Els, Paulus Buddus, 03.12.2016 r. o 16:51
Weekend w Els

eteew1qY.png


Weekend – długo oczekiwany i przez tych zapracowanych i tych co pracę omijają szerokim łukiem. Weekend to dobry czas na odpoczynek, dlatego Hrabstwo Els zaprasza wszystkich mieszkańców i obywateli Księstwa Sarmacji na godzinę 22:00 do Karczmy Czarcia Łapa. To tutaj odpoczniecie i nabierzecie sił na dalsze tygodnie pracy. Jeżeli nigdy nie byłeś w Els z pomocą przyjdzie ta mapka.

wmRZ8EaH.jpg


A jakież atrakcje mają się odbyć? O 22:00 rozpocznie się impreza muzyczna połączona z degustacją tegorocznych przetworów. W naszej karcie znajdziecie znakomite wina grzane robione w naszej Winnicy. Pan Ivo – winiarz – przywiezie ze sobą także tegoroczne wina, które powstały właśnie w Els. Wśród trunków, które można skosztować w Czarciej Łapie warto wskazać także pitne miody. Pan Mikołaj, nasz pszczelarz i miodosytnik wspomniał o nowej recepturze sycenia miodu. Po miesiącach prób stworzył nowy smak miodu pitnego, którego premiera odbędzie się dziś. Pośród nowości, każdy uczestnik dostanie prezent: buteleczkę półtoraka oraz słoiczek tegorocznego miodu! Dla miastowych wspomnę tylko, że miód krzepi! Wspaniałe przystawki i potrawy, sery i ryby to kolejny i chyba najważniejszy dodatek imprezy – bo tak naprawdę co to za impreza bez jedzenia. Wszelkie produkty spożywcze to prezenty natury z moich wsi lennych. Część z tych wsi to przede wszystkim ośrodki hodowli świń i krów – a mięso tychże jedyne w swoim rodzaju. Także na wielkim grilu nie zabraknie sporych kawałków karkówek i golonek. Więcej o Naszym urodzaju i tym co możecie tutaj znaleźć dowiecie się z tej strony.

K1jOmNUk.jpg


O północy – Ci, którzy dadzą radę i będą mieć chęć – zapraszam na kulig po Lesie Elskim. U Nas śniegu napadało tyle, że możemy go eksportować do Al Rajnu. Zimowe szaleństwo, jazda w wielkich saniach z pochodniami to jest to co czeka dla tych, którzy wybiorą się z Nami na taką przejażdżkę.

JCQw4fMP.jpg


Oczywiście impreza skończy, kiedy ostatni Nasz gość o tym wspomni. Dla tych co chcą zostać z Nami dłużej proponujemy nocleg - 10 domków – w każdym z nim czeka rozpalony kominek oraz śniadanie o poranku. Na ten weekend cena to jedynie 200 libertów.


Nie siedź na weekend w domu - wyjdź do ludzi!

ARTYKUŁ BIERZE UDZIAŁ W LISTOPADOWEJ EDYCJI TYGODNIA Z LENNEM
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
4 967,00 lt
Ten artykuł lubią: Yennefer von Witcher, Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo, Fryderyk von Hohenzollern, Henryk Wespucci, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Laurẽt Gedeon I, Konrad Jakub Arped-Friedman.
Komentarze
Cudzoziemiec
Jadłbym!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
To ja swoje sanki do tych sań doczepię na kuligu! :D
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
@Wasza Królewska Mość,
@Wielmożny Wicehrabio,

To nie zostało Wam nic innego jak narracyjnie odwiedzić Els :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Do noclegu w naszych domkach zapraszam. Informacje jakie domki i jak zrobić przelew na konto Els znajdują się tutaj :) Taka mała autopormocja :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Czarcia Łapa wygląda zachęcająco :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Właśnie dotarłem na miejsce. Zarezerwowana willa nr 6 zapewnia komfortowy wypoczynek i dlatego częściej będę zaglądał. Poza tym willa winna posiada bardzo dobrze zaopatrzoną piwniczkę ;)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
No nawet przelew był za duży to można bawić się do Nowego Roku JW Marszałku :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.