Rada Ministrów, Cudzoziemiec, 01.02.2017 r. o 11:45
Konferencja prasowa Rady Ministrów — luty 2017
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

jVI5OvHM.png

Grodzisk, 1 lutego 2017 roku

Witam serdecznie na kolejnej konferencji prasowej Rady Ministrów. Za sobą mamy kolejny miesiąc i nadszedł czas na podsumowanie dotychczasowej pracy poszczególnych resortów. Zaczniemy jednak od informacji o zmianach kadrowych.

Zmiany kadrowe — na wstępie o małych zmianach kadrowych w Radzie Ministrów i Korpusie Administracji Rządowej. Po pierwsze, w związku z nagłym napadem realiozy z funkcji Szefa URM został odwołany Misza diuk Korab-Kaku. To duża strata dla Rady Ministrów, bowiem diuk nie raz pokazał, że mimo, iż jego aktywność skupiała się głównie na kuluarach był, jest osobą, której doświadczenie i specyficzne postrzeganie Sarmacji i jej społeczeństwa stanowi ogromny wkład w dyskusje i wypracowywane rozwiązania.

W ramach KAR doszło do zmian wynikających z niewywiązywania się ze swoich obowiązków (także realioza). Zaszły zatem zmiany na stanowiskach związanych z Grodziską Agencją Prasową, oraz w Instytucje Edukacji Sarmackiej czy w Dziale Wniosków Instytucji i Obywateli. Wszystkim, którzy ze służby publicznej odeszli serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę i okazywaną pomoc.

Ministerstwo ds. Społecznych — w tym momencie Minister udał się na zasłużony, dwutygodniowy, urlop, z którego powróci do pracy już 13 lutego. Zaraz po powrocie zajmie się sfinalizowaniem pierwszej edycji nagród "Inicjatywa Miesiąca", które będą przyznane już w nowej formule, a także rozpoczęty zostanie plebiscyt "Sarmata 2016", do którego wciąż można zgłaszać kandydatów. W minionym miesiącu oprócz wyżej wymienionych, Minister von Thorn-Surma zajmował się przygotowaniem ustawy o Instytucjach Użytecznych Publicznie, której projekt znajduje się obecnie w Sejmie, a także przygotowaniem założeń do rozporządzenia o wsparciu inicjatyw sportowych i aktywności sportowej mieszkańców Księstwa. Stosowne rozporządzenie już obowiązuje, można również składać wnioski o wsparcie na jego podstawie, do czego bardzo gorąco zachęcam.

Ministerstwo ds. Wewnętrznych — Minister at Atera rozpoczął Kongres Regionów. W tej chwili dyskusja może nie jest za bardzo ożywiona, ale jest to dyskusja niezwykle merytoryczna, co samo z siebie wymaga nieco innego podejścia do oceny tego wydarzenia. Z pewnością rozmowy będą kontynuowane i zachęcam wszystkich zainteresowanych samorządami i ich rolą, miejscem i rozwojem do czynnego udziału w dyskusji. Ponad to Minister przygotował i kończy omawiać projekt Zarządzenie o emisji znaczków, które wprowadza trochę ciekawych zmian do całego procesu emisji pocztowej, a także przygotował i ogłosił plan emisji znaczków na 2017 rok, oraz ogłosił, iż Poczta Baridajska wyemituje limitowaną serię znaczków pt. "Ojcowie Założyciele", która przedstawiać będzie Ojców Założycieli poszczególnych samorządów. Oprócz tych działań Minister ogłosił nabór na wakat w Dziale Wniosków Instytucji i Obywateli.

Ministerstwo ds. Edukacji — Minister Sedrovska dokonała podsumowania i przedstawiła do publicznych konsultacji projekt wprowadzenia egzaminu dojrzałości. Projekt wzbudził duże kontrowersje, jednak taka jest istota konsultacji społecznych. W tej chwili ministerstwo dokona przeanalizowania zgłoszonych uwag i tam gdzie to będzie zasadne i niezbędne dokona modyfikacji projektu. Prozę pamiętać, że projekt poddawany konsultacjom nie jest projektem ostatecznym, i bardzo dziękujemy za udział w dyskusji nad nim. Poza tym Minister szuka osób, które chcą podzielić się swoją wiedzą z Nowymi Mieszkańcami Księstwa w ramach pracy jako mentorzy w Instytucie Edukacji Sarmackiej.

