Herold, Henryk Wespucci, 18.04.2017 r. o 13:14
Dni Kolejnictwa w Almerze - relacja 1/3

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png
Szanowni!
W dniach 31 marca - 2 kwietnia w Królestwie Baridasu, a dokładnie w jego stolicy - Almerze odbyło się wielkie wydarzenie kulturalne. Jedna z najważniejszych dat w kalendarzu fanów kolei na całym Pollinie. Bez zbędnego przedłużania, przedstawię w tym i następnym, i następnym artykule relacje z Dni Kolejnictwa w Almerze.
f1e0m3Py.jpg

Piątek, 31 marca. Około godziny 5:20. Oddelegowane oddziały Straży Ochrony Kolei, oraz KGB i almerskiej policji zamykają ulice Kolejową i Dworcową. Od tej chwili cały ruch jedzie w stronę Ronda Awarskiego, aby uniknąć zablokowanych ulic. Po tym jak ulice były już zabezpieczone, można było zabezpieczać dworzec główny i samo miejsce odbywania się imprezy.

Około godziny 6:00 wszystko było już praktycznie gotowe. Dopinano ostatnie elementy. W zajezdni zjawili się maszyniści, którzy szykowali już parowozy do otwierającej dni kolejnictwa parady parowozów. Pracy trochę było, ponieważ trzeba było wyczyścić lokomotywy, podpiąć równie stare jak same parowozy wagony, przygotować kocioł i oczywiście napalić w nim.

W międzyczasie, jak parowozy były pucowane na błysk zjeżdżały się ostatnie służby, które miały pomagać zabezpieczać imprezę. Trzy zastępy straży pożarnej z Almery, oraz kilkanaście ekip medycznych.

Tuż przed godziną 13:00 tłum zebrał się na peronie piątym i wyczekiwał, aż zegar wybije równą trzynastą. Gdy zegar wybił trzynastą na prowizoryczną scenę wszedł prezes Królewskich Kolei Baridajskich S.K. Pan prezes po dość krótkim przemówieniu zszedł z mównicy i oddał głos spikerowi, który zapowiadał następne pociągi parady.
14448_esperando-el-tren.jpg


Całość trwała może godzinę. Już o godzinie 14:30 podjechał pociąg specjalny relacji Almera Centralna - Zajezdnia Almera przez Slypyjów. Był to biało - niebieski EN57 w barwach Almery. Pociągi tego typu kursowały w Almerskiej Kolei Aglomeracyjnej, a dziś wszystkie jeździły specjalną trasą, ze stacja końcową na zajezdni.

Przez dłuższy czas nic ważniejszego i godnego opisania się nie działo. Dopiero o godzinie 19:00 rozpoczęła się próba bicia rekordu prędkości przez EMU 250 Pendolino. Po krótkich manewrach na tor testowy, mierzący w sumie 10 km Pendolino był gotowy do próby bicia rekordu. Najpierw powoli, później coraz szybciej EZT zaczął nabierać prędkości. Po kilku rundkach wokół całego toru spiker podał że rekord został pobity. Oczywiście spotkało się to z wielkimi brawami.

Do zmierzchu można było jeszcze oglądać lokomotywy. Natomiast, gdy słońce już zaszło SOK wraz z KGB i policją zaczęła wypraszać wszystkich gości z terenu imprezy. Tak zakończył się dzień pierwszy dni kolejnictwa.
Prezes Królewskich Kolei Baridajskich S.K
(-) Henryk bnt Wespucci
footer.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus, Adunaphel Kovall, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 585,00 lt
Ten artykuł lubią: Thimoteus ik Hohentsolern, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Gniewosz Sforski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paulus Buddus, Julian Fer at Atera, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Dobrze, że kolej jest na chodzie, bo transport to podstawa przemieszczania osób i towarów :)
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Byłem!Działo się!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję udanej imprezy :)
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Gratuluję, szkoda iż nie mogłem odwiedzić osobiście :) Naszczęscie nasze wydarzenia są pięknie relacjonowane i czuję się jakby się tam było :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Szkoda że nie mogłem się wbić :( picie piwa na dachu rozpędzonego pociągu to by było coś :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wspaniała relacja:) Jednak najbardziej ciekaw jestem wyników konkursów, które odbywały się w związku z dniami kolejnictwa.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Te Dni Kolejnictwa, to świetna inicjatywa. Gratuluję pomysłu. Relacja zaiste wspaniała.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.