Prasa
Herold

O instytucji
ZKbL039U.png

Przez szerokie okiennice przebijała tylko ciemność. Gęsta mgła spowiła Baridas. Okryła wszystko: drzewa, pola, budynki, a szczególnie ten jeden – ten, w którym mieściła się redakcja Herolda.
Migotliwy błysk świeczki rozjaśnił pomieszczenie, które wyglądało dosyć osobliwie. Nad starym, dębowym stołem pochylony siedział mężczyzna. Zawzięcie i skrupulatnie notował. Co chwilę maczał pióro w pojemniku z atramentem. Zaś jego czoło marszczyło się, co stanowiło żywą oznakę myślenia.


Herold, rwąca rzeka informacji czerpiąca ze źródeł, jakim jest Królestwo Baridasu. Baridajczycy postanowili podzielić się wieściami z mlekiem i miodem płynącej krainy z mieszkańcami pozostałych prowincji.

Skupiamy się nie tylko na tym, co wydarzyło się obecnie. Kultywujemy tradycję, przypominamy dawne opowieści i legendy krążące do tej pory z ust do ust. Oraz snujemy plany – śmiałe spojrzenia na ów zakątek mikroświata, które z dużym prawdopodobieństwem mają szansę się ziścić.

footer.png

Nikt tak nie potrafi oczarować czytelników, jak:
p_T1167.jpg
Ignacy Chojnacki-Ferski
Dystyngowany, pozornie i przezornie dyplomatyczny.
p_AE228.jpg
Irmina de Vellior
Zdawać by się mogło, iż Wicehrabina de Vellior wyspecjalizowała się w fabularyzacji.
Cięty język idzie w parze z wnikliwą analizą sytuacji i zdolnością do przedstawienia jej w zaskakujący sposób. Nie boi się trudnych tematów ani konsekwencji z ich poruszania. Sprawia wrażenie, że dziennikarstwo to jego powołanie, misja. Precz z uciskiem, głodem i niesprawiedliwością, oto nadchodzi Ignacy!
Jej opowieści osadzone są w Kawiarni Kulturalnej. Wykreowani przez nią bohaterzy są uwikłani w koligacje rodem z czarodziejskich kręgów. Tuż po opublikowaniu kolejnej części cyklu, ulice Baridasu pustoszeją, wszyscy z nosem utkwionym w książkę śledzą losy postaci, ostrząc apetyt na więcej.


p_AE336.png
Markus Arped
Jak na Wicekróla Baridasu przystało, tak i on musi dołożyć cegiełkę w budowie Herolda.
p_AE372.jpg
Fryderyk von Hohenzollern
Śmiały wizjoner. Niegdyś wydawca cyklu informacyjnego Vox Populi.
Monarcha skupia się na informacjach – zarówno tych o świętach Królestwa, jak i o oficjalnych konkursach. Obowiązków zapewne ma dużo, także i jego artykuły są niczym śnieg w Republice Południowego Baridasu.
Autor wielu wzniosłych refleksji nawołujących do krucjat aktywności. Specjalizuje się również w archeologii – odtworzył znalezione przy wykopaliskach archiwalne dokumenty – „Zapomniane karty historii Baridasu” zdobyły rzesze fanów, historie baridajskich sierot niejednego doprowadziły do niedającego się ukryć wzruszenia


p_AE726.png
Adrien Eryk Esjar Józef da Firenza
Swoje dziennikarskie zapędy kieruje dwutorowo.
4gdvT2Iy.jpg
Kristian Arped
Do tej pory w cyniczny sposób ubierał bieżące wydarzenia w komiksy.
Z jednej strony, spod jego pióra wychodzą patetyczne pieśni i wiersze. Znaleźć w nich można całą wachlarz emocji – od honoru, patriotyzmu, poprzez ironię na dobrym humorze kończąc. Zaś jego drugą stroną są zdecydowanie sportowe klimaty. Okiem kibola wnikliwie prześwietla mecze baridajskich zespołów piłkarskich.
Ostatnimi czasy zmienił perspektywę – jego bogate felietony zachwycają. Bystrym umysłem rozkłada otaczającą rzeczywistość na czynniki pierwsze. Tematyką wykracza poza ramy Baridasu. Nowatorski, jako pierwszy sięgnął po rodzaj, jakim jest dramat. „Markizem Altborskim” zainicjował powstanie grupy literackiej Altborczyk.


5aGkBTPD.png
Orjon Surma
Wiecznie uśmiechnięty człowiek!
u1zWKiEe.png
Daniel January von Tauer-Krak
Pomysłodawca i realizator projektu „V-Państwo oczami młodego Baridajczyka”
Dziennikarz na początku swojej ścieżki kariery. Na razie ma za sobą udany debiut. Relacja z 9-lecia Baridasu w pełni oddaje tamten dzień. Liczymy wciąż na większą dawkę twórczości!
Komentuje w nim wiele zjawisk politycznych i społecznych. Nie ucieka od polemiki z czytelnikami, artykuły rodzą żywe dyskusje. Jego szerokie spektrum zainteresowania potwierdza fakt spisywania legend mających swoje zaczątki w byłej stolicy, Cracofii.


p_AG053.jpg
Zoara Schlesinger-Asketil
Była redaktor naczelna Herolda.
p_AG171.jpg
Lambert von Güden
Jak dotąd, autor jednego dzieła.
Za czasów piastowania tej funkcji konsekwentnie realizowała Regini Nostri, podając jak na tacy dwutygodniową aktywność Baridajczyków.
Baronetessa słynna jest z niepowtarzalnych, uczuciowych, nieraz intymnych zwierzeń. Analizuje trudne relacje, próbuje wyjaśnić i dociec sensu wielu stanom społecznym.
Ale co to jest za dzieło! „PERŁY BARIDASU | Królewskie Miasto Almera” wywołało prawdziwą burzę! Ów obywatel Baridasu poruszył w nim kwestie geograficzne, meteorologiczne, wskazał także turystom miejsca, które koniecznie muszą zobaczyć. Przy okazji wytknął Baridajczykom kilka przywr, co niekoniecznie przeszło bez echa.


p_AG232.jpg
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Jeden z najmłodszych „nabytków” Herolda
p_AF299.jpg
Ivan von Lichtenstein
Ze Slipyjowa do Ciuad de Bravo
Tajemnicza postać zamaskowana pod obszernym kapturem, wbrew pozorom kryje w sobie wiele talentów. Fascynuje Baridajczyków swoimi zdolnościami muzycznymi. Nie tylko cudownie gra, ale i pasjonująco o muzyce opowiada. Krążą plotki, że… jest na tropie afery kryminalnej! Czym zakończy się ta akcja?
Nadawał klimat wsi Slipyjów. Z jego relacji można było przenieść się w tamten świat. Nadawał kształt almerskiej mafii. I wygląda na to, że gangsterskie klimaty przypadły mu do gustu. Najnowsza seria "El Ivano" w Ciuad de Bravo podbiła serca czytelników!
p_AF686.jpg
Juliette da Firenza
Była redaktor naczelna Herolda
0a8we2AU.jpg
Susane Delfina Kierkeller
Redaktor naczelna
Była prezydent MUP, zasłużona dla piłki nożnej w v-świecie i autorka niezwykle klimatycznych artykułów baridajskich.
Dramatopisarka, kieruje się impresjonizmem i rosanizmem, z zamiłowania renowatorka zabytkowych kościołów i fundatorka hoteli.
D00002
numer ewidencyjny
własność państwowa
Wydawca Gazety
brak zarządcy
Pisarz Królestwa
0,00 lt
stan konta
Almera
lokalizacja siedziby