Rada Ministrów, Cudzoziemiec, 16.12.2016 r. o 12:52
12 lat Mandragoratu Wandystanu — list otwarty Kanclerza Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
UTKK2w8v.png

Grodzisk, 16 grudnia 2016 roku

Panie Prezydencie,
Towarzyszki, Towarzysze,


minęło właśnie dwanaście długich lat jak powietrze, którym oddycha wirtualny świat rozgrzewane jest wandejskim alkoholowym huhem. To dobre dwanaście lat. Dwanaście długich zim budowania ostoi wirtualnego luźnego humoru, dystansu, siania fermentu (czasem nawet pozytywnego, czasem nieco mniej). Nie da się nie docenić Waszej roli, i nie można jej ignorować.

Mimo, że dzisiejszy Wirtualny Świat zmaga się z niebotycznymi problemami natury demograficznej i społecznej, targany jest wieloma personalnymi konfliktami, których zarzewie tkwi w głębokiej czarnej dziurze dziejów, to Wy, i my, trwamy. Jak zawsze trwaliśmy. Wywodzicie się z Sarmacji, nie ma co się na to stwierdzenie obruszać. Nie bez powodu też tyle razy dochodziło do zbliżeń między naszymi krajami, społeczeństwami.

Daliście Wirtualnemu Światu Towarzysza Wandę Przepżechowicza, Świecki Kościół Wandejski, Janusza Żenadę i komendant Krystynę. Daliście nam Khanda i Michasia. Daliście nam wgląd w to, jak może działać oparta o dyktaturę proletariatu demokracja wirtualnego kraju. Daliście światu pornosocjalizm i Komunistyczną Partię Sarmacji. Daliście nam Cintrę, Cintrę 2, a nawet Złotą Wolność. Daliście nam siebie.

Braterstwo między naszymi krajami, bo to wciąż jest braterstwo, trudne, trochę zalatujące Kainem i Ablem, ale jednak braterstwo, to przykład jak żywe mogą być relacje między dwoma różnymi ideami. Jak zarówno mogą one nas spajać, ale i jak mogą nas dzielić. Jak mogą zbliżać, i jak mogą od siebie odpychać. Nie zawsze umieliśmy, i niestety wciąż nie umiemy, się wzajemnie szanować. Ale chciałbym by to kiedyś się zmieniło.

W tych dniach, gdy obchodzicie swe święto, izolując się od większości aktywnego wirtualnego świata, targani wewnętrzną nudą niektórych niestabilnych jednostek, ignorując istnienie swych braci i niekiedy nawet przyjaciół, zwracając swe zmęczone walką klas twarze ku źle pojmowanym celom (Scholandia, Dreamland), chcę Wam życzyć wytrwałości i cierpliwości. Życzyć Wam przetrwania i odwrócenia się tej złej karmy, która dziś Wasz kraj dotyka. Chcę byście wiedzieli, że pamiętamy o Was i niekiedy na Was spoglądamy, tak jak starszy brat spogląda na tego młodszego, któremu znów coś nie wyszło. Ale składając te życzenia pragnę Wam też rzec — nie bądźcie niewdzięczni i zadufani w sobie. Już dość. Pamiętajcie o tych czasach gdy Wandystan był silny, i z kim tę siłę dzielił, z czego siła ta wynikała, nie pokładajcie nadziei w fałszywych bożkach aktywności i mikronacyjnych hohsztaplerach szukających sobie miejsca wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Nie odwracajcie swych dumnych czół od Waszej Dumnej Historii. Od Wandy, Michasia i Mao. Bądźcie sobą i rozwijajcie się!

Wanda z Wami Siostry i Bracia! Wanda z Wami. Bo jak nie on, to już nikt.


R2pvBQa8.png

82tT1zfv.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński.
Serduszka
7 702,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Yennefer von Witcher, Emanuel Śmigło, Irmina de Ruth y Thorn, Laurẽt Gedeon I, Fryderyk von Hohenzollern, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Paulus Buddus, Henryk Leszczyński, Roland Heach-Romański, Henryk Wespucci, Aaron Ramsey.
Komentarze
Yennefer von Witcher
12 lat to bardzo dużo! W historii Mandragoratu Wandystanu i Księstwa Sarmacji mieliśmy wiele wspólnych chwil, może nadszedł czas by znów połączyć swoje siły i razem walczyć o dobro mikroświata!

Wandejczycy, trzymajcie się ciepło! I niech Wanda wam wandosławi w tych chwilach załamań aktywnościowych, jakie obserwujemy obecnie w całym mikrościecie! Teutonia życzy Wam kolejnych wielu, wielu lat dalszej pracy na rzecz Waszej kultury jak i historii.

Z Teutońskim pozdrowieniem,
(-) Yennefer Heach, Lady Koadiutor Królestwa Teutonii.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Towarzyszei Towarzyszki!
Jest mi niezmiernie miło gratulować Wam 12 lat istnienia. To bardzo długi czas. Historia przez ten okres łączyła nasze losy. Czasem z nutką sentymentu wspominam okres, kiedy Wandystan był wespół z Saramcją. Wspominam Towarzysza Rad**kiego, Towarzyszkę Wileńską, Towarzysza Pupkę. Królestwo Baridasu zaprasza Was w odwiedziny i życzy wielu virtualnych lat!

To co kiedyś nie mogłem zrozumieć tak teraz pragnę to powiedzieć! Wprd!


(-)Paulus hrabia Buddus
Regent Królestwa Baridasu
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
czuj-czuj!
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
gratulacje towarzysze jesteś po prostu fajni i zwyczajowe wypierdalać :)
Permalink
Mikołaj Torped
Fajnie, gratulacja Pan Wandystan. Obyście jak najdłużej cieszyli się niepodległością!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Nie dam serca, bo byłoby to niegrzeczne wobec Wandejczyków. Jednakże – oby Wam się dobrze żyło.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.