Herold, Fryderyk von Hohenzollern, 20.01.2017 r. o 20:54
Almerskie porządki cz.I

ju5zB133.png

Czytelnicy, po dłuższym przemyśleniu, pomyślałem że Baridasowi, a w szczególności zaś Almerze, przyda się trochę narracji. Narracji czasu rzeczywistego, dlatego postanowiłem stworzyć rubrykę, serię wydawniczą pod tytułem; Niewiarygodne Almerskie Wydarzenia, które będą przeplatać w sobie to czym żyje Sarmacja, Baridas, z fikcją.

Drodzy Baridajczycy, szanowni Sarmaci. W dniu dzisiejszym doszło do niecodziennych wydarzeń w stolicy Królestwa Baridasu. Tego prawdziwego mieszczącego się na terytorium Księstwa Sarmacji, będącego już dziesiąty rok z nią w unii.. Nigdzie indziej, jak właśnie w Almerze, doszło do niepokojów społecznych. Związanych z postawą jednego z liderów niegdysiejszych elit baridajskich, osobą Arsacjusza Arpeda. Człowieka który niegdyś wielce się zasłużył dla kraju północą, a teraz próbuje go pogrążyć i podnosi rękę na majestat korony. Zamieszki miały miejsce w godzinach południowych, wywołała je, napływowa ludność skytjiska, oraz bojówki związane z Frakcją Narodową ( Gastona de Senancoura ) przybyła z Królestwa Dreamlandu, uzurpować sobie prawo do ziem Baridasu. Rozpoczęło się niewinnie od manifestacji, zresztą nielegalnej, gdyż żaden z sto osobowej grupy przybyłych demonstrować poparcie dla roszczeń Arsacjusza Arpeda, nie posiada obywatelstwa baridajskiego. Co więcej do almerskiego ratusza nie wpłynął żaden wniosek o pozwolenie na pokojową demonstrację, która była pokojowa tylko z nazwy.


4O904cCK.jpg

Co potwierdził nam rzecznik prasowy kasztelana Almery pan Marc Dunkietel, kwitując to słowami;

”Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w ostatnim tygodniu przybyło do Almery tyle gości spoza granic Sarmacji. Tłumaczy to znaczny wzrost przestępczości w ostatnich dniach. Zwłaszcza napady na sklepy spożywcze i monopolowe, przecież przyjezdni musieli coś jeść od czasu pobytu. Zapewne napływowa ludność była ulokowana gdzieś w pobliżu Almerskich doków, gdzie służby porządkowe nie często zaglądają. Ratusz miasta, podejmie stosowne kroki, aby w przyszłości do takich incydentów nie dochodziło, przykładając większą uwagę na pracę służb prewencyjnych miasta.”

Na dalsze pytania odnośnie ekscesów jakie miały miejsce na hali targowej w Almerze, rzecznik odmówił komentarza, odsyłając reporterów do siedziby Królewskiej Gwardii Baridasu.


sKcOgA4T.jpg

Zdjęcie przedstawiające, grupę bojowników Frontu Narodowego.

Marsz Importowanego Dorsza, jak go nazwali później mieszkańcy almerskiej aglomeracji. Rozpoczął się na Trakcie Królewskim, gdzie z przydrożnych zaułków i alejek w grupach po cztery pięć osób wychodziła dremlandzka emigracja . Charakteryzowa ich specyficzny ubiór, większość osób nosiła czarne lub zielone fleki, jeansy, czarno czerwone kominiarki, oraz obuwie szturmowe, pochodzące z wyprzedaży zasobów Erlderlandzkiej Armii Krajowej. W momencie kiedy wszyscy przyjezdni znaleźli się w jednym miejscu, ruszyli zorganizowanym pochodem w stronę hali targowej. Po drodze podśpiewując sobie staroscholandzkie pieśni imperialne, gdzie w co drugim wersie można było usłyszeć słowo ”Heil. Co zwróciło uwagę straży miejskiej, Królewskiego Miasta Almery, zresztą nie tylko to, ale także ogromny smród jaki za nimi się ciągnął. Cóż przecież gdzieś wcześniej koczowali od około tygodnia czasu. Organy porządkowe Almery, niezwłocznie za alarmowały miejscowy garnizon KGB o nielegalnej demonstracji i możliwości wybuchu niepokojów społecznych, cdn……….


Reporter Śledczy Herolda;
(-)Vasco at Guma.


Ap7HPjqj.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 468,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, Piotr II Grzegorz, Sorcha Raven, Tomasz Ivo Hugo, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Dość. To nie Diuk Kwazi musi przeprosić, ale Dreamland!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Dość. To nie Diuk Kwazi musi przeprosić, ale Dreamland!

Jaśnie Wielmożny Panie za bardzo nie wiem o co wam chodzi, a tym bardziej co to ma do przedstawionej narracji:)
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Diuk Kwazi nigdy nie musiał przepraszać, ale może mi cos umknęło przez lata niebytu...
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Diuk Kwazi to było tylko porównanie i naprawdę są tacy co żądają tych przeprosin. Uważam, że ani Kwazi, ani Dreamland nie przeprosi.

Za co ma przeprosić Diuk Kwazi niech wytłumaczą Ci co tak piszą po murach ;)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Fryderyku! Brakowało mi takiej narracji :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Jaki Diuk Kwazi?! DIUK K. to nie Kwazi, na litość Powagi!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Diuk Kwazi XDDDDDDDDDDDD
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Niewiarygodne Almerskie Wydarzenia - fajna sprawa, ale co na to Baronet Naw? ;)
Doki to zawsze było niebezpieczne miejsce, pracowałem tam, to wiem!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ja pamiętam że to DIUK Kościński maił przeprosić ale nie Kwazi...
Co do samego artykułu, to daje serce za zaangażowanie :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.