Rada Ministrów, Cudzoziemiec, 21.12.2016 r. o 09:16
Świąteczny konkurs w duchu opowieści wigilijnej
Seria wydawnicza: Konkursy

x78stD92.pngPanie, Panowie, dzieciaki i zwierzaki. Nadchodzi magiczny czas grudniowych świąt. Niezależnie od tego jakiego jesteście wyznania, czy to realnego, czy wirtualnego, nie da się obok tych świąt przejść obojętnie. Wszechobecne ozdoby, klimatyczne (mniej lub bardziej udane) piosenki w radiu, poranne skrobanie szyb samochodowych, zapach choinek na targowiskach, kolejki po karpia czy innego pstrąga, wylewająca się z ust tysięcy kupujących miłość do bliźniego...

... a gdyby tak zamknąć na chwilę oczy, wyobrazić sobie, że jesteście w głębokim fotelu, w ciepłym, swoim ulubionym, swetrze, z wielkim kubkiem parującej herbaty z cytryną, półmrokiem rozświetlonym jedynie światełkiem stojącej obok okna choinki, ciepłem bijącym od kominka rozlewającym się po całym naszym ciele... wszechogarniającą nas błogość i...

... zacząć snuć wigilijną opowieść? Dowolną w swym temacie, zawierającą odniesienia takie jak: "sarmackie święta", "teutońska zima", "baridajskie słońce", "sclavińskie mgły", "rodzinna atmosfera", "szacunek", "święta", "potrawy", "spotkanie", "noworoczne postanowienia", ... i opisać tę opowieść nam wszystkim?

To nie musi być długi tekst, ale ten konkursowy musi zawierać wyżej podane frazy. Musi zostać opublikowany w Parku Stołecznym, od dziś począwszy na 31 grudnia skończywszy, o tytule poprzedzonym tagiem [Wigilijna opowieść].

Gorąco zachęcam Was do udziału w tym konkursie. Nagrody, ufundowane pół na pół przez Radę Ministrów i Dwór Książęcy, wyniosą dużo libertów, a każdy, kto weźmie udział na pewno jakąś nagrodę otrzyma.

Spędzamy w Sarmacji dużą część naszego realnego życia, dużo realnych godzin. Jesteśmy dla siebie niekiedy przyjaciółmi, niekiedy wrogami, czasem się radujemy, czasem smucimy. Ale to wszystko świadczy o tym, że jesteśmy też ciekawą Rodziną, taką która, jak każda prawdziwa, ma swoje problemy, nielubianych wujków i zbyt ochocze ciotki. Taką, która łatwo krytykuje, a znacznie trudniej zapomina. Ale jednak z Rodziną. Opowiedzmy sobie więc historie. Od Was dla Nas. Od Nas dla Was.


Czas start!
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Irmina de Ruth y Thorn, Yennefer von Witcher, Andrzej Fryderyk.
Serduszka
7 953,00 lt
Ten artykuł lubią: Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, Irmina de Ruth y Thorn, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, GdL, Yennefer von Witcher, Henryk Wespucci, Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Piękna inicjatywa. O ile siły, czas i wena pozwolą, z chęcią wezmę udział. Czy prace będą jakoś oceniane? Czy na zasadzie "kto coś napisze"?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Plan, w zamysle, jest by jakoś ocenić. Ale tez po prawdzie zobaczmy wpierw kto i co w ogóle napisze. Liczę na dużo prac, wówczas zaproszę osoby do jury. Na pewno nie ocenie sam ;)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
W sumie to z chęcią wzięłabym udział, jednakże nie jestem pewna, czy jest to dobry pomysł.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Czy tylko ja w tym obrazku na głównej, w świeczce trzymanej przez Scrooge’a, widzę, widzę buziu w tęczu samego Kanclerza? Przypadek?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Robercie,

w żadnym razie nie zakładałem, że będziesz oceniał to sam. Naprawdę… Nie uważam, że zrobiłbyś coś takiego. Nie uważam że jesteś złym człowiekiem, czy coś.

Wiem. Czasem reaguję ostro. Za ostro? Nie wiem. Wiem, że niekiedy realny skutek Twoich czynów nie odpowiada słowom, jakie go przedstawiają, co niekiedy piętnuję. Czy zapędziłem się w tym? Być może. Jeśli tak… Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony.

Wciąż reaguję ostro, na takie rzeczy. Ale staram się pamiętać by pochwalać to, co uważam za dobre i ciekawe. Nie chcę bynajmniej, by mówiono, że wszystko co RCA to zło. Ja tak nie uważam. Bo oprócz tego, co uważam za złe… Robisz też w cholerę pożytecznych rzeczy. I za to Ci chwała.

Tak szczerze świątecznie. Kilka ciepłych słów.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.