Ministerstwo ds. Gospodarki — z inicjatywy Ministra Czuguł-Chana w Sejmie złożony został przyjęty projekt ustawy zmieniającej przepisy ustawy o finansach publicznych. Nowelizacja wprowadza zupełnie nowy system generowania i rozliczania pracy społecznej mieszkańców Księstwa. Ustawa została już ogłoszona i obecnie Minister, we współpracy z NIA, pracuje nad jej wdrożeniem. Prace idą na przód, jednak ostateczna data wdrożenia jest uzależniona od zbyt wielu aspektów, by możliwe było jej precyzyjne podanie.

Poza tym Minister kończy wdrażanie Totalizatora Państwowego, w ramach którego działanie opierać się będzie na mechanizmach loterii, umożliwiać będzie zakup do 5 losów na każde losowanie (koszt jednego losu wyniesie 2500 lt), możliwe będą kumulacje wygranych, itd. Cały mechanizm powinien być gotowy lada chwila, a teraz, by trochę zaostrzyć Wasze apetyty chcę zaprezentować wygląd biletu loteryjnego, który będzie potwierdzał zakupienie przez Was losu. O kolejnych planach ministerstwa informować będziemy wkrótce.

Ccsha7xo.jpg
Ministerstwo ds. Finansów - ministerstwo pracuje bez opóźnień i problemów. Dokonana została wypłata wynagrodzeń za miesiąc styczeń, już na nowych zasadach, oraz udzielono finansowego wsparcia dla budżetu Książęcych Sił Zbrojnych. Wypłata nagród prasowych za miesiąc styczeń powinna nastąpić jeszcze dziś. Minister von Thorn wydał nowelizację rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników publicznych, w myśl którego ciążar wypłaty wynagrodzeń został przeniesiony na osoby zarządzające Sejmem, Trybunałem Koronnym czy Prefekturą Generalną. Dla instytucji tych zostały już utworzone stosowne konta, które każdego miesiąca będą zasilane z Rady Ministrów kwotami stanowiącymi iloczyn liczby osób podlegających tej instytucji i kwoty 10 000 lt. Od poszczególnych Kierowników zależeć będzie sposób naliczania i realizowania wypłat. Ponadto na wniosek mieszkańców Księstwa Minister przedłożył Radzie Ministrów, a ta ją przyjęła, Uchwałę w sprawie obniżenia ceny ćwirków. Cena spadła z 250 lt/ćwirka na 100 lt/ćwirka. Zachęcam gorąco do ćwirkowania!

Poza tymi najważniejszymi informacjami, warto wspomnieć, że Rada Ministrów podjęła kuluarową dyskusję na temat wyglądu strony głównej Księstwa Sarmacji, i rozważane są różne warianty w tym zakresie; poza tym trwają prace nad zmianami w zakresie mechanizmu działania SOBOS — te prace jeszcze trochę potrwają, nie mają najwyższego priorytetu, ale jesteśmy zdeterminowani by możliwie prędko zostały wdrożone.

Bardzo dziękuję za Państwa uwagę i zapraszam do zadawania członkom Rady Ministrów pytań w komentarzach.


