Rada Ministrów, Krzysztof Czuguł-Chan, 01.12.2016 r. o 21:36
Przemowa Ministra ds. Gospodarki
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wasza Książęca Mość,
PT Sarmaci,

nie ukrywam, że biłem się z myślami zanim zgodziłem się przyjąć tę tekę w Rządzie Wielmożnego Wicehrabiego von Thorna. Głównie z uwagi na brak czasu, by zostać ministrem i sumiennie wykonywać swoje biurokratyczne obowiązki, a jednocześnie realizować pomysły, które miałem w planach od mojego poprzedniego ministrowania, jeszcze w Rządzie Książęcym. Zabrakło na nie czasu, a pojawiły się także nowe, będące wynikiem przemyśleń oraz analizy sytuacji w Księstwie. Wielmożnemu Wicehrabiemu w poprzedniej kadencji przyniosłem je w pomiętej teczce z nadzieją, że będą mogły, chociaż częściowo, znaleźć ujście w v-rzeczywistości.

Nadzieja stała się faktem. I tu olbrzymie ukłony w stronę Kanclerza von Thorna, bo poszedł mi na rękę, by jak najbardziej pozbawić mnie wątpliwości. „Ale robienie wypłat to strasznie czasochłonna robota” – „wezmę to na siebie”, „ale rozliczenia budżetowe i tym podobne” – „wezmę to na siebie”, „ale będzie trzeba pisać projekty” – „ja się tym zajmę” itd. No i się zgodziłem. Tak też tradycyjne już Ministerstwo Finansów i Gospodarki zostało rozdzielone na dwa. Dziękuję za ten olbrzymi kredyt zaufania i gotowość na przyjęcie dodatkowych obowiązków, bym mógł skupić się na gospodarce właśnie. Postaram się nie zawieść.

To nie będzie tworzenie systemu gospodarczego. Na to nie liczcie. Jednakże będzie to duże przedsięwzięcie, które, w moim odczuciu, warte jest zachodu i mojej ciężkiej pracy. Najwyraźniej także według Kanclerza, skoro postanowił za uszy wręcz wciągnąć mnie do Rady Ministrów. Tchniemy odrobinę życia w zmurszałe i upośledzone mechanizmy. Urealnimy i odmienimy sposób prowadzenia finansów, a także myślenia o nich. Postaramy się, by było po prostu ciekawiej.

Jestem jednym z twórców obecnego systemu i postanowiłem wziąć na siebie brzemię jego reformy. Znam go od podszewki i jestem rękojmią wykonalności swoich własnych pomysłów. To w zasadzie częściowe urzeczywistnienie pragnień Naczelnej Izby Architektury na polu swobodnej i nieprzymuszonej pracy nad zmianami w systemie.

Całkowicie umyślnie nie zgłosiłem się do zasiadania w Sejmie Wielkim. Nie chcę i nie będę reprezentować żadnego frontu politycznego. Nie będę głosował za lub przeciw pomysłom, które przy współpracy z Kanclerzem i całą Radą Ministrów będziemy przepracowywać do formy zdatnej do prezentacji oraz pozbawionej większych uchybień. Liczę na to, że obronią się same, a Wy, drodzy Sarmaci, zaufacie nam, będziecie cierpliwi i pozwolicie wdrożyć je w życie.


Łączę wyrazy,
czch.png
Krzysztof Czuguł-Chan
Minister Gospodarki

Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Paulus Buddus, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
11 236,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Paulus Buddus, Roland Heach-Romański, Andrzej Fryderyk, Orjon Surma, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Zbyszko Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Daniel January von Tauer-Krak, Misza "JK" Korab-Kaku, Adam Jerzy Piastowski, Jack von Horn, Emanuel Śmigło.
Komentarze
Paulus Buddus
JO Ministrze! Czekamy więc na niespodziankę :)
Odpowiedz Permalink
Malcher Estery Naw
Kiedy możemy spodziewać się więcej szczegółów dotyczących planowanych zmian?

Pozdrawiam i powodzenia życzę... bo zdaje się, że odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
nominacja roku, trzymam kciuki!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Moim zdaniem pierwszym posunięciem nowego ministra winno być wprowadzenie do kantyn miejskich dobrej jakości piwa.
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
Oraz likwidacja bandyckiego od listów.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Ja bym w ogóle podjął się likwidacji bandyckiego wszystkiego. Bandytyzm nad bandytyzmem i wszystek bandytyzm, czyż nie?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Szczegółów spodziewać się można, tak. Jednak nie chcę w pierwszym dniu kadencji, kiedy Rada Ministrów dopiero się organizuje, szafować terminami.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Zacne postanowienie, trzymam kciuki :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Bardzo miła niespodzianka! Powodzenia! :)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Powodzenia życzę! :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Doskonała decyzja obu Panów :) Powodzenia Panie Ministrze!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.