Bawół baridajski południowy

Królestwo: Zwierzęta
Typ: Kręgowce
Gromada: Ssaki
Rząd: Parzystokopytne
Rodzina: Przeżuwacze
Rodzaj: Bawoły
Gatunek: Bawół baridajski odmiana południowa (Bewdolet baridese sunnerly)
bawol_baridajski_poludniowy.jpg

Południowa odmiana bawoła baridajskiego niewiele różni się od swojego bliskiego krewniaka. Także ma ciało pokryte biało-czarnymi pasami, jednak gatunek ten charakteryzuje róg nosowy - zastępujący rogi. Gatunek tej jest również nieco mniejszy. Długość ciała nie przekracza 1m, a największa wysokość 40cm. Róg nosowy osiąga długość 25cm.
Spotykany w południowym Baridasie i Scholandię oraz północnym Wandystanie. Jest często atakowany przez wilki wandyjskie, gdyż w odróżnieniu od swojego krewniaka prowadzą samotniczy tryb życia.
Osobniki żywią się korą drzew oraz pomniejszymi drzewkami. Czasami zjadają także mniejsze szkodniki m.in. chrząszcze i korniki.
Ilość osobników oscyluje wokół 10 tysiecy osobników, lecz liczba ta powoli spada.
Są znacznie łagodniejsze niż jego północny krewniak. Nie atakują ludzi, nawet dają się osiodłac, dzieki czemu w przeszłości stanowiły bardzo ważna siłę pociągową.
Okres godów bawołów przypada na jesień głównie przełom września i października. Młode rodzą się pod koniec kwietnia. Zazwyczaj rodzą się 2 młode które nie różnią się od osobnika dorosłego jedynie róg nosowy wyrasta dopiero po roku życia.
Południowa odmiana bawiła baridajskiego nie daje mleka, lecz kefir, gdyż zawartość tłuszczu jest zdecydowanie większa. Nie ma także bakterii drożdżowych w ich kefirze.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adunaphel Kovall.
Serduszka
2 945,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Gniewosz Sforski, Adunaphel Kovall.
Komentarze
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Mamy tylko ssaki w paski?:)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Skadze xD
Nie należy zapominać o Bimbrzyku, Wilku wandyjskim, lisie teutońskim...
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Te zwierzęta baridajskie takie pasiate:p
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Oo widzę encyklopedia będzie bajeczna ;) Samcacka flora i fauna urodzajna, wielu rzeczy jeszcze nie widziałem a dzięki temu pomysłowi poznam nieznane stwory i rośliny zamieszkujące nasza piękną v-krainę :) Popieram inicjatywę mocno :3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.