Rada Ministrów, Laurẽt Gedeon I, 05.12.2016 r. o 20:52
Przemowa Ministra ds. Wewnętrznych
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
HUMt29ey.png

Wasza Książęca Mość,
Szanowni Sarmaci,Dokładnie tak samo jak Minister ds. Gospodarki Krzysztof diuk Czuguł-Chan że biłem się z myślami oraz długo się zastanawiałem zanim zgodziłem się przyjąć tę tekę w Rządzie Wielmożnego Wicehrabiego von Thorna. Głównym powodem jest ograniczona ilość czasu, który jest potrzebny by być ministrem i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a jednocześnie realizować pomysły, które miałem w planach od mojego poprzedniego ministrowania w MSWiA. Moje wcześniejsze obawy i brak czasu skutkowały już rezygnacjami z pełnienia funkcji Ambasadora w bardzo przyjaznym nam Królestwie Agurii oraz z funkcji Kierownika Instytutu Edukacji Sarmackiej.

Mam nadzieję, że sarmackie społeczeństwo przynajmniej na starcie tej nowej kadencji okaże mi oraz całej RM choć odrobinę zaufania i zrozumienia, a ja ze swej strony deklaruję chęć współpracy zarówno z przedstawicielami władz, grup społecznych oraz pojedynczymi mieszkańcami Księstwa Sarmacji.

Prowadzenie polityki wewnętrznej w obecnych czasach jest nie lada wyzwaniem, gdyż nasze społeczeństwo w chwili obecnej jest targane wieloma konfliktami, a czasem emocje przeważają argumenty i sprawy niekorzystnie wpływają na nasze życie w KS oraz kształtują negatywny wizerunek na zewnątrz Księstwa Sarmacji.

Nadmiar obowiązków, wiele nieobsadzonych wakatów, duża ilość spraw, które wymagają załatwienia może powodować czasem jakieś błedy i nieprawidłowości. Kiedyś dobrym zwyczajem było zwrócenie uwagi autorowi popełnianego błędu poprzez zgłoszenie go drogą nieoficjalną. W chwili obecnej coraz częściej jest to element drwin. Nie twierdzę, by autor zawsze z premedytacją "wbijał szpilę", bo czasem sytuacja może być przez kogoś traktowana humorystycznie, ale jak do tego doliczy się "panujące ciśnienie" zagonionego urzędnika, który stara się ogarnąć masę różnych spraw, międzyresortowych uzgodnień, konsultacji, przekazywania uprawnień itp. to urzędnik może nie potraktować tego jako żart, ale właśnie jak przysłowiową szpilę.

Przejdźmy jednak do konkretów.
Cytuję:
Postawimy na zebranie propozycji od samorządów oraz przeprowadzenie dyskusji w zakresie zmian polityki centralnej proponowanych przez samorządy oraz przedstawienie ich pod obrady RM, oraz stałe prowadzenie dialogu z samorządami w celu wygaszenia wewnętrznych sporów oraz ewentualna mediacja w przypadkach wystąpienia sytuacji konfliktowych. Ponadto zajmiemy się przeprowadzeniem naboru pracowników Korpusu Administracji Rządowej w ramach ogłoszonych już wkrótce konkursów. Jest to dla nas obecnie jeden z priorytetów, bowiem niezależnie od zmian w Rządzie chcemy zagwarantować sprawne działanie administracji rządowej, szczególnie w zakresie obsługi Nowych Mieszkańców, realizacji wniosków mieszkańców, czy sprawną obsługę Poczty Baridajskiej.

Jak już zostało wspomniane w Exposé Kanclerza Księstwa Sarmacji przystąpiłem do realizacji czynności urzędowych.

Moim pierwszym działaniem było ogłoszenie konkursu na wykonanie znaczka z okazji zbliżającego się "Dnia Pamięci Narodowej". Jest to druga rocznica w Księstwie Sarmacji. Dla porównania dodam znaczek emitowany w bieżącym roku z tej okazji:
dzienpamiecinarodowej.png

Następnym zapoczątkowanym procesem było rozpoczęcie konsultacji samorządowych w Królestwie Teutonii, Królestwie Baridasu, Sclavinii i Starosarmacji, a zarazem społecznych w sprawie wprowadzenia "Planu emisji znaczków". Tu chciałbym zaznaczyć, że wnioski zainteresowanych prowincji, właściciela instytucji lub osoby prywatnej mogą stanowić istotne źródło dochodu, którym przynajmniej częściowo można wesprzeć budżet wnioskującej prowincji, instytucji lub inicjatywy.

Mam nadzieję, że w ramach prowadzonej dyskusji zostanie wypracowane porozumienie satysfakcjonujące obie strony.

Moim kolejnym działaniem było ogłoszenie trzech konkursów na stanowiska w Korpusie Administracji Rządowej (KAR). Gorąco Was wszystkich zachęcam do udziału w konkursach na stanowiska:

1. Naczelnik Sarmackiego Ośrodka Badania Opinii Społecznej (SOBOS),
2. Dyrektor Poczty Baridajskiej,
3. Grafik.

W sprawie proponowanych posad trwa dyskusja na forum i czas pokaże co z podjętych działań dalej wyniknie. Obiecująco wygląda oferta krewkiej baridajki, Szlachetnej Damy Juliette Alatriste.


xp4ta16M.png

(—) Laurencjusz mar. MaHi at Atera,
Minister ds. Wewnętrznych
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 299,00 lt
Ten artykuł lubią: Yennefer von Witcher, Zbyszko Gustolúpulo, Irmina de Ruth y Thorn, Ignacy Urban de Ruth, Cudzoziemiec, Misza "JK" Korab-Kaku, Tomasz Ivo Hugo, Fryderyk von Hohenzollern, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Wespucci, Julian Fer at Atera, GdL, Malcher Estery Naw, Jack von Horn.
Komentarze
Otto von Spee-Asketil
Mam pytanie.
Cytuję:
(...) ale właśnie jak przysłowiową szpilę.
O jakie przysłowie ze szpilą chodzi? Bo nie znam żadnego, ale z chęcią poznam.
Pozdrawiam.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Hmm.
Cytuję:
Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz!
Taka "mała" przysłowiowa szpila ;)
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Dobra, poddaję się.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Dobrze, że w Ministerstwie podejmowane są zadania związane z aktywizacją :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Trzymam kciuki, powodzenia Panie Ministrze!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.