Rada Ministrów, Cudzoziemiec, 27.10.2016 r. o 15:02
Konferencja prasowa Kanclerza — reforma ustrojowa Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

33pslOVW.png

Grodzisk, 27.10.2016 r.

Szanowni Państwo, niecały miesiąc od powołania na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji, równo miesiąc po zwołaniu Sejmu LII kadencji na obrady, mam niekłamaną, radosną i wielką przyjemność poinformować Was, że Klub Polityczny Oświeconego Monarchofaszyzmu, realizując swe wyborcze obietnice, przeprowadził w drodze procesu legislacyjnego wielką reformę ustrojową Księstwa Sarmacji.

W pierwszym kroku, w dniu 17 października, ogłoszona została nowelizacja Konstytucji, w myśl której dotychczasowy model wyboru Kanclerza Rządu, oparty o większość sejmową, zastąpiony został wyborami bezpośrednimi. Nowy model zapewnia nam atrakcyjną formułę wyłaniania drugiej najważniejszej osoby w kraju, zapewnia powołanie Kanclerza dysponującego mocnym, solidnym i stabilnym fundamentem w postaci większościowego mandatu społecznego zaufania. Uzupełniając tę nowelizację musimy wspomnieć także o fakcie wzmocnienia władzy pełnionej przez Radę Ministrów i Kanclerza. Atrakcyjne wybory trzy razy do roku, walka do ostatecznego zwycięstwa, starcie gigantów — nasza polityka zyskała mechanizm, który coś daje, który się w czymś liczy, który wyłaniać będzie najlepszych z najlepszych, którym powierzymy misję kierowania Sarmacją.

Krok drugi zakończył się w dniu dzisiejszym. 27 października ogłoszona w Dzienniku Praw została nowelizacja Konstytucji, która dotychczasowy, oparty na modelu przedstawicielskim, Sejm zastępuje Sejmem prawdziwie Wielkim. Sejmem, który budować będzie mógł każdy chętny obywatel. Sejmem, w którym każdy, niezależnie od swych poglądów, będzie mógł głosować i tym samym bezpośrednio wpływać na dalsze losy Księstwa Sarmacji. Sejm Wielki to miejsce, w którym, nie będziemy toczyć wyborczych cyrków zabierających 1/3 kadencji. To miejsce, w którym skupimy się na dyskusjach, pracy i wykuwaniu w ogniu dyskusji nowych wielkich idei, które poprowadzą nasz kraj na nowe tory aktywności i społecznego zaangażowania.

Szanowni Państwo! Żadna z tych zmian nie byłaby możliwa bez Was. Poparliście nasz program w ostatnich wyborach, wiedzieliście, że jesteśmy zdeterminowani do wdrożenia reform, które w naszym przekonaniu przyniosą Sarmacji tak bardzo potrzebne impulsy do działania. Ale te zmiany nie byłyby też możliwe bez głosów Opozycji. Mam przeogromną satysfakcję, i w mym sercu zamieszkała wielka wdzięczność wobec dwóch posłów, którzy pierwotnie startowali z ugrupowania, które krytykowało plan zmian przez nas przedstawiony. Ostatecznie jednak wsparli nasz projekt, pomogli nasze dzieło przygotować i wdrożyć. Dzięki nim obie wyżej wspomniane ustawy przyjęte zostały jednogłośnie przez wszystkich posłów zasiadających w Sejmie. Daje mi to ogromną radość.

Nowy Sejm Wielki zacznie swe obrady po 1 grudnia 2016 roku, więc już za nie wiele więcej niż miesiąc czasu. Zanim zaczniecie w nim pracę będziecie musieli zwrócić się do Księcia o powołanie na Posłów. Stosowny wątek na forum zostanie utworzony w okolicy wejścia ustawy w życie. Pierwsze wybory bezpośrednie Kanclerza odbędą się również w okolicy początku grudnia. Czeka nas gorąca zima w sarmackiej polityce! Liczymy na Waszą w jej czasie aktywność!

Na koniec małe podsumowanie tego co już zrobiliśmy, a co przed nami. Obiecywaliśmy:
  • Wprowadzenie Sejmu Wielkiego — załatwione!
  • Wprowadzenie bezpośrednich wyborów Kanclerza — załatwione!
  • Rozdzielenie Prefektury i Rady Ministrów — załatwione!
  • Umocnienie roli Rządu — załatwione!
  • Wzmocnienie władzy Jego Książęcej Mości — przygotowujemy projekty!
  • Przywrócenie Zasad Honorowych — projekt gotowy, rozmowy z JKM w trakcie!
  • Wzmacnianie Więzi Społecznych — pomagamy nowym mieszkańcom, wspieramy inicjatywy, złożyliśmy projekt złagodzenia wymogów dotyczących aktywności!
  • Nowy model edukacji — pierwsze elementy nowego systemu są już omówione, dalsze rozmowy trwają!
  • Uatrakcyjnienie Forum Centralnego — pierwsze zmiany, dedykowane Nowym, za nami, kolejne już niedługo!
  • Porządki w prawie — część porządków dokonana, identyfikujemy elementy, które wymagają uchylenia!

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.

82tT1zfv.png
R2pvBQa8.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Daniło de la Vega, Kacper Chatliński .
Serduszka
5 413,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Daniło de la Vega, Adam Jerzy Piastowski, Irmina de Ruth y Thorn, Henryk Wespucci, Kacper Chatliński , Orjon Surma, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Paweł Szermiński
to ja zapytam: czy strach ma wielkie oczy?
Permalink
Cudzoziemiec
Wielkie Oczy to jedna z wygaszonych miejscowości w Sarmacji ;) Należące niegdyś do JKW Helwetyka Romańskiego, dziś poddane kwarantannie. Mieściło się w Starosarmacji.

Jako, że właścicielem był JKW Helwetyk, należy stwierdzić, że to nie strach ma wielkie oczy, a JKW Helwetyk Romański ma wielkie oczy.

:)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Co lepiej zmieniać - świat idei czy świat materii?
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Sejm Wielki wrócił, wow! No ciekawe jak długo przetrwa tym razem! :D
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
dziękuję za odpowiedź :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.