Różany Ogród - historia

Witajcie kochani,

Zgadzam się z Księciem. To jest mój drugi debiut jeśli chodzi o mój udział w konkursie "Tydzień z Lennem". Może moje lenno nie będzie tak wspaniałe i cudowne jak hrabiego Paulusa Buddus, może nie zakochacie się w nim tak jak w lennie Els, ale chce Wam przybliżyć me lenno i w następnych artykułach pokazać jego prawdziwe piękno. A nuż uda mi się przyciągnąć Was do odwiedzenia go.

Lenno Różany Ogród leży na południu Starosarmacji niedaleko lenna historycznego Aurelia. Zostało mi ona nadane przez JKM Tomasza Ivo Hugo po uprzedniej zgodzie Rady Koronnej jak i samego Namiestnika Starosarmacji. Jestem bardzo rada, że mogę mieć swój własny kawałek na ziemi.

Trochę historii:

Kiedy szperałam w bibliotece w Starosarmcji trochę informacji na temat lenna historycznego Aurelia, znalazłam zapiski, że istniał tutaj ogród, w którym były hodowane najrzadsze gatunki róż. Zainteresowało mnie to i postanowiłam odnaleźć więcej zapisów na ten temat. I tak przypadkiem trafiłam na niejakiego Georga III, który według historii był panem tych ziem. Uwielbiał zapach i kolor róż. Postanowił wybudować sobie własny prywatny ogród w którym mógłby hodować róże. I tak zaczęła się jego historia. Od małego ogrodu różanego do wielkich ogrodów. Wkrótce zaczęli zjeżdżać do niego osoby z różnych zakątków v-świata, aby zobaczyć jego interes. I tak Georg III ze zwykłego pana ziemi przerodził się w dziedzica ogrodu różanego. Róże tak się spodobały, że przybywający zamawiali je do swych domów. Georg III rozpoczął w zwiazku z tym produkcję na skale światową. Nawet była tu kiedyś perfumerią, która produkowała różany olejki, zapachy i inne produkty, które można było zrobić z róż. Jednak jak to bywa panowanie i radość Georga III trwała bardzo krótko. Kilka lat później zapadł na chorobę, która była niewyleczalna, a rok po zaatakowaniu choroby, zmarł. Georg III nie miał dziedzica, który by przejął jego interes. Ogród zaczął powoli wymierać, aż całkowicie znikł. Jednakże ludzie powiadają, że można gdzieniegdzie znaleźć pojedyncze róże. Jako iż ja również uwielbiam róże, postanowiłam kontynuować dzieło Georga III i w końcu zaadoptować sobie te ziemie na moje lenno. I tak powstał Różany Ogród jako hołd dla Georga III i jego pracy. Mam nadzieje, że moje lenno również urośnie tak jak ogród Georga II.

A oto herb mego lenna. Podziękowania dla markiza Leszka Chojnackiego de Ruth jako autora herbu

4Gkv750N.png

Mam nadzieje, że jesteście chętni do następnej podróży w głąb lenna Różany Ogród.

Wasza
Hrabina Róży Wiatrów.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 732,00 lt
Ten artykuł lubią: Malcher Estery Naw, Paulus Buddus, Baszar Svensson at Atera, Guedes de Lima, Henryk Wespucci, Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo, Torkan Ingawaar, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
No pięknie kochana :*
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Rośnie mi serce kiedy czytam, co maja lepsza polowa wypisuje :)
Oby tak dalej, z zainteresowaniem przeczytałem i bardzo mi się spodobało.
Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Cytuję:
To jest mój drugi debiut jeśli chodzi o mój udział w konkursie "Tydzień z Lennem".

Hmm... czy można mieć drugi debiut? :/
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Oczywiście - jak się występuje z drugim lennem ;)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ach, to spoko.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Proszę kontynuować, bo ciekaw jestem co dalej się wydarzy :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
No i fajnie, historia nie długa, nie krótka lecz w sam raz... ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.