Ferment, Leszek de Ruth, 10.12.2011 r. o 05:56
Złodziejskie Imperium Prasowe

szu_967.png
Witajcie, witajcie!

W dniu dzisiejszym reaktywujemy Sarmacja Times! Po niedawnej licytacji nowym właścicielem tegoż zacnego pisma został nie kto inny, a Leszek hr. Żółtowski de Ruth. Działalność "ST" się raczej nie zmieni, no chyba że pod względem jakości - nadal będziemy pisać newsy. Bez zbędnego klawiaturzenia - miłego czytania życzymy!


Jasiński buszuje... w Sądzie!
Złotousty ex-poseł Adrian Jasiński szturmuje gmach Sądu Najwyższego wszelkimi możliwymi drogami - faksem, telegramami, gołębiami pocztowymi, pocztą tradycyjną, elektroniczną, a nawet pantoflową. Pana Adriana wspiera Komitet Poparcia Złotoustego Ex-posła Adriana Jasińskiego w Walce z Faszyzmem, Nazizmem i Czym Tam Jeszcze Można, w skrócie KPZEAJwWzFNiCTJM. W skład komitetu wchodzą Leszek Żółtowski, Andrzej Swarzewski, Ivo Karakachanow oraz David Janowski-Swarzewski - wspierają tak bardzo, że nawet na nich pozwy się znalazły!

Sąd Najwyższy Strajks Bak!
9 grudnia, czyli wczoraj, Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz uzupełnił, a raczej całkowicie odnowił skład Sędziów i Asesorów Sądu Najwyższego Księstwa Sarmacji. JKM mianował dwóch Sędziów - diuka Koraba oraz barona Paca - oraz czterech Asesorów - JKW Piotra Mikołaja, diuka Kowalczykowskiego, diuka Lichtensteina i hrabiego Wiśnickiego. Diuk Kowalczykowski został dodatkowo mianowany Pierwszym Asesorem - cała, jak na razie jednoosobowa redakcja "ST" cieszy się kolejnego przejawu większej aktywności JO diuka, wyrażając jednocześnie nadzieję na zdjęcie ignora na GG.

Scholandzka diaspora w Sarmacji?
Krążą słuchy, iż po pionierskiej imigracji Katarzyny Iwanowicz oraz Kuby Pakulskiego, do Księstwa nadciąga kolejna fala chętnych do zamieszkania Scholandczyków. Według naszych informatorów, Pewien Możny Książę wczorajszego wieczora wymyślić nazwę dla potencjalnej Scholandzkiej miejscowości w granicach Księstwa. Może 5000 arminów przy okazji oddadzą?

Złodziejskie Imperium Prasowe - o co się rozchodzi się?
Ano rozchodzi się o stan rynku medialnego w Księstwie. W pewnej prywatnej rozmowie uświadomiono naszej Jednoosobowej Redakcji, iż stała się (współ)właścicielem medialnego imperium (w dużym, mikronacyjnym cudzysłowie). Wkrótce (czyt. jeszcze za panowania JKM Piotra II Grzegorza) na dobre wystartujemy z radiem Wyjec Feru, wciąż aktywny, choć uśpiony, jest Ferment, mamy Sarmacja Times, zaprzyjaźniony z nami jest Goniec, a na domiar dobrego, stale w planach jest reaktywacja Przeglądu Sportowego[/b]. Jakby tego było mało, to gdzieś pośród zatęchłych sarmackich wordpressów tkwi MicroSports, ktoś go jeszcze pamięta (raczej do niego nie wrócimy, ale miło jest powspominać)? Zapytacie, co w medialnym imperium złodziejskiego? Otóż nic - po prostu tytuł lepiej chwyta :P

A teraz, w związku z nadchodzącym nowym numerem Fermentu (tak! :D), sFermentowana ocena "ST":
fermentpoleca.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Lubie to! Dobre oby tak dalej!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Tntm.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Uwielbiam to :D
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Oto mi właśnie chodziło :)
Brawo i gratuluję.
Permalink
Piotr II Grzegorz
"Wkrótce" - dość skandaliczne:D
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Taki żarcik :D Szczerze powiedziawszy, to liczę, że pisząc "jeszcze za panowania JKM Piotr II Grzegorza" dałem Fermentowi duuuuużo czasu na wydanie kolejnego numeru :D
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Jakie 5000 arminów?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
A to już proszę pytać JKM Piotra II Grzegorza :D
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Ach, ja wiem o co chodzi.

Przestawiłem się na liberty i myślałem who the fuck z nich wisi Księciu pięć koła libertów...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.