Granda u ciotki - numer czwarty

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Z pewną zazdrością śledzimy karierę naszego kolegi z Trybunału, który mimo, iż jest najgorszym asesorem w historii Księstwa został powołany niedawno na dwa niebywale prestiżowe stanowiska, a to Marszałka Trybunału oraz Kanclerza Księstwa Sarmacji. Człowiek orkiestra, ale niestety – to także oznacza koniec słynnych całonocnych libacji.

Mniej chętnie, ale się zdarza, oglądamy też zagraniczną telewizornię, tym razem telewizję narodową Dreamlandu. Szczególnie urzekły nas przemówienia władz Dreamlandzkich, które jasno oświadczyły, że mundury i flagi baridajskie można dostać w każdym sklepie z mundurami i flagami baridajskimi, a nadto że u nich jest wolność słowa i nie biją murzynów. Książę Sarmacji w odpowiedzi podobno zamierza kontynuować konstruktywny dialog i prosić Dreamland o zamknięcie wspomnianych sklepów z mundurami i flagami baridajskimi lub chociaż, żeby je otwierano dopiero po godzinie 23.

g563aH47.jpg
Na zdjęciu jeden ze sklepów z mundurami i flagami baridajskimi.

A nie jest to prawda, bo może i murzynów się w Sarmacji bije, ale jest i wolność słowa. Ostatnio czytając przegląd sejmowy natrafiliśmy na płomienną mowę Kanclerza Janusza Roberta, który właśnie w obronie wolności słowa się wypowiedział. Bo wolność słowa w Sarmacji jest, ale niestety chce ją zniszczyć destrukcyjna opozycja totalna, która śmie zgłaszać poprawki do aktów prawa objawionych. Słuszny jest gniew Janusza, ojca narodu.

Co gorsza, wspomniana opozycja destrukcyjno-totalna nie tylko śmie głosować czasami inaczej niż Kanclerz, ale nie przedstawiła także swoich ludzi od brudnej roboty, czyli wicemarszałkowania. To już kolejny afront. Najpierw obecny Marszałek wybrany został przy mniejszościowym poparciu Sejmu Wielkiego, a teraz w dodatku musiał powołać swoje kuleżanki i kulegów. My dobrze wiemy – wolność słowa jest dobra tylko wtedy, o ile starannie się ją reglamentuje. Niech Sarmaci nie utrudniają tego Radzie Ministrów.

Musimy także przyznać, że wcześniejsze zarzuty co do kompetencji i obiektywności Trybunału, jakie jedna ze stron (znany nam pieniacz sądowy) wielokrotnie prezentowała okazały się trafne. Wyrok, o którym zresztą już ostatnio pisaliśmy, okazał się bezprawny. Kiedyś już to sygnalizowaliśmy, ale zrobimy to jeszcze raz – konstrukcja „bezprawności” wyroku jest przez ustawodawcę niebywale przemyślana. No ale cóż, skoro mamy w państwie takie bezprawie to i wyroki są bezprawne.
Serduszka
10 589,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Konrad Jakub Arped-Friedman, Albert Felimi-Liderski, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Kristian Arped, Gotfryd Slavik de Ruth, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Andrzej Fryderyk, Piotr II Grzegorz, Tomasz Ivo Hugo, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Heweliusz Popow-Chojnacki, Michaś Elżbieta II, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Miło mi się zawsze czyta, artykuły pisane przez arcyksięcia :)
Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Nikt tym dreamlandzkim sklepom nie wybija szyb?! :O ;(
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
1) W pierwszym akapicie zapomnieliście dodać, że to również mój człowiek od pozdrawiania. Tajniki sztuki pozdrawiania zgłębiał od maleńkości w Erboce - tak u tych właśnie mnichów od tego właśnie dalaja.

2) To jest wierutne kłamstwo. Wszyscy wiemy, że każda szanująca się starowinka dreamlandzka posiada dar szycia mundurów i flag baridajskich. A każdy szanujący się dreamlandzki staruszek kiedyś się w takim mundurze brandzlował - takie fetysze, tylko bez szpilek.

3) Redakcja zamiast wyzywania od kulegów mogłaby po prostu dać łapówkę i dowiedzieć się ile Robert Janusz nam zapłacił, by kopać murzyńską opozycję destrukcyjno-totalną. Powiem w tajemnicy, że więcej niż kolega asesor dał koledze posłowi by zostać kolegą asesorem ponownie. Redakcja nadgoni?

4) Szanowna redakcjo, w drodze sprostowanie. Wyroki to tylko opinie, chyba że wyrokuje von Witt, wtedy to fakty i to faktycznie faktywne.

Pozdrawiamy redakcję, z oburzeniem odnotowując brak kącika artystycznego i znikome walory audio. No nie godzi się.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.