Ćwirek
AG969
@Korczynski po prostu ludzie są realistyczni
Odpowiedz Permalink
Trochę nieelegancka ta spekulacja na temat kolejnych "ataków" ob. Filipa von Sarm. Powinniśmy raczej wszyscy trzymać kciuki za jego duchową odnowę.
Odpowiedz Permalink
Kliknąłem w kilka spraw z archiwów, trafiłem na same umorzenia i jedno uniewinnienie, ale przyswoję sobie tę wiedzę na przyszłość!
Odpowiedz Permalink
@kaxiu Nie jestem pewien, jakie są konwencje językowe w realowym sądownictwie. Chodziło nam o to, że czyn odpowiada opisowi z aktu oskarżenia, natomiast podpada pod inny typ czynu zabronionego. Natomiast jeśli lepsze byłoby inne sformułowanie, chętnie przyjmę wskazówki. ;)
Odpowiedz Permalink
@Korczynski Kiedyś oszukali mnie gellońscy hotelarze. Sprawa ciągnęła się latami, a ja byłem bliski bankructwa. Dzisiaj Trybunał działa szybciej, a ja dzięki pomocy ministra dostałem moje pieniądze.
Odpowiedz Permalink
Sprawa Korona przeciwko von Sarm rozstrzygnięta! Wyrok wydany czwartego dnia od oskarżenia. Tak właśnie działają #SzybkieSądy.
Odpowiedz Permalink
@Korczynski Oczywiście, i tę wątpliwość chciałbym, dmuchając na zimne, usunąć (to kwestia dwóch wyrazów), ale trzymając się tego ogólnego założenia, że ktoś „może rozumieć inaczej”, nasze przepisy musiałyby być kazuistyczne do bólu.
Odpowiedz Permalink
Dopiero co ktoś go zinterpretował inaczej, do tego była to osoba powołana do stosowania tego przepisu. W takiej sytuacji należałoby podjąć jednoznaczne rozstrzygnięcie na przyszłość.
Odpowiedz Permalink
@Korczynski W tej kadencji zamierzam przedłożyć projekt ordynacji, ale w tej sprawie w ogóle nie widzę kontrowersji. Przepis od „zawsze” interpretowano w jeden sposób.
Odpowiedz Permalink
(2/2) …to Sejm powinien rozstrzygnąć tę kontrowersję, jeśli nie chce polegać w tym względzie na Trybunale Koronnym: czy to udzielając wykładni autentycznej Ordynacji ustawą, czy też doprecyzowując przepis budzący wątpliwości. #TK
Odpowiedz Permalink
Umorzyłem postępowanie w sprawie o wykładnię Ordynacji wyborczej: czy jeśli wygasł mandat ostatniej osoby z listy, można go przekazać osobie z innej listy? Kodeks nie daje mi wyboru. Uważam jednak, że skoro kontrowersja w tej sprawie już rzeczywiście zaistniała… (1/2) #TK
Odpowiedz Permalink
@Korczynski Sarmacka Partia Faszystów Językowych pozdrawia ;)
Odpowiedz Permalink
@RemigiuszL A kto to przyszedł? Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci…
Odpowiedz Permalink