Herold, Laurẽt Gedeon I, 17.02.2017 r. o 21:52
Komnata Zasłużonych, a ogłoszenia Marszałka

ZKbL039U.png

bar_dwor.png

Szanowni Baridajczycy!

Od chwili gdy poprzednim razem przedstawiałem ogłoszenia Marszałka Dworu minął już rok. Wiele od tego czasu zmieniło się w Królestwie Baridasu, a bardzo dobrą politykę informacyjną w Królestwie Baridasu prowadzi Pisarz Królestwa Jaśnie Wielmożny Pan Fryderyk von Hohenzollern. Dlaczego więc piszę? Piszę przede wszystkim dlatego, że chciałbym zachęcić Was do pomocy w zbieraniu materiałów związanych z historią Królestwa Baridasu, a konkretnie z Komnatą Zasłużonych.

Prace związane z wyszukaniem zasłużonych baridajczyków rozpocząłem w ostatnim dniu listopada 2016 roku z jednego prostego powodu. komnata, która znajduje się na stronie Królestwa Baridasu nie była aktualizowania.

JT6I0InL.png
foto. Komnata Zasłużonych z WWW Królestwa Baridasu.

Niestety od 2008, a może 2009 roku tj. od chwili gdy pojawił się w niej Wielmożny Wicehrabia Robert Janusz von Thorn-Czekański. Jak podaje jedyna prawdziwa encyklopedia micropedia JWP von Thorn-Czekański w Królestwie Baridasu zamieszkał w maju 2008 roku.

Jak widać od ostatniej aktualizacji Komnaty Zasłużonych minęło już sporo czasu i wiele się zmieniło.

Czym jest kraj bez własnej historii? Czy nie powinniśmy zachować w księgach dla kolejnych pokoleń pamięci o tych, którzy zasłużyli się dla naszego kraju?

Myślę, że my obecni mieszkańcy Królestwa Baridasu jesteśmy winni zachować w pamięci dla przyszłych pokoleń dokonania znamienitych baridajczyków i dlatego proszę Was o pomoc.

Komnata Zasłużonych, którą prowadzę jest projektem otwartym i cały czas uzupełniam w niej dane. Liczę na dalszą Waszą pomoc nieważne w jaki sposób. Część z Was dane przekazuje mi listownie poprzez Pocztę Konną, ale jeśli ktokolwiek posiada materiały źródłowe to również może zamieścić je w dedykowanym wątku.

Wiem, że naród Królestwa Baridasu jest dumny, a większość zamieszkujących ten kraj korony mieszkańców nie pracowała ku chwale Baridasu dla własnego splendoru oraz korzyści. Są też tacy baridajczycy, którzy przyczynili się do znaczącego rozwoju naszego królestwa, a nawet nie zadbali o swój herb, czy zdjęcie.

Jako przykład podam tu naszego byłego Wicekróla Diuka Markusa Arped. Niektórzy zarzucą mi, że to osoba, która swego czasu hamowała rozwój Królestwa Baridasu. Nie powiem, może i tak było. Sam w geście protestu też rezygnowałem z urzędu Marszałka Dworu, gdy czasami nie mogłem doczekać się decyzji. Teraz z perspektywy czasu mam jednak inny pogląd na temat sprawowania władzy. Wiem, że przydomek „Leniwy” nie jest do końca sprawiedliwy gdy pod uwagę weźmie się cały okres sprawowania urzędu Wicekróla. Wiadomo są dni lepsze i gorsze. Na początku gdy zostajemy mianowani to energia z nas tryska, a z biegiem czasu przybywa różnych nie całkiem prostych spraw oraz innych problemów i czasem mikroświat też jest postrzegany inaczej.

Nie wiem jakie przemyślenia dziś mają inni, ale ja z pełną odpowiedzialnością sumując fakty mogę powiedzieć, że Diuk Markus Arped był bardzo dobrym Wicekrólem, a do tego świetnie potrafił łagodzić zwaśnionych i krewkich baridajczyków.

Sam niezbyt długo mieszkam na baridajskiej ziemi i dlatego proszę Was o wyszukanie innych, może zapomnianych mieszkańców. Na pewno znajdzie się grupka osób, które warto uhonorować.

