Spodziewany finał Pucharu

HjoKBixL.jpg

Poznaliśmy finalistów bieżącej edycji Pucharu SLP. Tym razem nie było niespodzianek i w decydującym dwumeczu zmierzą się, zgodnie z przedsezonowymi oczekiwaniami, jedenastki Synów i Krasnoludów.

UGx07c3p.jpg

W półfinale na drodze broniących tytułu Świeckich stanęła rewelacja bieżących rozgrywek - Hrabiowie z Ruhnhoff. Lider drugiej klasy pokazał, że nieprzypadkowo awansował aż do półfinału i sprawił wiele problemów faworytom. Pierwsze spotkanie w Ruhnhoff zakończyło się niespodziewanym remisem. Zaskoczeniem był wyrównany przebieg spotkania, nawet z lekkim wskazaniem na Hrabiów. Jednak tuż przed przerwą pierwszego gola dla Synów zdobył Uziel. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a na osiem minut przed końcem meczu Every zdobył gola na 1:1.

Rewanż przebiegał już jednak pod dyktando obrońców Pucharu. Już w pierwszej minucie meczu rzut wolny na gola zamienił Mosley. W 35. minucie było już 2:0 - znowu Mosley, tym razem z rzutu karnego. Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie, a w 78. minucie trzeciego gola dorzucił Golovachev.

PJ2309TH.jpg

W drugiej parze spotkali się dwaj przedstawiciele Ekstraklasy. Z jednej strony aktualny lider Krasnoludy, a z drugiej Konie, czyli finalista poprzedniej edycji Pucharu oraz zdobywca tego trofeum dwa sezony temu. Już pierwszy mecz mógł przesądzić losy dwumeczu. Krasnoludy zdecydowanie przeważały na własnym obiekcie, stwarzając sobie aż 7 okazji bramkowych. Z kolei drużyna z Margon z trudem przedostawała się na połowę rywali. Ostatecznie jednak w pierwszym meczu padła tylko jedna bramka. W 58. minucie po dośrodkowaniu piłkę w siatce umieścił Gomes.

W rewanżu w Margon przez chwilę zanosiło się na emocje. W 18. minucie Baruh urwał się obrońcom, wyrównując bilans dwumeczu. Jednak już w 27. minucie Martikainen uciszył trybuny Areny Marduk, strzelając cenną bramkę dla gości. Po przerwie Konie postawiły wszystko na jedną kartę i ruszyły do ataku. Jednak margończycy nie byli w stanie przebić się przez obronę rantiochczyków. W 82. minucie po jednej z kontr Kauppila ostatecznie przesądził losy dwumeczu, strzelając drugiego gola dla gości. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik spotkania na 1:3 ustalił Martikainen.

AD9924TD.jpg

Po wielu meczach pełnych emocji i czasem niespodziewanych rozstrzygnięć dojdzie do jednak spodziewanego finału. Zagrają w nim dwie aktualnie najlepsze ekipy Ekstraklasy. Naprzeciw siebie staną Krasnoludy, aktualny lider Ekstraklasy, oraz Synowie, aktualny mistrz i obrońca Pucharu zajmujący drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Zapowiada się zatem emocjonujący dwumecz i konfrontacja wandejskiej myśli szkoleniowej. I to na miesiąc przed startem V-Mundialu na wandejskich boiskach.

Wyniki półfinałów Pucharu SLP:
RVT Hrabia Ruhnhoff - Synowie Wandy 1:1 i 0:3
FKK Rantiochskie Krasnoludy - Margońskie Konie 1:0 i 3:1

Drabinka pucharowa (link do dużej rozdzielczości):
BjE34rcm.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 422,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Laurẽt Gedeon I, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Krzysztof von Thorn-Macak, Juliette Alatriste, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Konrad Jakub Arped-Friedman, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Timan Demollari, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję zwycięzcom oraz życzę szczęścia przegranym :) To lubię. Jak zwykle profesjonalne podsumowanie :)
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Po co szczęście przegranym?
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Gratuluję zwycięzcom :) Już nie mogę doczekać się finału :)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
@Jul

By kiedyś wreszcie przestali przegrywać!
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Gratulacje oczywiście. Szkoda Hrabiów no ale życie :/
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Jeszcze raz gratulacje, bardziej rozpisze się pewnie w x11, ale wypada podkreślić, że awans Synów zdecydowanie zasłużony.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Szkoda Koni, którym szczerze kibicowałem. ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję wszystkim :D Smoki przegrały z nie byle kim :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Gratuluje
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.