[F1] GP Grodzisk - Wyniki!
Seria wydawnicza: Sport

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Witajcie Panie i Panowie!

Z uwagi na gorący świąteczny okres opis wyścigu będzie mocno skrótowy. Postaram się jednak oddać nieco dramaturgię niektórych sytuacji.
Na początek przypomnę listę startujących:

JI0S6Ew3.png

Jak już wiemy kto startował. I kto jakim skrótem się posługuje to pozwolę sobie przypomnieć wyniki kwalifikacji:
Kod
[DJV] => 90.495 [DEM] => 91.236 [OVT] => 92.029 [OWM] => 92.792 [HUG] => 92.806 [CLA] => 93.203 [ARI] => 93.649 [CZC] => 93.779 [RCA] => 94.588 [RHR] => 94.638 [MM] => 94.902 [PAU] => 95.501 [GRI] => 95.881 [JGM] => 96.597 [PAT] => 96.903 [VAT] => 99.275 [ZIB] => 99.577

Jak z tego wynika Daniel January von Tauer-Krak wygrał kwalifikacje. A jak mu (i innym kierowcom...) poszło w wyścigu głównym?

Muszę przyznać, że nie wszyscy ustawili swoje bolidy prawidłowo. Przypomnę, że parametr "Konstrukcja" przesądza o ilości wizyt w pitstopie. Spora ilość (chyba mniej więcej połowa) prawidłowo oceniła długość wyścigu i w pitstopie nie była. Z drugiej strony niektórym wizyta w pitstopie się opłaciła. Na przykład taki Orjon (OVT), który w pitstopie był na 29 okrążeniu i zajęło mu to zaledwie 10.685 sekundy (rekord!) w trakcie kolejnych 7 okrążeń zyskał średnio 2s na okrążeniu co dało mu wynik o 3s lepszy niż gdyby w pitstopie nie był!
Ale na przykład nasz Książę musiał zjechać do boksu na ostatnim okrążeniu gdyż zabrakło mu wachy na dotarcie do mety! Stracił 15.444 sekundy i spadł w klasyfikacji aż o 5 miejsc! Podobnie Gniewosz Sforski, który do pitstopu zajechał na przedostatnim okrążeniu spadł przez to z 5 na 7 pozycję... To pokazuje jak ważne jest prawidłowe planowanie.
Ten wyścig pokazał jak skomplikowane jest prawidłowe rozplanowanie wyścigu. Kierowca ma ściśle określone parametry i bolid należy szykować nie dość, że pod kierowcę to jeszcze pod tor...

No dobra. Sponsorem relacji jest oczywiście:
4z4Z71ja.png

Jak również SZSM działa dzięki dotacji od Rady Ministrów (cholera, zapomniałem dodać to info wcześniej :(, mam nadzieję, że RM mi to wybaczy...)


No dobra. Przerwa na reklamę zakończona. Pora na mięcho.

Rekord okrążenia wykręcił OVT czyli Orjon von Thorn-Surma. 20.333 sekundy! Generalnie tylko 6 kierowców zeszło z czasem okrążenia poniżej 21 sekund

A tu pełna tabelka kierowców według kolejności mijania linii mety oraz uzyskanych przez nich czasów:
Kod
[DJV] => 794.144 [OVT] => 797.343 [ARI] => 813.155 [DEM] => 820.808 [OWM] => 824.822 [CZC] => 826.734 [GRI] => 840.179 [PAU] => 842.989 [CLA] => 843.139 [RHR] => 845.011 [PAT] => 847.967 [HUG] => 855.159 [MM] => 857.599 [RCA] => 862.224 [VAT] => 863.851 [JGM] => 878.975 [ZIB] => 898.017

Dla ułatwienia "rozkoduję" pierwszą piątkę:
1. Daniej January von Tauer Krak - zwycięzca otrzymuje 20k lt + Złoty puchar!
2. Orjon von Thorn-Surma - 14k lt + srebrny puchar!
3. Tymoteusz von Hohenzollern - 9k lt + brązowy puchar!
4. Timan Demollari - 5k lt!
5. Mustafa Owski - 2k lt!

Zwycięzcom gratulujemy.
Właściwie to gratuluję wszystkim kierowcom ukończenia wyścigu.
Następny tor to Ciudad de bravo. Tor uliczny, kręty gdzie prędkość nie będzie grała wielkiej roli. Raczej hamowanie, przyspieszanie. I konstrukcja :) Trafienie z ustawieniem tak aby zjechać do boksu po przejechaniu mniej więcej 60-70% toru jest kluczowe!

Nagrody wypłacę i przekażę w przeciągu 48 godzin. Są Święta...

PS. Puchary wyglądają tak:
Złoty:
zloty.png

Srebrny:
srebrny.png

Brązowy:
brazowy.png


Następną relację przygotuję nieco dłuższą wraz z przedstawieniem sytuacji jak się zmieniała kolejność po poszczególnych okrążeniach...

P.S. Muszę odrobinę zmniejszyć wpływ wyników z kwalifikacji. Obecnie kierowca z dalszych miejsc w kwalifikacjach nie ma większych szans na miejsca na pudle...
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Krzysztof Czuguł-Chan, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
10 867,00 lt
Ten artykuł lubią: Thimoteus ik Hohentsolern, Gniewosz Sforski, Timan Demollari, Roland Heach-Romański, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Orjon Surma, Michał Michaelus, Krzysztof Czuguł-Chan, Daniel January von Tauer-Krak, Henryk Wespucci, Laurẽt Gedeon I, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Król Patryk I Labacki, Tomasz Ivo Hugo, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
wiecie że ja parametry ustawiłem losowo :D? Jak widać wyszło to na dobre.