R2pvBQa8.png

Rejestr zmian

  • Cudzoziemiec, dn. 01.02.2017 o 17:10:49: Edycja: losa losa... ;)
  • Cudzoziemiec, dn. 02.02.2017 o 10:07:50: Edycja: naglowek
  • Cudzoziemiec, dn. 02.02.2017 o 10:08:22: Edycja: naglowek skutecznie...
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 564,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Fryderyk von Hohenzollern, Jurand Swarzewski, Roland Heach-Romański, Laurẽt Gedeon I, Siergiusz Asketil, Ignacy Popow-Chojnacki, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Dobrze że Rada Ministrów informuje obywateli o swoich poczynaniach. Ciekawa lektura, oby takich więcej w przyszłości. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że może warto by było powiększyć czcionkę, aby publikacja była bardziej czytelniejsza. To jedynie taka drobna uwaga z mojej strony.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie mam problemów z czytelnością tej czcionki. Co rodzi problemy u Pana posła? Powinna być większa? Powiększam więc. Ale imo będzie gorzej.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Hohenzollern sugeruję lewy ctrl i pokręcić scrollem. uczyni się MAGIA.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmożny Wicehrabio w poprzedniej wersji czcionki miałem problemy, literki były dla mnie zbyt małe i nieco rozmazane, ogólnie słaba czytelność - jak dla mnie. Dlatego też pokusiłem się o taką a nie inną uwagą, i nie było to z mojej strony wścibskość. Obecna wersja jak najbardziej przypada mi odpowiada. Dziękuje, tekst od razu jest bardziej czytelny i przejrzysty w mej opinii.

J.O Diuku, dziękuje za radę następnym razem na pewno wypróbuję tego knifu:)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
W sumie raduję się z faktu, że największy problem jaki ma opozycja z Kanclerzem to fakt, że dał za małą czcionkę w artykule :P
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmożny Wicehrabio, albo mi się zdaje albo na siłę próbujecie stwarzać dla siebie antagonistów i sztuczne konflikty. Rozumiem że ta wypowiedź Kanclerza była ironiczna. Jednak odnoszę wrażenie że od dłuższego czasu, poszukuje Wielmożny wśród Sarmatów, a zwłaszcza posłów wrogów, gdzie Kanclerz byłby widziany w roli ofiary. Ach ta nie dobra opozycja, przypieprzyła się do wielkości czcionki. Tylko że diabeł tkwi w szczegółach. Mianowicie w Sarmacji w obecnym Sejmie nie uformowała się jakaś jawna i sformalizowana opozycja która ganiła by obecną RM i Kanclerza za jej całokształt. Co najwyżej istnieją grupki interesów i interesików, które raz popierają rozwiązania przedstawiane przez rząd bo są one im na rękę, bądź nie popierają. I tak wygląda obecna sarmacka rzeczywistość. Dlatego też używanie w stosunku do mojej osoby określenia opozycja, jest nadużyciem, bądź też niefortunną pomyłką. Ponieważ jestem że tak powiem neutralny politycznie w obecnej kadencji Sejmu.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Panie Pośle... a teraz czytamy ze zrozumieniem, proszę, błagam.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Fakt mój błąd, nie doczytałem : Raduje mnie fakt!
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Ja w wypowiedzi Wicehrabiego wyczułem odrobinę sarkastycznej nuty. Przypuszczam iż Markiz Hohenzollern również mógł ją odczuć po przeczytaniu.

A nawiązując do treści artykułu. Świetnie się to w czasie zbiegło z mym, powrotem. Człowiek odrobinę mądrzejszy i nie musi zawracać Markizowi głowy.
Permalink
Roland Heach-Romański
Jako, że moje życie od zawsze było loterią, czekam z niecierpliwością na ruch Ministerstwa Gospodarki. Nazbierałem nieco waluty i fajnie by było trochę poprzegrywać (tak, mam pecha :P).
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cytuję:
W sumie raduję się z faktu, że największy problem jaki ma opozycja z Kanclerzem to fakt, że dał za małą czcionkę w artykule :P

To ja dopieszczę:
Cytuję:
Poza tym Minister kończy wdrażanie Totalizatora Państwowego, w ramach którego działanie opierać się będzie na mechanizmach loterii, umożliwiać będzie zakup do 5 losów na każde losowanie (koszt jednego losa wyniesie 2500 lt),(...)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ty nie jesteś opozycja ;P
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Shejtowałem któryś z poprzednich gabinetów, shejtuję również ten — nagłówek papieru służbowego z forum źle wygląda w formie nagłówka artykułu. ;-)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Zrób nam lepszy! Poprawię i będziesz musiał pochwalić! SERIO MOWIĘ!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Siergiusz mam nadzieję, że teraz nagłówek Ci się podoba!
Bardzo dziękuję za jego wykonanie ministrowi ds. gospodarki, radcy NIA, Krzysztofowi diukowi Czuguł-Chanowi :)
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Perfekcyjnie!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.