Puls News 12/2016 - Sejm Wielki, Kanclerz I kadencji, Debaty w Sejmie
Seria wydawnicza: Puls News

oNq1uXO9.png

5JdBhwNy.png

Drogie Sarmatki!
Drodzy Sarmaci!

Nadszedł ten dzień! Puls News po długiej przerwie wraca! Spowodowane to było nawracającymi napadami realiozy, która prawie co wepchnęła mnie do wirtualnego grobu! Ale cóż - wracamy. Dzisiejszy Puls będzie skróconą wersją, tego co dotychczas było. A wiążę się to z tym, że ogólnie redakcję Puls Sarmatów, czeka lekkie odświeżenie. W końcu trzeba życie w nie tchnąć. Nie zawracając Wam głowy moimi wywodami, przechodzimy do treści tego niebiańskiego tygodnika!

602e70bW.png

Mijający tydzień przyniósł zmianę w Sejmie. Został on przekształcony w Sejm Wielki, do którego może wejść każdy obywatel, który ma aktywność i minimum 10 pkt aktywności. Obecnie w Sejmie mamy 22 posłów. Marszałkiem Seniorem został Misza “JK” Korab- Kaku, który przewodniczy obradom do czasu wyboru nowego Marszałka. Wśród kandydatów na te zaszczytne stanowisko są: obecny Marszałek Senior - Misza “JK” Korab-Kaku oraz Daniel Krak. Głosowanie aktualnie trwa i zakończy się 8 grudnia.

W ostatnią niedzielę zakończyły się wybory na Kanclerza I kadencji. Do walki przystąpili Konrad Jakub Friedman oraz Robert Janusz von Thorn. Okazało się, że zwycięzcą został Robert Janusz von Thorn, który uzyskał 55,75% wszystkich głosów. Co ciekawe głosów pustych w tym głosowaniu było bardzo mało, bo jedynie 6 co przypadło na 2,66%.

Jak Kanclerz został wybrany, to wiadomo, że również została powołana do życia Rada Ministrów. Do pomocy Robertowi Januszowi von Thorn przybyli - Krzysztof Czuguł-Chan, który objął funkcję Ministra ds. gospodarki oraz Podkanclerzego; Misza “JK” Korab-Kaku, który podjął się pracy jako Minister-Szef Urzędu Rady Ministrów; Rihanna Aureliuš-Sedrovski , która zajmie się edukacją; Laurencjusz Ma Hi at Atera, będzie zajmować się sprawami wewnętrznymi oraz Orjon von Thorn-Surma, który podjął się funkcji Ministra ds. społecznych. Jakie będą decyzje Rady Ministrów? O tym przekonamy się zapewne już wkrótce.

W Sejmie znajdują się projekty ustawy o zmianie o finansach publicznych oraz ustawy o obywatelstwie honorowym. Warto zaznaczyć, że oba projekty zostały złożone przez Sarmacką. Pierwsza ustawa dotyczy emisji liberta przez Radę Ministrów, a dokładniej umożliwienie Radzie Ministrów dodruku liberta w chwili gdy na jej koncie nie ma pieniędzy do realizacji zadań. Ale to nie tylko to. Oprócz emisji, jest możliwość kolokwialnie mówiąc - “zdjęcia” libertów z obiegu. Według wnioskodawców projekt umożliwia swobodę działania rządu w ramach innych sfer życia bez konieczności obawy o niewypłacalność.
Drugi projekt dotyczy jak sama nazwa mówi - obywatelstwa honorowego. Czym ono ma być? Według wnioskodawców obywatelstwo miałoby być nadawane z inicjatywy Księcia i byłoby przywilejem dla Sarmatów i dawałoby ulgi np. w podatkach.

Od 20 listopada trwają konsultacje społeczne, które dotyczą inicjatyw społeczno pożytecznych. Prowadzi je Orjon von Thorn-Surma, który poprzednio wycofał projekt z Sejmu, co nie oznacza, że się poddał. Zaprasza Sarmatów do podzielenia się swoimi pomysłami. Niestety jak dotąd konsultacje nie cieszą się popularnością, w związku z tym zapraszam Państwa do podzielenia się swoimi uwagami!

nUnpt49F.png

A dzisiaj na prześwietlenie zapraszamy Yennefer Heach! Droga Sarmatka już trochę jest w Sarmacji, a czy wiecie o niej wszystko? Czytaliście niegdyś Krwawą Yenn, której kolejna część będzie już za parę dni? A wiecie, że ona ma cząstkę prawdy? No właśnie - to już wiecie. Yennefer znana jest z krwawych kąpieli! Kiedyś moi informatorzy opowiadali o tym, że potrafiła złapać bezdomnych Wandejczyków i spuścić z nich krew, a następnie wlewała ją do wanny. Nie chciało mi się wierzyć. I dobrze - bo się kąpie we krwi, ale spuszcza ją z pewnej odmiany nietoperzy. Według legend ta krew ma właściwości odmładzające. No cóż - jej sprawa. Najwyżej - będzie wiecznie piękna i młoda! A chcecie usłyszeć jak zdobyła swoją miłość - Rolanda Heacha? O tym dowiecie się w najbliższym odcinku Krwawej Yenn!
nBao525m.jpgYennefer przed przefarbowaniem
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Yennefer von Witcher.
Serduszka
6 106,00 lt
Ten artykuł lubią: Yennefer von Witcher, Irmina de Ruth y Thorn, Zbyszko Gustolúpulo, Defloriusz Dyman Wander, Fryderyk von Hohenzollern, Robert Fryderyk, Adam Jerzy Piastowski, Guedes de Lima, Gerald Klemens.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Oh dobrze ze puls News mnie nie prześwietlił
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Można by było więcej napisać.

ps. Może po publikacji notowania na giełdzie wzrosną ;)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Trochę mi to prześwietlenie nie pasuje do reszty, ale miło, że wraca prasa! :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję za miłe słowa. Oczywiście kolejne wydania będą szersze :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Propsy, liberty.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Czemu Jenefer taka pochlastana?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
TO krew bezdomnych.
Odpowiedz Permalink
Gerald Klemens
Nie dawno byłem bezdomny... Nie mogłem kupić zupy :(
A tak na powaznie- ciekawy artykuł :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.