Gidena, Henryk Wespucci, 21.11.2016 r. o 16:40
Wielkie otwarcie lotniska w Gidenie (GIA)
Seria wydawnicza: instytucje

Szanowni Sarmaci!
Z7N6CL2P.png

19 listopada Anno Domini 2016 odbyło się uroczyste otwarcie lotniska w Gidenie. Tego samego dnia pierwszy liniowy samolot odleciał. Po raz pierwszy terminal zapełnił się pasażerami, a ja zapraszam do przeczytania relacji z naszego lotniska.

Około godziny 10:00 od terminalu zaczęli docierać pierwsi zaproszeni goście. By obserwować jak wygląda sprawne otwarcie lotniska zasiedli na balkonie dla ochrony tj. tymczasowo wykonanego miejsca dla widowni. W pierwszym rzędzie miejsce zarezerwowane było dla "elity" Gideńskiej i najważniejszych gości.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Jaśnie Wielmożnego Laurencjusza mar. Ma Hi at Atery. W przemówieniu Jaśnie Wielmożny wspomniał między o tym że lotnisko bardzo ułatwi komunikację z innymi miastami w v-świecie oraz podziękował między innymi konstruktorowi samolotów Davidowi kaw. de Hoenhaim oraz Danielowi kaw Güntherowi (głównemu dostawcy paliwa) i całemu zarządowi lotniska.

Następnie czas nadszedł na przemówienie rzecznika prasowego GIA - Henryka bnt Wespucciego. Sławetny Baronet w swoim "pisanym na kolanie" przemówieniu o możliwościach dalszego rozwoju, o celach jakie postawił sobie zarząd. Na koniec gospodarz- Pan w Gidenie zaprosił wszystkich przybyłych na płytę lotniska, gdzie stał piękny Airbus A380 w barwach Gideny.

Goście, wraz z pierwszymi pasażerami i dziennikarzami wsiedli do samolotu... gdzie jako pierwsza przywitała ich uśmiechnięta stewardessa.
pHkxIr8P.png


"Dzień dobry, mówi kapitan"- odezwał się głos z głośników, "proszę o zapięcie pasów, zaraz startujemy i wykonamy przelot pokazowy".
7UOFFW6u.png

Samolot wykonał kilka kółek nad Gideną i okolicznymi ziemiami. Cały oblot trwał około pół godziny. Po kilku krotnym okrążeniu lotniska samolot wylądował na GIA.

Po wyjściu z samolotu goście udali się na bankiet organizowany w hotelu La Drogon Rose w Gidenie. Duża sala bankietowa była już pełna ludzi. Na stołach stały przepyszne i wykwintne potrawy i trunki. Zewsząd słychać było gwar rozmów. Zaproszeni goście rozmawiali popijając wino. Na sali oczywiście nie zabrakło osób z rodu at Atera które były swego rodzaju gospodarzami przyjęcia.

Tuż po godzinie 19:00 wszyscy wyszli na balkon by oglądać przepiękny pokaz sztucznych ogni nad Gideną. W ten sposób zakończyła się uroczystość inauguracji prac lotniska w Gidenie.

m0D7Slj7.png


(-) Henryk bnt Wespucci
Rzecznik Prasowy
Serduszka
5 701,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
David de Hoenhaim
Wow! Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Trochę może długo to trwało, a i było też mojej winy, ale w końcu jakoś dobrneliśmy do otwarcia. Teraz to już chyba tylko z górki :)
Odpowiedz Permalink
Baszar Svensson at Atera
Gratuluje otwarcia lotniska teraz jak to napisał JWP Laurencjusz będzie tylko z górki na pazurki :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
No i w końcu jakoś poszło. Szkoda, że mnie nie było :(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.