Instytucja Prywatna
Futbólfeaán Auterra

O instytucji
7dL5vqdl.png


Futbólfeaán Auterra – teutoński klub piłkarski z siedzibą w mieście Auterra występujący aktualnie w rozgrywkach Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Do 24 sierpnia 2017 roku drużyna występowała pod nazwą FC Auterra.

Klub został założony 20 kwietnia 2015 roku z inicjatywy obywatela Księstwa Sarmacji Daniela Saryoniego. Drużyna dołączyła do rozgrywek SLP w końcówce 23-go sezonu, zajmując miejsce jednej z drużyn występującej w Średniej Klasie.

Pierwszy mecz ligowy FC Auterra rozegrała 25 kwietnia 2015 roku przeciwko Słonikom Sodomia. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.


Pełna nazwa: Futbólfeaán Auterra
Przydomek: úren Blau-roten (Niebiesko-czerwoni), úren Lóarden (Loardianie)
Barwy: niebiesko-czerwone
Data założenia: 20 kwietnia 2015
Adres: Auterra, Królestwo Teutonii
Stadion: Auterra Štataštádion
Liczba miejsc: 21 252


Początki

Po zamieszkaniu w Sarmacji, Daniel Saryoni zgłosił chęć przejęcia druzyny w SLP. Taka okazja nadarzyła się w połowie kwietnia 2015 roku, gdy pod koniec 23. sezonu SLP z posad zostało zwolnionych kilku menedżerów. W dniu 19 kwietnia Saryoni otrzymał licencję jednego z klubów SLP Średniej Klasy (wówczas druga klasa rozgrywkowa), a dzień później, 20 kwietnia ogłosił powstanie klubu piłkarskiego FC Auterra.

Zespół dołączył do ligi w samej końcówce sezonu, gdy spadek był już w zasadzie przesądzony. Do rozegrania pozostały trzy mecze z trudnymi rywalami, a do odrobienia strata pięciu oczek do miejsca gwarantującego utrzymanie. 25 kwietnia Niebiesko-czerwoni rozegrali swoje pierwsze spotkanie ligowe, przeciwko Słonikom Sodomia, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Kolejne dwa mecze zakończyły się kolejno: porażką z Arped F.C. (1:2) oraz pożegnalnym zwycięstwem z Hetmanem Grodzisk (4:0).

Po spadku do Niższej Klasy władze klubu natychmiast zabrały się za wzmacnianie składu. Do drużyny dołączyli dwaj pomocnicy: 28-letni Feliciano Patrocinio oraz 31-letni Nicky Sheridan. Właściwe przygotowanie drużyny do sezonu dało o sobie znać już w pierwszym meczu, kiedy to przed własną publicznością FC Auterra rozgromiła drużynę Warriors (5:0). W ten sposób drużyna postawiła pierwszy krok w drodze do celu, którym w perspektywie dwóch sezonów był awans do Ekstraklasy. Kolejne mecze potwierdziły dominację Loardian, którzy gromili kolejnych rywali i od trzeciej kolejki, aż do końca sezonu nie oddali pierwszego miejsca w lidze. Udziałem klubu stał się planowany awans na zaplecze Ekstraklasy.


Walka o Ekstraklasę

Po awansie do Średniej Klasy sztab szkoleniowy rozpoczął poszukiwanie zawodników, którzy wzmocniliby siłę drużyny. Wybór padł na dwóch znakomitych, doświadczonych pomocników: Otisa Shaw oraz Jeremiasa Adarne. Obaj gracze świetnie wkomponowali się w drużynę i od razu rozpoczęli treningi. Niestety pomimo wzmocnień początek sezonu okazał się bardzo pechowy. Po pierwszych pięciu meczach FC Auterra zajmowała ostatnie miejsce, z zaledwie czterema punktami na koncie. Do końca rundy udało się jednak odrobić straty i awansować na bezpieczne, piąte miejsce. Runda rewanżowa była już absolutnym popisem umiejętności Niebiesko-czerwonych. FC Auterra zdołała wygrać większość spotkań, przegrywając tylko raz i ukończyła 25. sezon na drugim miejscu, które dawało upragniony awans do SLP Ekstraklasy.

