Uwaga na ciastka!
Księstwo Sarmacji na swoich stronach korzysta z „ciastek” (ang. cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zerknij tutaj.
W aktach nadań lennych czy odznaczeń i orderów w ogóle nie używam tytułów; tylko właśnie "JKW", gdy dotyczy to wspomnianych Seniorów. Więc dobrze, w takim razie w aktach prawnych w ogóle przestanę używać tytułów.
Raczej chodziło tu o umiejscowienie słowa „hrabia” pomiędzy dwoma imionami.
W tytulaturze sarmackiej przyjęło się, że tytuł wstawia się pomiędzy imieniem i nazwiskiem. Gdy danych paszportowych są tylko imiona… No właśnie.
Myślę że dużo mniej problemów sprawiałoby, gdyby było tylko jedno imię, jak w przypadku JCW Jakoba.
Swoją drogą – jeśli kiedyś Wojciech Hergemon zdobędzie tytuł… Problem będzie jeszcze powszechniejszy. Tylko daleko mniej zrozumiały, gdyż chyba mało kto ma w świadomości, że Hergemon jest imieniem historycznego władcy Enderasji.
WKW!
coś tam gdzieś tam się przyjęło to nie wiem gdzie szukać tego i tamtego.
Zresztą jak widać na załączonych obrazkach to się nie przyjęto, a szkoda, bo ktoś by mógł zrobić jakiś porządek :)
PS: może nie chodziło o umiejscowienie słowa hrabia między dwoma imionami, a miedzy imieniem oraz przybranym imieniem z tytułu zasiadania na tronie itd. itp. etc.
Z poważaniem
należało jednak zrewidować stanowisko i tenże ból raczej odwołuję. Tj. aby dobrze być zrozumianym, osobiście szereguję (od najfajnieszego rozwiązania) to tak:
1. nazwisko, tytuł - lenno
2. nazwisko, tytuł (if brak lenna), cyzli . np Adam Adamski, kawaler (ew. kawaler KS)
3. tytuł imię [nazwisko].
Przy czym, gdyby wyłączyć moje widzimisię, to powyższe punkty 2 i 3 powinny być zrównane. :D
Przepraszam, za spam - nie chciałem pisać długim tekstem, tylko sam się zacywać. Tak to jednak jest przy komentowaniu własnych materiałów.
#bardzociekawyartykuł#jestem-z-Teutonii