Park Stołeczny, Ludwik Tomović, 23.10.2016 r. o 21:26
[V-Mundial] Znamy grupy V-Mundialu!

A3H28s9u.png


Po wczorajszym losowaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej przy Njitickiej Arenie w Slawonii, znamy już skład czterech grup, w ramach których będą toczyć się rozgrywki pierwszej fazy XV-tego V-Mundialu. Do każdej grupy wylosowano cztery drużyny.
y9i9Rd5R.png

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo każdej z grup:
nadJNQ2l.png

W tej grupie nie znalazł się formalnie żaden organizator obecnego Mundialu (choć Pięciopolska teoretycznie stanowi region Trizondalu), mamy natomiast oczywistego lidera – zwycięzcę ostatnich dwóch Lig Mikroświatowych i wicemistrza poprzedniego Mundialu – Wandystan. Ponieważ ta drużyna nie mierzy w nic niższego niż zwycięstwo, to awans z grupy, możliwe że z kompletem punktów, jest jedynie formalnością.

Pozostałe drużyny w grupie to regiony większych państw: debiutująca na mundialu Scholandia (Dreamland), drużyna z długą historią – Pięciopolska (Trizondal) oraz Teutonia (Sarmacja). Walka o drugie miejsce rozegra się zapewne między tymi dwiema ostatnimi drużynami. Formalnie VRP miało na swoim koncie większe osiągnięcia, więc należałoby chyba obstawiać ich. W ostatnim sezonie jednak obie drużyny miały podobne wyniki. Może jednak to trener Scholandii postanowi powalczyć o awans i debiutant okaże się czarnym koniem? Spośród debiutantów ta drużyna jest chyba jedyną, która może o coś powalczyć.

jGFFzv61.png

Tak jak w pierwszej grupie – tu również mamy jednego lidera. Mistrz poprzedniego mundialu, wicemistrz Ligi Mikroświatowej i wielokrotny mistrz w przyszłości – czyli Księstwo Sarmacji. Raczej nie ma co liczyć na niespodzianki w tym zakresie, tu również celem jest wyłącznie obrona mistrzostwa – każdy inny wynik niż wyjście z grupy kompletem punktów będzie porażką.

Organizatorów w tej grupie reprezentuje Republika Trizondalu – w ostatniej Lidze Mikroświatowej grała w wyższej grupie, jednak bez większych sukcesów. O drugie miejsce będzie zapewne rywalizować z Brodrią, która wygrała 2 Ligę i jest ewidentnie na fali wznoszącej. Niewiele wiadomo o kolejnym debiutancie na V-Mundialu – Chanacie Kugarskim. Ma przeciw sobie silne drużyny, więc może co najwyżej liczyć na urwanie im paru punktów.

8VC50SsK.png

W trzeciej grupie również można wskazać lidera – Hasseland, który w ostatniej Lidze zdobył trzecie miejsce, a w poprzednim Mundialu doszedł do ćwierćfinału. W tym wypadku jednak nie ma co liczyć na łatwe zwycięstwo: nie tak daleko za nim można postawić Abachazję, która mimo nie najlepszego występu w ostatniej Lidze, w Mundialu doszła aż do półfinału. Tu może się rozegrać bezpardonowa walka między współorganizatorami poprzedniego Mundialu.

Na drugim biegunie mamy Bialenię, która nie może pochwalić się większymi osiągnięciami i raczej ambicji większych nie ma, oraz jednego z organizatorów – Demokrację Surmeńską, która w chwili obecnej jest chyba najsłabszą drużyną w całym Mundialu (dwukrotnie ostatnie miejsce w ostatnich dwóch Ligach Mikroświatowych). Surmenia uzyskała co prawda nowego, świetnego trenera z Wandystanu, jednak nie ma co liczyć, że już w pierwszych rozgrywkach będzie miał miejsce cud – na niego nie liczy nawet trener.


jzNcK5Jy.png

W ostatniej grupie organizatorów reprezentuje Federacja Slawonii, jednocześnie również debiutant na V-Mundialu. Niestety, raczej nie ma szans na wysoki wynik, gdyż – poza samą Slawonią – grupa D ma chyba najbardziej wyrównany poziom drużyn. Trzy Królestwa – Dreamlandu, Baridasu i Elderlandu to drużyny z wyższej grupy rozgrywkowej, które osiągały ostatnio podobne wyniki. Zarówno Dreamland jak i Baridas miały na swoim koncie słaby występ w ostatnim Mundialu (brak wyjścia z grupy), jednak następnie ciężką pracą udało im się awansować z 2 Ligi do pierwszej.

Elderland cały czas utrzymywał się w pierwszej lidze (choć osiągał niskie wyniki). jednak ma na swoim koncie awans do półfinału na poprzednim Mundialu, więc może zaskoczyć. Zarówno Dreamland jak i Elderland mają na swoich kontach dawne zwycięstwa, jednak teraz muszą ciężko pracować, żeby coś osiągnąć. Z uwagi na wyrównany poziom trzech drużyn i niewątpliwe ambicje to chyba ta grupa najbliższa jest temu co zwyczajowo nazywa się „grupą śmierci” – mimo, że nie ma tu najbardziej oczywistych kandydatów do medali.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 514,00 lt
Ten artykuł lubią: Yupeng Beijin-Zhao, Malcher Estery Naw, Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, Michał Michaelus, Henryk Wespucci, Michaś Elżbieta II, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Jan Grimknur
Podoba mi się określenie, że brak kompletu punktów będzie w przypadku danej drużyny porażką. Rozumiem, że nawet w przypadku wygrania mundialu, ale przy wyjściu z drugiego miejsca, lub nawet z pierwszego lecz bez kompletu punktów będzie dalej przegraną? Ej no, bez przesady, nie ważne jak, ważne by na koniec być na samej górze drabinki!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ładnie i zgrabnie :D Co z koszulkami dla drużyn? Ktoś będzie je robił?
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Spacerek Sarmacji w grupowej sie zapowiada :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Grupą "śmierci" jest zdecydowanie grupa A. :D Niemniej wyjście z takiej grupy może być przepustką do przyzwoitego osiągnięcia.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Niech ktoś zrobi koszulki! <3
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Mam nadzieje na spore emocje na murawach. Z udziałem naszych drużyn w tych mistrzostwach :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.