[2] Posezonowy rachunek sumienia

R2ATgonA.png

Bilansując osiągnięcia

Czołem, baridajscy kibice!

30. sezon Ligi Mikroświatowej dobiegł końca. Tradycyjnie więc pora na bilans. Bilans zysków i strat. Po Wandystanie i Hasselandzie na podium ulokował się Baridas. Udało nam się zdobyć 27 punktów. Na 14 rozegranych meczy mieliśmy: osiem zwycięstw i kolejno: 3 remisy i 3 porażki. Strzeliliśmy 23 bramki, tracąc sami przy tym 14. To by było na tyle cyferek. Jaka jest moja opinia? Że źle wystartowaliśmy. Mam wrażenie, że przepaść między dywizjami, zarówno w Lidze Królewskiej, jak i SLP jest niebagatelna. Że trzeba nakierować swoje nastawienie na inne tory, że trzeba się przeprogramować. I przede wszystkim, trzeba się mocniej przyłożyć. Nie da rady tutaj kilka razy pod rząd grać tą samą taktyką (nawet sprawdzoną!).

Szczerze mówiąc, polecam także rozmowy z bardziej doświadczonymi menedżerami. Macie swoje instynkty trenerskie, nawyki i przyzwyczajenia. Spojrzenie na to z innej perspektywy pomaga nabrać dystansu. Pomaga trafniej ocenić sytuację i dopieścić problem.


Ekonomia

Na tle całej Ligi to Baridas osiągnął największe przychody z transferów. Ich pula osiągnęła 4 159 848 econ. Okazało się, że młodzież ze szkółki piłkarskiej, która stawia opory w szkoleniu może przynieść zyski na innym polu. Nic w przyrodzie nie ginie. Takim oto sposobem swój nowy dom znaleźli: Ustaritz Borrega, Laurencjusz Atera (rekordowa kwota transferu – ponad 3 miliony econ!), Paulus Buddus oraz Piotr Grzegorz. Przyznam, że miałam skrupuły przed sprzedaniem wicekróla, jednak cena ostatecznie mnie przekonała.


Rozwój piłkarzy

Nie wszyscy Baridajczycy poszli na rzeź. Tylko najlepsi się ostali, przyznam, że wykorzystali swój potencjał. Ale po kolei:
!!! Adrien Alatriste – 2 sezony szkolenia – wzrost o 2 cegiełki (obecnie to 19-latek z 6 cegiełkami)
!!! Auksencjusz Butodziej – sezon szkolenia – wzrost o 2 cegiełki (obecnie to 18-latek z 6 cegiełkami)
!!! Fryderyk Hohenzollern – sezon szkolenia – wzrost o 2 cegiełki (obecnie to 21-latek z 8 cegiełkami)

Przyjęłam taktykę nadawania piłkarzom baridajskie imiona. I to po części trochę mnie gubiło. Wiecie, piłkarz słaby, nie reaguje ani na trening, ani na dobry mecz a ja go trzymam, bo mam sentyment. Ani rozwoju, ani pieniędzy. Ale dam Wam na to remedium: po pierwszym sprzedanym… później idzie z górki! (Wyjątek: Adrien Alatriste, parę razy nawet kapitanem był... ;D)


Snując plany na przyszłość

Nieubłaganie zbliża się v-Mundial. Czyha tuż za rogiem. I to ta rzecz, przed którą nie da się uciec. Chociaż by się chciało. Nie ukrywam, że nie lubię tego typu imprez. Ja się nastawiam, Wy się nastawiacie. Ja chcę jak najwięcej, Wy nie chcecie mniej. A historia pokazuje, że różnie z tym bywa. Stadiony V-Mundialu są niepewnym gruntem. A powrotów nie ma.

Z praktycznych uwag, skład na v-Mundial zostanie taki, jaki jest obecnie. Nie ma sensu eksperymentować na ostatnią chwilę. Piłkarze znacznie rozwinęli się podczas ostatniego sezonu, w tym widzę potencjał i ewentualny nasz atut.

Podsumowując: przyszłość jest niepewna. Trener niekompetentny. Kibiców niewiele. Trzeba liczyć na cud, jeśli ktoś w cuda wierzy, powodzenia!
[/justify]
Serduszka
5 746,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Michał Michaelus, Henryk Wespucci, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Fryderyk von Hohenzollern, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo rzeczowe i solidnie wykonane podsumowanie. Wszystkie znamienne czyny Baridajczyków zapisuję gęsim piórem w swoim kapowniku. Gratuluję postępów, bo ten sezon w baridajskiej piłce to duży postęp i naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem :)

Życzę dalszych sukcesów.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.