Głos Sclavinii, Roland Heach-Romański, 05.03.2017 r. o 22:50
Beatius est magis dare quam accipere

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Od jakiegoś już czasu powolutku i w swoim tempie oddaję się samobiczowaniu po przez pisanie systemu informatycznego Konsulatu Sclavinii. Sclavińczykom, mam nadzieję (tak, jeszcze ją mam!), temat jest znany, ale uważam, że najwyższa pora by co nieco wyjawić ogółowi. Na wstępie chciałbym zapewnić pana Platę, że autoryzacja nic nie kosztuje, chociaż nie ukrywam, że specjalnie dla pana chciałem zrobić opłatkę w wysokościuni jednego libercika - tak dla żartu, oczywiście. Wszak jestem ostatnią osobą, jaką można podejrzewać o chamstwo. Niemniej do rzeczy.

Motto jakie mi przyświeca przy tworzeniu swoistego opus magnum mojej wirtualnej egzystencji jest wzniosłe, szlachetne i piękne, a przez to nieco populistyczne.

Beatius est magis dare quam accipere
Przyjemniej jest dawać niż przyjmować

Z dawien dawna słychać głosy, że Sarmacja potrzebuje czegokolwiek do klikania jak ryba wody i Kraków masek antysmogowych. Wychodzę tym oczekiwaniom na przeciw. W pocie, łzach, niemożebnych ilościach wypalonych papierosów i co najmniej kilkunastu sekundach myśli samobójczych, powoli staczając się w objęcia depresji (taki pseudonim małżonki, proszę nie wnikać) powoli popełniam Odolanisa - społeczno-ekonomiczny serwis internetowy Konsulatu Sclavinii.

logo.png

Oficjalny logotyp projektu - prawa autorskie należą do Konsulatu

System ten nie jest absolutnie alternatywą dla DSG i nigdy nie będzie. Nie mnie mierzyć się z osiągnięciami wielkich Radców NIA (jak ktoś nie wieży w ich wielkość nich odwiedzi diuka Czuguł-Chana). Ba! Odolanis będzie w pełni zintegrowany z centralnym systemem informatycznym. Dzięki integracji sporo spraw można załatwić wygodniej.

System będzie otwarty - każdy Sarmata będzie mógł z niego swobodnie korzystać. Oczywiście dla mieszkańców Eldoratu i obywateli sclavińskich przewidywane będą wielorakie bonusu (wszak po przez Odolanisa chcę uatrakcyjnić ofertę Sclavinii i przyciągnąć nowych obywateli).

He55SqeX.png

Panel autoryzacji w systemie Odolanis

Mam świadomość, że w Baridasie JKW Piotr II Grzegorz pracuje nad Złotą Wolnością 2.0. Mogłoby się wydawać, że będę chciał konkurować z tym projektem by go prześcignąć. Zamordystów i kapitalistów muszę w tym miejscu rozczarować - nic takiego nie ma miejsca.

Systemy Baridajski i Sclaviński są różne. Opierają się na różnych filozofiach i koncepcjach. Sądzę, że lepszym dla Sarmacji będzie, jeśli ich autorzy będą współpracować. Jest koncepcja integracji obu systemów. Na razie w powijakach, ale raczej zmierza w kierunku dobrej (hehe) zmiany.

Odolanis zbudowany będzie w czterech modułach logicznych, bo technicznie raczej granica będzie ciężka do wyłapania.

Po pierwsze moduł społeczno-biurokratyczny. W ramach tej funkcjonalności Odolanis będzie agregował artykuły ze sclavińskiej prasy, oraz nowości ze sclavińskiego forum. Umożliwi również załatwianie spraw urzędowych w specjalnym e-urzędzie. Mam świadomość, że to rozwiązanie może nieco ująć aktywności z forum, ale rozleniwiam się i załatwianie spraw administracyjnych po przez działy na forum (gdzie często trzeba edytować wiele rejestrów i wykazów) staje się dla mnie zbyt czasochłonne. Słowem - nowe, gorsze :) No i oczywiście statyczne informacje o Sclavinii - to tu znajdziecie.

42bK3W8m.png

Takie tam początki

Po drugie moduł statystyczny. W ramach tej funkcjonalności Odolanis będzie oferował różnorodne zestawienia rejestrowe, planowane są wykresiki, tabeleczki i zestawionka. Większość na użytek finansów publicznych i nagradzania aktywności, ale dla pasjonatów statystyki będzie to bez wątpienia również ciekawostka.

Po trzecie moduł gospodarczy. W ramach tej funkcjonalności użytkownikom damy możliwość prowadzenia własnej fabryki z stosunkowo rozbudowanym łańcuchem produkcyjnym. Systemu gospodarczego raczej się proszę nie spodziewać. Rozwiązanie przeze mnie przyjęte zakłada bardziej naśladownictwo Plemion w warunkach industrialnych (O, bo Odolanis bazuje na narracji betonistycznej. Na pohybel zielonym sto... ludzikom). Szerzej się nie będę wypowiadał w tym aspekcie, bo i koncepcja ewoluuje z każdą upojną nocą.

