Herold, Fryderyk von Hohenzollern, 08.01.2017 r. o 11:42
Vox Populi I/ 2017
Seria wydawnicza: Vox Populi

ju5zB133.pngDrodzy Sarmaci, szanowni Baridajczycy! Za nami nowy rok. Ktoś by powiedział że przyszedł czas na refleksje, i przemyślenia. Drudzy powiedzą że trzeba wziąć się w garść , i brać się do roboty. Natomiast Królestwo Baridasu jest dalej pogrążone w zimowym śnie jak ten brunatny niedźwiedź. Ulice Almery pozostają zasypane śniegiem, służby komunalne sobie za bardzo nie radzą. Drogi do Cracoffii są nieprzejezdne, oblodzone, oraz leżą na nim tony śniegu. Miasto jest odcięte od reszty regionu, co skutecznie uniemożliwia zebranie Rady Królestwa. Nawet na dalekie południe zawitały zimne wiatry, i lekki mrozik. Co zapewne odbije się na tutejszych zbiorach kokainy i bananów, oraz znacząco wpłynie na turystykę tego regionu.

”Umarł wicekról, niech żyje wicekról”, tak parafrazując znane średniowieczne przysłowie można, podsumować ostatnie tygodnie grudnia zeszłego roku. Rzecz jasna chodzi tu o powołanie na urząd wicekróla, osoby JKW Piotra II Grzegorza. Przekazanie władzy nad Królestwem Baridasu, wręczenie namiestnikowskich kluczy dokonało się w pałacu królewskim w Almerze. Cicha uroczystość, odbyła się w gronie dworu Królewskiego, w czasie wizytacji lenn JKM Tomasza Iva Huga. JKW Piotr II Grzegorz rozpoczął rządy od intensywnych prac nad rozwojem systemu gospodarczego dla Królestwa Baridasu. To jednak nie wszystko, rozpoczął szereg konsultacji społecznych w samorządzie, dotyczących właśnie tworzonego systemu. Nie wspominając już o obietnicy, uporządkowania baridajskiego prawodawstwa, wraz z jego nieznacznymi zmianami.

Grudzień ubiegłego roku, był pełen niespodzianek. Takich jak choćby, objęcie przez Sławetnego Baroneta Henryka Wesspuciego funkcji prezesa Królewskich Kolei Baridajskich SA. Nowy prezes o swoich planach, i rozbudowie infrastruktury kolejowej powiadomił w Kurierze Kolejowym. Maklerzy, inwestorzy, oraz klienci indywidualni Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu, zareagowali niepewnie na nowe kierownictwo spółki. Jednak działania nowego zarządu, oraz inwestycje jakie przeprowadził uspokoiło graczy akcyjnych i zaczęli inwestować w KKB SA. Co skutkowało pewnym wzrostem miesięcznym.

Trwa wspaniałe przedsięwzięcie, trwało cały grudzień, trwać będzie nadal aktualizacja Komnaty Zasłużonych, w ramach reaktywacji Baridajskiego Instytutu Historycznego. Za zbiór danych i dokumentów odpowiada Marszałek Dworu Królewskiego w osobie JWP Laurencjusza Ma Hi at Atera.

Wartym przypomnienia są dwie inicjatywy aktywnościowe mieszkańców Królestwa Baridasu, zapoczątkowane w grudniu, a nie cieszące się szczególną sympatią wiernych obywateli. Mowy Baridajskie to jedna z takich inicjatyw, polegająca na zabawie w przemowy. Piszemy mowę, która może traktować o rzeczach poważnych jaki i tych błahych. Druga z takich akcji to pamiętniki baridajskie. Przedsięwzięcie Wielmożnej Wicehrabiny Heach, którego celem jest nakłonienie Baridajczyków, do opisu swego codziennego życia w Królestwie. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyżej wymienionych projektach obywatelskich.

W Baridasie jedno jest stałe i niezmienne. Mianowicie sport, a zwłaszcza piłka nożna. Zawdzięczamy to zaangażowaniu i pracowitości szlachetnej damy Julietty Altriste. Efekty jej pracy widać gołym okiem choćby tutaj - klik.

Baridajki i Baridajczycy, z niecierpliwością oczekują rozstrzygnięcia Baridajskiego podsumowania 2016 roku.

Wierni Obywatele Królestwa Baridasu, kończymy na dzień dzisiejszy ten chaotyczny przekaz informacji z rubieży północy. Nie pozostaje mi nic innego, jak obiecać wam, że w przyszłości Vox Populi będzie się ukazywał częściej. Będzie bardziej przejrzysty, obszerniejszy pod kątem treści oraz grafik, a co najważniejsze bardziej uporządkowany - chodzi o chronologię zdarzeń. Baridas ano salta!


Dziennikarz Herolda,
Pisarz Królestwa Baridasu,
(-) Frideric et Hohensollern.Ap7HPjqj.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus.
Serduszka
4 706,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Guedes de Lima, Paulus Buddus, Juliette Alatriste, Henryk Wespucci, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Cóż za miła niespodzianka. Dawno już nie czytałem baridajskiej prasy i mam nadzieję na kontynuację :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.