Dziękuję za pucharek, za rok dwa może się go sprzeda za 100k libertów :D ale nie sądze..

Gratuluję Orjonowi i Danielowi za spaliny od przodu :D... taki trochę Eldorad.
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Gratuluje pierwszej piątce a sam jestem zdziwiony swoim wynikiem.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Brawo i gratki:) Reportaż też świetny:)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
No cóż, widać nieodpowiednio dobrana taktyka.

A będzie jakaś opcja, żeby samemu prześledzić własny wyścig (czasy okrążeń, kiedy się zjechało na pit stop itd)? Przydałoby się też móc podejrzeć w profilu charakterystykę kierowcy, bo szczerze mówiąc, sam już nie pamiętam co tam poustawiałem.
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Huhu :D
W sumie się nieco zdziwiłem, ale jestem zadowolony :)

Zobaczymy co dalej, powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Póki co za dużo zmiennych i niewiadomych, żeby o ustawieniu decydowało coś więcej niż intuicja.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Easy, chociaż robiłem kierowcę pod ten tor i w CdB nie pójdzie tak łatwo.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Timan: charakterystyka - niezly pomysl. A wyniki okrążenie pi okrążeniu są niestety w planach
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
No to jeszcze jedna rzecz mi wpadła do głowy - fajnie by było, gdyby po kliknięciu w "zmień ustawienia bolidu" pokazywały się obecne ustawienia (teraz pokazują się wszystkie domyślnie ustawione na 5). Wiem, można sobie zapisywać gdzieś samemu, ale to by ułatwiało sprawę.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Będę musiał bardziej przyłożyć się do swoich statystyk. Tak spaść w porównaniu do kwalifikacji... Ale same wyścigi to świetna sprawa :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Czekam na nagrodę... Wciąż! :'(
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Edit: 48... Nie 24... No dobra wybaczam! C:
Odpowiedz Permalink
Król Patryk I Labacki
Pierwszy wyścig i dobry wynik gdyż myślałem że będę ostatni:)
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
I swoją drogą kiedy można zmieniać ustawienia, po kwalifikacjach możemy je ciągle zmienić przed wyścigiem do którejś godziny? :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Hajsy wypłacone, Puchary wręczone.

Odpowiadając na pytania:
@Zibbi, Ustawienia bolidu możesz zmieniać cały czas. Musisz jedynie pamiętać, że do kwalifikacji i wyścigu wchodzą ustawienia z poprzedniego dnia - granicą jest północ. Czyli jak w tym wypadku kwalifikacje do GP Grodzisk (i "systemowo" również wyścig) zostały rozegrane 15.04 to skrypt pobrał starsze niż (z parametrem "<=") "14.04.2017 23:59:59"

@Daniel: Musisz mi wybaczyć, ale święta i te sprawy związane z poważną chorobą realiozą...

@Książe (i mniej więcej 1/3 kierowców): Parametr "Konstrukcja" (sorry za nazwę, jak ktoś zaproponuje lepszą to chętnie zmienię...) określa między innymi ilość paliwa. Mniej więcej 1/3 kierowców zjechała do pitstopu w okolicy 32-36 okrążenia co z punktu widzenia taktyki było bezsensowne. Oczywiście skrypty są nowe i trzeba je przeklikać i przetestować. Sam nie podpowiem jeszcze co i jak ustawić. Ale parametr Konstrukcja przy takiej ilości okrążeń lepiej ustawić nieco niższy żeby do boksu zjechać w okolicy 20-25 okrążenia.

@Michał: :D:D

Generalnie mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony cieszy mnie zainteresowanie - zdaje się, że dobiliśmy do 20 kierowców. A z drugiej strony martwi mnie masa rzeczy które chcę wprowadzić aby urozmaicić i usprawnić funkcjonowanie... Mam nadzieję, że na koniec pierwszego sezonu Formuła 1 będzie już skończonym produktem...

Na przykład nikt jak dotąd nie zgłosił, że system nie pobiera hajsu za mechanika :) Znaczy się taki bug na korzyść kierowców. Zanim go naprawię to Was powiadomię tak ze 2 dni wcześniej. A tymczasem możecie korzystać ze zmian bolidów do woli za free. Taka promocja :)

Pozdro
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Vhris - no, konstrukcja jest dla mnie nieodgadnionym parametrem. Ustawiłem na 1 - na treningu zjeżdżam na okrążeniach 39-43 (przy 44 okrążeniach treningu). Ustawiłem na 10 - to samo.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Parametr konstrukcji jest wyłączony dla sesji kwalifikacyjnych. Szczerze powiem, że nie testowałem treningów ale od ręki sprawdzę czy przypadkiem nie machnąłem się i nie wyłączyłem tego parametru dla treningów również. Choć z tego co sobie przypominam to trening powinien być kopią wyścigu. Dzięki za wskazanie podejrzenia istnienia błędu...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Timan: To nie bug, to fitcher :) Moja kulpa. Widok w bazie brał staty kierowców ale zawsze "ostatnie do wczoraj". Dlatego mogłeś sobie zmieniać ile wlezie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że ta zmiana weszła w życie tuż przed kwalifikacjami w sobote po południu. Zaraz naprawię i treningi będą już realne. A na jutro planuję poszerzenie profilu o wskazanie aktualnych ustawień...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Poprawione.
Dla informacji:
Dla 99 okrążeń:
przy Konstrukcji = 10 wyszedł 1 zjazd w okolicy 60 kółka
przy Konstrukcji = 1 wyszło 21 zjazdów :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Przenoszę dyskusję o systemie tu: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=534&t=22445
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.