Ferment, Leszek de Ruth, 20.10.2016 r. o 20:05
Półmetek Ligi Królewskiej

3w65rMw6.png

l47ywbLt.png

Za nami półmetek Ligi Królewskiej, a tak naprawdę o jedną kolejkę już jesteśmy za półmetkiem. Sprawdźmy więc jak spisują się sarmackie drużyny.

Złota Dywizja:

KS Anioły Grodzisk:
Wicelider w najwyższej klasie rozgrywkowej LK, 3 punkty straty do prowadzącego Ajaxu Nowy Amsterdam. Anioły grają dobrze, nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie, ale też za mało wygrały. Czy uda się dogonić lidera, jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii LK? Jest szansa. Terminarz Anioły mają niezły, szczególnie w najbliższych kolejkach, a pozostaje też mecz bezpośredni z Ajaxem - w ostatniej kolejce. Jedno jest pewne - będzie gorąco.

F11 Bulgot Fer:
Trener Zbyszko von Thorn-Broniek chyba zapomniał o swojej drużynie - lediwe jeden mecz wygrany i wszystkie pozostałe przegrane to doskonały kapitał na spadek. Do miejsca niezagrożonego spadkiem traci 8 punktów i szanse na poprawę są nikłe.

Start Árnovike:
W przypadku tej drużyny jest jeszcze gorzej. Dwa remisy i reszta porażek daje całkiem zasłużone dno tabeli. W siedem kolejek raczej do cudu nie dojdzie i muszą przyzwyczaić się do myśli o spadku.

upiKa2J1.png

8q5yJKX5.png


Srebrna Dywizja A:

MKS Sailor Fer:
Dla najstarszej z sarmackich marek w Lidze Królewskiej szykuje się emocjonująca druga połowa sezonu. 4 punkty straty do liderującego w tabeli Kornika Morburg niby dają cień nadziei na bezpośredni awans do Złotej Dywizji, ale trzeba pamiętać, że MKS ma o jedną kolejkę rozegraną mniej, a też w ostatniej przegrał mecz z Kornikiem aż 5:1. Trzeba się chyba szykować na baraże.

Starosarmacja Nadzieja:
Zespół z Nadziei jest tuż za MKSem, ale traci 5 punktów i ciężko będzie ograć tak doświadczonego trenera jak Mateusz von Thorn-Chojnacki. Będą ze sobą grać w ostatniej kolejce, ale do tego czasu MKS musi popełnić błędy, by Nadzieja miała szansę na baraże.

Isbjørner Sånkajokk
Ignacy Ferski-Chojnacki prowadzi zespół z najtrudniejszą nazwą, więc nic dziwnego, że go czasem olewa i nie ustawia taktyki. Gdyby to typowe dla niego niedbalstwo kto wie, być może walczyłby o czołowe miejsce w tabeli, a tak walczy o walkę o baraże. W najbliższej kolejce gra bezpośrednio z Nadzieją do której traci 1 punkt, ale należy pamiętać, że ma rozegraną jedną kolejkę mniej. Jest więc szansa na baraże przy pechu MKS Sailor Fer.

q7tHki75.png

8q5yJKX5.png


Srebrna Dywizja B:

SKS Kotwica Fer:
Najmłodszy sarmacki zespół w LK przoduje w tabeli Srebrnej Dywizji B, choć ma ledwie 1 punkt przewagi nad Lwami Intros. Gdyby trener Leszek Chojnacki de Ruth nie zapomniał o dwóch meczach, to dziś spałby spokojniej. Zespół z Feru wciąż czekają mecze z najtrudniejszymi rywalami, więc trzeba zachować pełną koncentrację do samego końca.

Auterra FC:
Jedyny teutoński zespół w LK nie przędzie zbyt dobrze. Drużyna z Auterry zdobyła 9 punktów i dzielnie okupuje okolice środka tabeli, więc raczej trzeba szykować się na kolejny sezon na zapleczu Dywizji Złotej. Drużyna ma jednak jedną kolejkę mniej niż inni, więc przy odrobinie szczęścia może powalczyć o prestiż i poprawę formy zawodników.

1xSSM5Lx.png


Życzymy powodzenia wszystkim drużynom i czekamy na sukcesy!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
5 013,00 lt
Ten artykuł lubią: Yupeng Beijin-Zhao, Tomasz Ivo Hugo, Michał Michaelus, Zbyszko Gustolúpulo, Ignacy Urban de Ruth, Cudzoziemiec, Robbie Fowler.
Komentarze
Jan Grimknur
Argh! Ostatnie zdanie, niech ktoś to poprawi, bo mnie coś straszliwego strzeli!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Szybko czytasz, nie ma co :D Poza tym - dzięki za zwrócenie uwagi, póki nikt więcej nie widział :D
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Myślę, że liczba Posłów jest odpowiednia. Po co tu w kogoś strzelać?
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Cytuję:
póki nikt więcej nie widział :D

Ja widziałem. Skośni widzą więcej, niż się komukolwiek wydaje!
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Co to jest w ogóle za liga?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Jack: Dreamlandzka, ale pomyślana trochę jak taka Liga Mistrzów dla mikronacji.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Troche slabo sie przyznawac, bo wylece z zestawienia, ale... Sankajokk jest w Skytji, to dreamlandzki team.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
A to myślisz, że nie wiem? Ważne, że tyś sarmacki.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Panowie z Fercetu maja wybitne problemy z pamięcią! :D
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Zibby: o czymś zapomniałem w artykule, czy tak ogólnie stwierdzasz? :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.