Jako ostatni moduł integracyjny. Chcę sprząc w ramach Odolanisa SEG i Mennice Eldoracką. Planuję również z czasem rozszerzać Odolanisa o swoiste "subserwisy" dedykowane SIH i Waffen-OK. A jak dożyję i Sarmacja nadal będzie trwać to nie wykluczam (a nawet mam nadzieję), że uda nam się doprowadzić do powiązania Odolanisa ze Złotą Wolnością. Co do Giełdy Papierów Wartościowych też mam plany. Niemniej, to wszystko, gdy sfinalizuję to co sobie założyłem.

Jeśli ktoś chce testować, wspomagać mnie w wyłapywaniu błędów, obserwować postępy lub pośmiać się (albo powyśmiewać - wedle uznania) to polecam uwadze poniższe linki.


Na zakończenie część rozrywkowa. Żarcik. Anegdotka. Smutna parafraza. Ciężko określić. Dla ludzi o wysublimowanym smaku i wysokiej kulturze humoru polecam zakończyć czytanie na tej kropce, którą ninijszym stawiam. A dla reszty, co następuje...

- Dlaczego kanclerz von Thorn zrezygnował?
- Bo musiał iść do fryzjera.
- A dlaczego marszałek Friedman kandyduje?
- Bo już był.


Kurtyna.
Serduszka
16 000,00 lt
Ten artykuł lubią: Szymon de Canterville, Piotr II Grzegorz, Ignacy Popow-Chojnacki, Mikołaj Torped, Yennefer von Witcher, John Rasmusen, Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Fryderyk von Hohenzollern, Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Tomasz Ivo Hugo, Jan via Teutończyk, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Emanuel Śmigło, Konrad Jakub Arped-Friedman, Adam Jerzy Piastowski, Thimoteus ik Hohentsolern, Guedes de Lima, Krzysztof von Thorn-Macak.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Ja będę korzystał! Choćby po to, żeby móc zaproponować współpracę w odpowiednim kształcie ;-)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
I słusznie. Fabryki potrzebują surowców :D
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Wspaniała sprawa :D cieszy mnie bardzo, że nasi przyjaciele sclavińczycy (i mój mąż) się rozwijają gospodarczo :) Kochany, przyjeżdżam na tydzień do Eldoratu by móc Cię wałkować, gdy nie będziesz jadł, bo przecież piszesz skrypt :D
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
P.S. jeśli stwierdzisz, że mam nie przyjeżdżać, to wezmę ze sobą mamusię :D
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Groźby karalne od asesora? Uważaj, bo jestem policją ;)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Toż to żadne groźby karalne, przecież mówiłeś, że lubisz Marię von Primisz, moją mamusie :D
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
TAK DZIALA WOLNY RYNEK
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Z niecierpliwością oczekuję na tę część gospodarczą :-)
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
No kurde ;D Wyglada conajmniej zajebongo! betoniarze FTW!
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
U fryzjera byłem w sobotę, 25 lutego, godzina 8:30.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
No i fajnie ;) Gratuluję samozaparcia i trylionów godzin na gapieniu się w ekran przez co prawdopodobnie na starość będziesz musiał wymienić gałki oczne na nowe - jak technika pozwoli.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
No i fajnie,tylko szkoda że dopiero wersja Beta : /
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@Adam Jerzy Piastowski niechybnie chylę się ku ciemności.
@Tymoteusz Wigley, proszę nie szkodować, to wszak wersja prealpha :D
@Defloriusz Dyman Wander, zapraszam na dywanik, przyszła depesza z politbiura, że będziecie się relaksować w Gułagu im. Dobrych Obywateli.
@Konrad Jakub Arped-Friedman czyli teraz jesteś już ufryzowany?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ciekawie to już wygląda i jeszcze ciekawiej się zapowiada! Powodzenia! Postaram się pomóc i potestować :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Jakby było potrzeba kłód pod nogi, to NIA pozostaje do dyspozycji ;p

Ech, ile ja bym zrobił, jakbym znów był na studiach...
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Roland ma 2 prace, dzieci i studia. I nawet żonę ;) Nic dziwnego, że zabrał się za kodowanie! :P :P :P
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Fantastyczne, gratuluję. Z resztą miałem okazję już spróbować. :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Czyli potrzebuję nie tylko studiów, ale i dodatkowej pracy, żony i dzieci...
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Wy się śmiejecie, ale prawda jest taka, że czasami tak się odprężam :D
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
RCA
Roland ma 2 prace, dzieci i studia. I nawet żonę ;) Nic dziwnego, że zabrał się za kodowanie! :P :P :P

Może i Ciebie kręci pikseloza w oczach, ja dopilnuje, by zbyt długo nie przesiadywal przed kompem, a mam na oderwanie go od niego swoje sposoby ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.