Wśród zasłużonych baridajczyków zamierzam umieścić wnioskowanego przez JWP Fryderyka von Hohenzollern byłego hrabiego i naszego brata Siergiusza Asketila, który dwukrotnie odznaczony został Orderem Białego Orła. Wiem, że pewne rzeczy można mu zarzucić, ale jest też sporo innych pozytywnych działań, które trzeba mu oddać ku chwale Baridasu. Według mnie za występki został już ukarany, a za zasługi powinien zostać doceniony. Jeśli jest inaczej i dostanę przykaz od władz, którym jestem urzędowo podporządkowany. Mam nadzieję, że jeśli taka sytuacja wystąpi to informacja mi przekazana będzie też uzasadniona poprzez jakieś konkretne informacje

1CA8p553.png

OBECNA KOMNATA ZASŁUŻONYCH

1. JKM Piotr Mikołaj vel. Helwetyk Romański (A0001) — król-senior Baridasu, książę-senior Sarmacji,
2. JBE Christoffo vel. Krzysztof Christoffo Parkoła (A8928)—założyciel i pierwszy prezydent Republiki Baridasu,
3. JKW Mikołaj Aleksander Piotr vel. Majkel Bumbum, Mikołaj Arped-Muzyk i Mikołaj Torped (A5781)— pierwszy król Baridasu, historyk Królestwa Baridasu,
4. JKW Michał Piotr vel. Michał O'Rhada ( A3163) — syn króla, historyk Królestwa Baridasu,
5. JWP Piotr mar. Krause vel. Piotr Arped, ppk( A3163) — informatyk Baridasu, mer Almery,
6. PP Konrad von Schlange-Staufen vel. Stauf ( A8246)— Gubernator Baridasu,
7. WP Jakub v-hr. Kaczyński vel. Morpheus (A5990) — były mentor Królestwa Baridasu,
8. Sł. P. Lilianna de Folvil-Arped vel. Lilianna de Folvil–Śmigło, Dorit Astruc (?) — były Gubernator Baridasu,
9. Sł. P. Iwan Maria bnt de Folvil-Arped vel. Max Zwell (?) — były Gubernator Baridasu,
10. JWP Szymon Nowicki-Liberi vel. Simon Peter Liberi (A5787) — dowódca Straży Królestwa Baridasu,
11. Sł. P. Mirosław Iwan Slipyj vel. ? (A8394) — pan na Slipyjowie, łowca głów Królestwa Baridasu,
12. Wicehrabia Daniel von Schlange-Staufen vel. ? (A7853) — gubernator Królestwa Baridas,
13. Diuk Teodozjusz Azoramath-Arped vel. Bratumił Nowak (A7970) — mentor Królestwa Baridasu,
14. Wicehrabia Robert Janusz von Thorn-Czekański vel. Robert Janusz von Thorn (A0062) — podskarbi Królestwa Baridasu.
15. Diuk Markus Arped vel. Markus Hergemon-Euskadi vel. Markus Arped-Iwanowicz (AE336) — Wicekról Baridasu.
16. Prześwietna Hrabina Sorcha Reven vel. Margerita von Dark (A8077) — Prezydent Republiki Baridas.

Ciąg dalszy nastąpi, bo prace cały czas trwają.


PS: Komnata Zasłużonych jest planowana do integracji z systemem Złota Wolność 2.0


(—) Laurencjusz mar. MaHi at Atera,
Marszałek Dworu.

footer.png
Serduszka
8 819,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr II Grzegorz, Juliette Alatriste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Sorcha Raven, Paulus Buddus, Fryderyk von Hohenzollern, Yennefer von Witcher, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Roland Heach-Romański, Guedes de Lima, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Cudzoziemiec
A0062.
Nie jakiś dziwny numer.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
A0062. Nie jakiś dziwny numer - dzięki, poprawiłem :)
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
"Sorcha Raven", anie "Reven". ;)
Odpowiedz Permalink
Emanuel Śmigło
Córko, gdzie jesteś?
Permalink
Peter West
Komnata zasłużonych...
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
Komnata zasłużonych...
No ba! Choć w chwili obecnej jest to komnata wielu tajemnic ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.