"A-50 Arped" nowa bestia KSZ?

ZU6X7254.png
W
ostatnich miesiącach trwały intensywne testy nowego czołgu dla wojsk pancernych. Nowoczesne czołgi na polu walki to jeden z kluczowych elementów wsparcia wojsk na lądzie.

O
d wielu miesięcy nowatorskie baridajskie czołgi A-50 Arped testowane były na placach ćwiczeń w różnych warunkach pogodowych w ciągu dnia jak i nocy. Trudno było szukać dla nich dobrego oddziału, ponieważ większość pancerniaków pochodzi z Loardi i dlatego decyzja o ich przeznaczeniu dla konkretnych pododdziałów jeszcze nie zapadła.

O
becnie pododdział czołgów tworzy Pancerną Grupę Operacyjną "Wilczury". Każdy "Wilczur" był baridajskim patriotą, który widział Wielki Baridas w Wielkiej i silnej Sarmacji. Chodzą plotki, że dzisiejszy projekt czołgu został stworzony w Dreamlandzie przez Oskara Ben Groźnego Witta.

Z771UGGs.jpg

S
am silnik czołgu został uznany za jeden z najlepszych, które są dostępne obecnie w Książęcych Siłach Zbrojnych i jego moc pozwala osiągnąć ponad 90 kilometrów na godzinę w miarę równym terenie! "Wilczury" z PGO wychwalały również jego wyśmienicie działające hamulce. Niestety w chwili obecnej występują jeszcze elementy, które wymagają przeróbek i dopracowania. Obecnie stosowane są tylko dwa rodzaje pocisków, które da się wykorzystać w działaniach bojowych tj. pociski z ładunkiem przeciwpancernym oraz z ładunkiem burzącyym.

C
zołg ma ponad 5 metrów długości i 2 metry i 30 centymetry wysokości, a żeby można było nim sprawnie działać na froncie potrzeba 6 pancernych... I jednego psa :D. Czołg jest jeszcze w fazie testów, ale widać że dowództwo myśli nad tym by go jak najszybciej wdrożyć do służby czynnej.

M
aszyna, która budzi grozę ma 2 armatki wodne, 2 karabiny maszynowe, pancerz o grubości 25 centymetrów i lufę mającą 25 centymetrów szerokości. Nie można też zapomnieć o czterech wyrzutniach rakietowych, co czyni z tego nie tylko czołg, ale i dobrze uzbrojony punkt oporu.

3KrES9H8.jpg

N
iestety, jakieś śmieszki zamazały na czołgu napis A-50 Arped i napisały PL-01. Spowodowało to że armia Polska Rzeczypospolitej Obojga Narodów domaga się by projekt, czołg i pociski do niego zostały przetransportowane do nich...
hVd9P3f5.jpg
Szkic A-50 Arped po przemalowaniu napisu
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 053,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gniewosz Sforski, Laurẽt Gedeon I, Fryderyk von Hohenzollern, Henryk Wespucci, Julian Fer at Atera, Jack von Horn, Paulus Buddus, Krzysztof von Thorn-Macak, Roland Heach-Romański, David de Hoenhaim.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
taka zabawka na bank się przyda :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Oho, niezły sprzęt! Czekam na obywatelstwo i zgłaszam się do KSZ :D
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
@Gniewosz

To zapraszam do wojsk pancernych. ODGŁOSY DESTRUKCJI gwarantowane :D
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
Służba narodowi przy odgłosach destrukcji? Piszę się na to!:D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Są pewne nieścisłości, ale Ok liczy się pomysł i nowatorskie podejście.
Gratuluje pomysłu i nowego podejścia do tematu :)
Witam też na pokładzie KSZ
Permalink
Paulus Buddus
ale musi mieć pier... pierwszorzędny strzał!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ciekawe, ciekawe, piękny tank, a nazwa tym bardziej przedniejsza :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Armatki wodne? To znaczy się do rozpędzania nielegalnych demonstrancji?
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
@Vhris

Armatki właśnie do tego służą :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Waffen-OK chętnie kupi kilka sztuk. Tak się składa, że odkryliśmy bazę zielonych w Pałacu Wilków i chcemy udać się tam z bratnia pomocą celem przekopania ogródka na wiosnę :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.