Rada Ministrów, Laurẽt Gedeon I, 18.12.2016 r. o 12:56
Konferencja prasowa w Ministerstwie ds. Wewnętrznych
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

HUMt29ey.png


Wasza Książęca Mość,
Szanowni Sarmaci,Niedługo miną już trzy tygodnie od czasu objęcia przeze mnie urzędu do spraw wewnętrznych. Niestety zegar tyka. W dzisiejszych czasach jest to nie lada wyzwanie gdyż aktywność sarmacka znacząco zmalała. Jak sami wiecie ten proces na przestrzeni długich lat się powtarza, nie mniej jednak aktywność pobudzać trzeba.

Obejmując urząd miałem nadzieję na pobudzenie Poczty Baridajskiej (PB) i widzę, że będzie to nie lada wyczyn gdyż brakuje mi minimum jednej strategicznej osoby - grafika.

Wielu z Was w opiniach związanych z zatrudnianiem grafika na stałe podchodzi do tematu sceptycznie. Według mnie nie wszystko da się zrobić ad hoc z kilku prostych powodów:

1. Grafik szukany doraźnie na czas wykonania konkretnego znaczka nie gwarantuje, że emisja danego znaczka dojdzie do skutku, gdyż może się tak zdarzyć, że nikt do tego konkursu się nie zgłosi

2. Grafik pracujący doraźnie nie może pracować na zleconych projektach, które są czasochłonne. Niestety jakość do której dążymy wymaga dużego nakładu pracy w trosce o detale, a ułożenie konkretnych serii okolicznościowych, kolekcjonerskich itp. wymaga dużego nakładu pracy i nie da się tego planować z miesiąca na miesiąc bez gwarancji, że nagle się ktoś zgłosi.

Dodatkowo uważam, że pracę grafika dodatkowo powinno się premiować za jakość, bo na znaczku zawsze ktoś zarabia, a nierzadko są to małe kwoty i dlatego grafik powinien mieć udział w zyskach, bo to on się nie raz nieźle musiał postarać kosztem swego czasu, dlatego powinien być nagradzany dodatkowo.

Jak już wcześniej wspominałem prowadzenie polityki wewnętrznej nie jest prostą sprawą i dlatego dialog społeczny między samorządami, a RM postanowiłem rozpocząć od wprowadzenia "Planu emisji znaczków". Obecne prace w samorządach będę się starał na początku nowego roku kalendarzowego podsumować i przedstawić zarys planu. Mam nadzieję, że do tego czasu grafik, na którego cały czas czeka[/url], oferta pracy się znajdzie.

Konsultacje samorządowe powoli nabierają tempa, Zainteresowanych proszę o zapoznanie się z przebiegiem prac w Królestwie Teutonii, Królestwie Baridasu, Sclavinii i Starosarmacji, a zarazem społecznych w sprawie wprowadzenia "Planu emisji znaczków". Tu chciałbym przypomnieć, że wnioski zainteresowanych prowincji, właściciela instytucji lub osoby prywatnej mogą stanowić istotne źródło dochodu, którym przynajmniej częściowo można wesprzeć budżet wnioskującej prowincji, instytucji lub inicjatywy.


Kontynuując sprawy związane z PB muszę podziękować jej szefowej, gdyż ogromnie zadowolony jestem z udzielonego wsparcia jako nowo zatrudnionego Dyrektora Poczty Baridajskiej , gdyż Wielmożna Wicehrabina Yennefer Heach bardzo prężnie działa i próbuje swych sił w roli grafika, którego jak jeszcze raz podkreślę, tak nam brakuje.

Efektem tej pracy, z której nie tylko ja w Radzie Ministrów jestem zadowolony jest zamieszczona w wątku propozycja znaczków dla upamiętnienia "Dnia Pamięci Narodowej" zamieszczona przez Wielmożną Wicehrabinę w postaci trzech znaczków. Obecnym liderem (gdyż konkurs się jeszcze nie zakończył) jest znaczek, który pozwolę sobie przedstawić poniżej:

Ij03MhjY.png

Był bym zapomniał na dniach rozstrzygnie się też dość skomplikowany konkurs na znaczek, w którym myślą przewodnią ma być zaprzęg JKM "Świętego Mikołaja", który jest ciągnięty przez kilka reniferów-sarmatów. Szczegóły konkursu i zamieszczona grafika świadczą o tym, że praca łatwa nie jest. Wszystkich gorąco proszę o wsparcie tej świątecznej inicjatywy.

Jeśli chodzi o dalsze konkursy to nie mógł bym pominąć konkursu na Naczelnika Sarmackiego Ośrodka Badania Opinii Społecznej (SOBOS). Na to stanowisko powołana została Szlachetna Dama Juliette Alatriste, która zaraz po po wręczeniu teki Naczelnika rozpoczęła pierwszą sondę społeczną Sonda numer 159 jest (jak widzę znając energiczną Naczelniczkę) sondą na rozgrzewkę. Zachęcam do udziału w niej, a nowemu urzędnikowi Korpusu Administracji Rządowej (KAR) życzę sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Korzystając z okazji chciałbym wszystkim sarmatom (niezależnie od tego gdzie teraz są i co aktualnie myślą) życzyć zdrowych, szczęśliwych i udanych nieistniejących świąt w każdym z istniejących i nieistniejących wymiarów.
40niFq3d.pngPS: Zachęcam też do wysyłania kart pocztowych. Znaczek obiegowy kosztuje jedyne 100 lt. Kartki naszej PB to fajny sposób na życzenia z różnej okazji, dlatego dla zachęty pozwoliłem sobie zamieścić jedną ze swojej kolekcji.

8C14E1TA.png


xp4ta16M.png
(—) Laurencjusz mar. MaHi at Atera,
Minister ds. Wewnętrznych
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Henryk Wespucci, Fryderyk von Hohenzollern, GdL, Aaron Ramsey, Yennefer von Witcher, Irmina de Ruth y Thorn, Tomasz Ivo Hugo, Paulus Buddus, Adam Jerzy Piastowski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.