01sPyYdA.png


Lekcja pokory

Z awansem do Ekstraklasy działacze, piłkarze i kibice FC Auterry wiązali ogromne nadzieje. Klub przemknął jak burza przez niższe klasy rozgrywkowe i przystępował do rozgrywek 26. sezonu z misją utrzymania się w lidze. Niestety debiut w Ekstraklasie był lekcją pokory, ponieważ różnica klas spowodowała, że Loardianie nie byli w stanie poradzić sobie z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Ostatecznie FC Auterra opuściła grono najlepszych drużyn Sarmacji z marnym dorobkiem bramkowym i punktowym.
Kolejny, 27. sezon miał być szansą na odbudowę i powrót do elity. I drużyna tę szansę wykorzystała. Przed startem rozgrywek poczyniono odpowiednie wzmocnienia, które poskutkowały dobrą grą i zakończeniem rozgrywek na dającym awans, trzecim stopniu podium.


Czas żniw

FC Auterra po raz kolejny przystępowała do ekstraklasowych bojów z pozycji beniaminka. Po raz kolejny nie pożałowano funduszy na wzmocnienia i trening formy. Poskutkowało to kapitalnym startem sezonu. Drużyna szybko awansowała do pierwszej piątki i ani razu jej nie opuściła. Kryzys nadszedł dopiero w połowie sezonu, po rozpoczęciu rozgrywek Pucharu SLP. Pomimo słabszej dyspozycji zespół punktował, ale większość spotkań kończyła się remisami. Przełamanie nadeszło dopiero w końcówce sezonu, gdy po zwycięstwie nad Piratami z Feru (2:0) Niebiesko-czerwoni złapali wiatr w żagle i w kolejnych meczach pokonali Republikanów Scholandia (1:0) oraz Grabarnię Grodzisk (2:1) i awansowali na trzecią pozycję w lidze. Następnie przyszła porażka z Rantiochskimi Krasnoludami (0:2), faworytem do tytułu mistrzowskiego. Nie zmieniła ona jednak sytuacji Loardian, a po decydującym zwycięstwie z FC Angstrem (1:0), drużyna mogła cieszyć się z zajęcia miejsca na najniższym stopniu ligowego podium.


Przebudowa

Dążenie do sukcesu sprawiło, że drużyna była wyeksploatowana. Już w 29. sezonie SLP Ekstraklasy zespół spisywał się słabiej. Średnia wieku przekroczyła 31 lat. Wówczas zapadła decyzja o rozpoczęciu przebudowy składu po zakończeniu sezonu. W jubileuszowy, 30. sezon klub wszedł z odmłodzonym składem, a także nowym herbem i nazwą - '''Futbólfeaán Auterra'''. Radykalna przebudowa składu poskutkowała spadkiem do SLP Pierwszej Klasy, gdzie klub planuje cierpliwie odbudowywać swoją siłę i pozycję w lidze, z nadzieją na przyszłe sukcesy.


Sukcesy i trofea

- FC Auterra zdobyła tytuł drużyny miesiąca SLP (kwiecień 2017).
- Drużyna zajęła 3. miejsce w rozgrywkach SLP Ekstraklasy (28 sezon).
- FC Auterra została wybrana drużyną miesiąca MUP (maj 2015).
- Zespół zwyciężył w rozgrywkach 24-go sezonu Niższej Klasy SLP.


Ciekawostki

Nazwa FC Auterra (Futból Club Auterra) nie jest zgodna z zasadami języka teutońskiego, w którym nie występuje spółgłoska "C". Słowo club zostało zapożyczone, natomiast prawidłowe tłumaczenie wyrażenia "klub piłkarski", powinno brzmieć Futbólfeaán (FF). Klub zmienił nazwę na zgodną z zasadami języka teutońskiego 24 sierpnia 2017 roku. Zmianie uległ także herb klubowy.


Symbole i barwy

Drużyna posiada dwa komplety strojów. W meczach domowych zawodnicy grają w granatowych trykotach z czerwonymi akcentami oraz białymi napisami. W spotkaniach wyjazdowych występują zaś w strojach żółtych z czarnymi akcentami i napisami. Głównym sponsorem drużyny jest Baronia Lantshaven. Na koszulkach widoczne są także trzy lwy z herbu właściciela klubu Daniela Saryoniego.3aw7e30f.pngPARTNERZY:

0Iu21VF0.png
S00051
numer ewidencyjny
brak zarządcy
Trener
9,33 lt
stan konta
0,00 lt
wkład własny
Auterra
lokalizacja siedziby