Rada Ministrów, Orjon Surma, 19.02.2017 r. o 13:25
Plebiscyt Sarmata Roku 2016 - wyniki już znamy! Kto zwyciężył?
Seria wydawnicza: Konkursy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
237z721t.png

Dobiegło końca głosowanie w ramach plebiscytu "Sarmata Roku 2016", organizowanego przez Radę Ministrów. Zgłosiliście do niego 19 propozycji w 6 kategoriach. W finale plebiscytu swój głos oddało 46 osób, co daje nam naprawdę sporą reprezentację sarmackiego społeczeństwa. Nie przedłużajmy zbytnio tego artykułu i przejdźmy od razu do podsumowania wyników głosowania finałowego!

U9zNFvbt.png
1gL4cxOW.png
Zdecydowana większość głosujących uznała, iż najbardziej znaczącym wydarzeniem w mijającym roku był Baridajski Sierpień. Zdobył on nieco ponad połowę wszystkich oddanych głosów (52,2%). Na drugim stopniu podium uplasowała się reforma ustrojowa, polegająca przede wszystkim na wprowadzeniu dostępnego dla wszystkich obywateli Sejmu Walnego (26,1%), a trzecie miejsce zajęły obchody 10. rocznicy unii Sarmacji i Baridasu (21,7%).

0fF6TRjH.png
L5k1GLYS.png
Tutaj walka o zwycięski tytuł była naprawdę zażarta, co widać po rozdziale głosów oddanych na poszczególne propozycje. Laur zwycięstwa trafia do Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu (30,4% głosów), drugie miejsce wywalczyła sobie Galeria von Thorn (23,9%), a najniższy stopień podium zdobył Tydzień z Lennem (19,6%). Rozkład głosów można zobaczyć powyżej.

5ukB0z9X.png
sF61kR45.png
Rywalizacja toczyła się między dwoma kandydatami: Henrykiem Wespuccim i Janem Grimknurem. Jak widać po wynikach, Henryk Wespucci zwyciężył tak naprawdę niewielką przewagą głosów (6 głosów przed Janem Grimknurem, 13,5% więcej), co tylko potwierdza, jak ciężko było wybrać tą jedną osobę.

NJxt7du4.png
WP24252L.png
Dwie ciekawe osoby. Obydwie aktywnie działają na łonie sportu. Obydwie prezentują, między innymi swoimi artykułami, wysoką jakość sarmackiej kultury fizycznej. W bezpośredniej rywalizacji jednak Sarmaci uznali, iż lepszy w tej roli jest obecny prezydent Mandragoratu Wandystanu, menedżer Synów Wandy Michał Michaelus (zdobył on aż 60,9% oddanych głosów). Robert Janusz von Thorn musi więc zadowolić się miejscem drugim, z sporym jednak poparciem (39,1%).

29gvmTk2.png
R5tdFLu5.png
Bój na polu kulturalnym zauważyć można nawet z najdalszych terenów Księstwa. Wyniki w tej kategorii są tego jednoznacznym dowodem i pokazują, iż Sarmaci miewają różne gusta w kwestii artystycznej inwencji. Zwycięzcą w tej rywalizacji okazał się jednak twórca komiksów, publikujący na łamach Gazety Teutońskiej Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán (50% oddanych głosów). Wiceliderem w tej dziedzinie został Laurencjusz Ma Hi at Atera (21,7%), a trzecie miejsce zajęła jedyna kobieta zgłoszona do tego plebiscytu, Yennefer Heach (17,4%). Poza podium znalazł się Fryderyk von Hohenzollern (10,9%).

Przechodzimy do ostatniej, głównej kategorii tego plebiscytu, a mianowicie....
cxtQlu06.png

Drodzy Sarmaci,
mam zaszczyt ogłosić, iż w plebiscycie "Sarmata Roku 2016" zwycięzcą w kategorii głównej okazał się....
Robert Janusz von Thorn
QUeo2D1r.png


W imieniu Rady Ministrów oraz swoim własnym serdecznie gratuluję wszystkim, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach. Gratuluję także wszystkim, którzy znaleźli się w tym plebiscycie - to wszak też jest spore wyróżnienie, pokazujące, iż cieszą się oni zainteresowaniem ze strony Sarmatów.
Mam nadzieję, iż za rok plebiscyt odbędzie się ponownie. Oby zainteresowanie nim było jak największe, oby frekwencja była lepsza niż obecna, oby zgłoszeń było jeszcze więcej, niż w tym roku. :)

Kończąc ten artykuł uznaję plebiscyt "Sarmata Roku 2016" za zamknięty.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
11 839,00 lt
Ten artykuł lubią: Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Fryderyk von Hohenzollern, Sorcha Raven, Vladimir ik Lihtenštán, Patryk Vindsor, Yennefer von Witcher, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I, Henryk Wespucci, Adam Peterelli, Paulus Buddus, Wojciech Hergemon, Julian Fer at Atera, Joanna Izabela, GdL, David de Hoenhaim, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Teutonia skosiła dwie kategorie. ^^ Or iv’erdi šóiš!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Dziękuję i gratuluję wszystkim.
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Mamy dopiero początek lutego... do końca 2017 roku jeszcze daleko zatem może i ja będę kandydować w następnych wyborach? Kto wie...
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Głosowałem na siebie, hihihi...
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Gratuluję wszystkim i ponawiam pytanie, kto do diaska mnie zgłosił?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Dziękuję :) Gratuluję wszystkim laureatom, w tym też autorowi za tak ciekawie wykonane podsumowanie :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Gratuluję laureatom, teutońskim podwójnie. ;)
Odpowiedz Permalink
Adam Peterelli
Gratulacje :)
Permalink
John Rasmusen
Gratuluję zwycięzcom.

<Pycha mode>Może uda mi się na przyszłoroczny załapać :D</pycha modde>
Odpowiedz Permalink
Peter West
Gratulacje Tym którzy zwyciężyli!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Zwycięzcom i autorowi gratuluję sukcesów :)Pozostaym życzę szczęścia w przyszłym roku :)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Cóż, chyba wypada, żebym oprócz gratulacji złożył także podziękowania.

Nie wiem czy to kwestia marazmu, czy jednak Giełda faktycznie wprowadziła jakieś istotne urozmaicenie - ale tak czy siak, dziękuję za głosy.

Z tej też okazji Giełda zorganizuje wkrótce imprezę, zaproszone są wszystkie ładne dziewczyny, będę też ja i Prezes Zarządu. Jak się nam uda oszukać Kanclerza, to będzie też kupiony darmowy alkohol.
Odpowiedz Permalink
GdL
Gratuluję zwycięzcom i zwyciężonym. Razem budujemy Sarmację! Trzymam kciuki za Księstwo.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Dziękuję za głosy na Tydzień z Lennem :) Gratuluję Zwycięzcom... ale i Autorowi. Takie podsumowania i konkursy zawsze są na propsie. A i liczba uczestników też ładna :)

Zastanawiam się czy komuś zabrakło kogoś, czegoś w poszczególnych kategoriach. Zastanawiam się, ponieważ, to jest niezależne od któregokolwiek Autora, tego typu plebiscyty w mikronacjach często są obarczone taką "wadą", że wszyscy pamiętamy o tych osobach, sprawach, które niedawno były aktywne, miały miejsce.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
To ja gratuluję ;) może i ja coś złapie za rok, może dwa :D
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Nie glosowalem, moge wiec pogratulowac w pelni bezstronnie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.