[DIH] Czy to już koniec bessy?

Przez ostatnie tygodnie głębokie przeceny papierów wartościowych notowanych na Giełdzie w Srebrnym Rogu sprawiły, że główny indeks SIG z rekordowego poziomu ponad 1500 pkt osiągnął wartość niższą niż 19 sierpnia 2016 r., kiedy miało miejsce jego pierwsze notowanie. Znakomita większość inwestorów na GPW traciła.

Dzisiejsze notowania nastrajają jednak zdecydowanie pozytywniej, tablica notowań wyświetlona o godzinie 11:00 w siedzibie Giełdy była prawie cała zielona - indeks SIG wzrósł o ponad 2,2%, przy czym tylko akcje dwóch spółek nie odnotowały wzrostu cen. Czy to oznacza, że nadchodzą złote czasy dla inwestorów?

Analitycy Domu Inwestycyjnego Hergoliena studzą przedwczesny zapał i wskazują, że zgodnie z publikowanymi wskaźnikami gospodarka nadal znajduje się w recesji, owszem prawdopodobne jest dalsze ożywienie, ale również okazać się może, że to nie koniec spadków, a dzisiejsza radość była przedwczesna.

Nie jest to jeszcze pora na zakup ETFów, które nie pozwalają na selekcję dobrze rokujących przedsiębiorstw. Natomiast na prośbę redakcji analitycy DIH podzielili się z nami ich typami inwestycyjnymi - perełkami wyszukanymi na srebrnoroskim parkiecie.

Niewątpliwie warto zainteresować się akcjami Karczmy pod Złotą Kaczką (KKZ), które zdrożały dzisiaj prawie o 5%. Zdaniem analityków DIH to nie koniec wzrostów i cena akcji KKZ w ciągu najbliższego tygodnia osiągnie pułap 15,60 - 15,90 lt za akcję.

Dobrym wyborem może być także branża paliwowa, w związku z czym analitycy DIH rekomendują zakup akcji Jakobstadt Raffinerie AG (JSR) oraz Baridas Oilwell Varco (BOV) prognozując w okresie 7 dni ceny na poziomie odpowiednio 1,49 - 1,52 lt oraz 86,00 - 87,00 lt za akcję.

Niezmiennie w ostatnich tygodniach prognozowany jest także dalszy wzrost wartości akcji Teutońskiej Elektrowni Atomowej (TEA), w przypadku których DIH prognozuje ceny na poziomie 23,70 - 24,20 lt za akcję w przyszły czwartek.

W ocenie analityków DIH inwestorzy bardziej defensywni powinni zastanowić się nad nabyciem papierów właścicielskich Bánco Baridasa (BBR), które powinny utrzymywać swoją obecną cenę - a w przypadku poprawy koniunktury gospodarczej osiągnąć zauważalny wzrost.

Natomiast, mimo dzisiejszego wzrostu o 1,54% analitycy przestrzegają przed zakupem akcji Górniczego Towarzystwa Akcyjnego, rekomendując ich sprzedaż i prognozując cenę na poziomie 195,00-205,00 lt za akcję.

Niewątpliwie zachętę do inwestycji stanowić może także niedawna zmiana wysokości opłaty podatkowej od środków zgromadzonych na GPW, która wynosi obecnie zaledwie 0,01% dziennie (1/10 wysokości podatku od środków zgromadzonych na kontach bankowych).
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 508,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Fryderyk von Hohenzollern, Gniewosz Sforski, David de Hoenhaim, Albert Felimi-Liderski, Tomasz Ivo Hugo, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Człowiek wraca, a giełda wciąż pracuje i się rozwija. To się ceni :)
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Żałuję że nie zainwestowałem więcej. :/
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Dobra analiza, ciekawe prognozy. Może jednak powrócę na GPW :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Musze cos tam pomyslec odnośnie gieldy :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Niedźwiedź w pełni. Środek zimy. Tyle. Bez szans na odbicie. Jest tak bardzo ch***wo, że bardziej to już być nie może. (A tak na serio szczerze wierzyłem w długookresowy wzrost gospodarczy i co? i nic :D )
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
To wina Kanclerza!!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
(Za von Thorna było lepiej!)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.