają walory historyczne.
eX4wjNiN.png
Jeżeli Sarmata poczuje kwiecistą woń, dochodzącą z bram karczmy - to niech wie, że właśnie znalazł się w Złotym Grodzie. To właśnie stąd pochodzi znane ciemne piwo. Ale nie na napojach kończymy. Lokalna kuchnia jest specyficzna, bowiem potrawy przygotowywane przez kucharzy składają się między innymi z owoców wyławianych z pobliskiego morza.
Ao4Ao814.png
IGdisIIr.png Muzeum władców nowoteutońskich - tam znajdują się ocalałe cenne obrazy malarzy atrybuty korzystane przez licznych władców Nowej Teutonii,

IGdisIIr.pngPark krajobrazowy "Złote morze" (nazwa pochodzi od jednej z licznych legend o rzece, której ujście znajduje się w owym morzu)

IGdisIIr.png Złotogrodzki Park Wodny "Złoty plusk"

IGdisIIr.pngTeutoński Ośrodek Rekreacyjny "Sprawne ciało Sarmaty"GRf8lIK0.png
297Y7kW4.png

8wBZeZ67.png
M00006
numer ewidencyjny
Teutonia
własciciel miasta
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Tenutariusz Królewski
44 226,20 lt
stan konta

historia rachunku

23
poziom industrializacji
14/19
kantyna
Teutonia
przynależność terytorialna
Instytucje mające siedzibę w tym mieście

S00053, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Obserwator Nowoteutoński

S00198, Vladimir ik Lihtenštán

Biblioteka Abvienolheimska

S00212, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski

Thornmák

S00219, Vladimir ik Lihtenštán

Palatynat Lichtensteinu

S00292, Teutonia

Złoty Róg

S00311, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski

Tygodnik Sarmacki

S00315, BetelRigSun (Karol von Sarm)

Firma Betellon

S00319, BetelRigSun (Karol von Sarm)

Wydawnictwo Betellon

S00321, Felix Polon von Sarm

Betellon Informatik