Baridas Oilwell Varco, Daniel Günther, 17.10.2016 r. o 20:09
Czarne niebo w Lanie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
54cQcceQ.png

Szanowni Samraci!
W Lanie na terenie lenna Gidena stoi już świeżo ukończona stacja wiertnicza, która została wybudowana przez Baridas Oilwell Varco. Wszystko jest gotowe do pierwszego odwiertu, być może pierwszego także w historii Księstwa Sarmacji.
ZZa02w5N.jpg

Wszyscy pracownicy BOV są pod ekscytowani całym przedsięwzięciem. Dziś na miejsce pracy wkracza kolejna specjalistyczna ekipa pracowników BOV, która od początku powstania firmy doskonaliła swój fach w czasie treningów w odwiertach "na sucho", by od dziś z marszu przystąpić do pracy.

Cała stacja wiertnicza jest dość wysoka, a najwyżej położone elementy sięgają prawie 70 metrów. Niektórym trudno sobie wyobrazić pracę przy takim nowoczesnym urządzeniu wiertniczym. Wbrew pozorom jest ona dość prosta. Na zdjęciu poniżej widać całe centrum dowodzenia stacji wiertniczej i obsługujący je pracownik ma wszystko pod ręką. Każdy wskaźnik potrzebny na miejscu jest w zasięgu wzroku i nie trzeba chodzić i sprawdzać różnych innych pomieszczeń, żeby wiedzieć co w danej chwili się dzieje.
3oe5x4B6.png

Trochę mniej komfortowa praca jest na dole przy połączeniach całego systemu urządzeń. Tutaj już trzeba podpinać poszczególne rury, które następnie są wprowadzane w ziemię i skręcać je ze sobą, tak by tworzyły jednolite połączenie. Każdy pracownik jest dumny, że tworzą coś wyjątkowego, coś nowego, że jego praca przyczyni się do stworzenia przyszłości energetycznej całego Księstwa Sarmackiego.
4iayw0QA.jpg

Po całym dniu i nocy wiercenia próbnego odwiertu i przy głębokości 3250 m około godziny 12.45 wybiła w powietrze pierwsza duża fontanna ropy rozpoczynając nowy rozdział historii w Lanie. Ropa wystrzeliła jak woda z gejzeru, a wszyscy pracownicy się cieszyli, że prace poszły sprawnie. Główny Kierownik prac zadzwonił od razu do prezesa BOV Daniela Günthera i powiadomił go o sytuacji. Ropa tak strzelała, że można było uwiecznić to na zdjęciu w blasku słońca, którego jest już coraz mniej o tej porze roku.
K9N0cU7y.jpg

Zaraz po wybiciu pierwszej ropy wraz z błotem powstałym po wierceniu pracownicy podpinają węże i rurociągi. Dalej już po wstępnym odfiltrowaniu zanieczyszczeń będą już magazynować ropę do ogromnych zbiorników, gdzie będzie już przechowywana pod pełną kontrolą firmy. Również do pracy biorą się pracownicy laboratorium, którzy zabrali próbki do badań laboratoryjnych.
31K0jz7W.jpg

Baridas Oilwell Varco nie może opublikować pełnego składu chemicznego ropy i wartości wydobytej ropy. Ale specjaliści są w bardzo dobrych humorach. Po ich minach widać, że ropa wydobyta jest bardzo dobrej jakości i niczego jej nie brakuje.


Na poniższym zdjęciu można zaobserwować jak ułożone są strefy gleby i gdzie znajdują się złoża ropy w Lanie. Na razie wydobycie prowadzone jest wyłącznie z pierwszych 3 poziomów stref.
XdZzqF7u.jpg

Z okazji pierwszego wydobycia ropy naftowej Baridas Oilwell Varco organizuje konkurs dla wszystkich mieszkańców Księstwa Sarmacji.

Celem konkursu jest wstawienie na forum http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=365&t=21006 ciekawej grafiki nawiązującej do wydobycia ropy naftowej w dowolnym stylu może być własnoręczny rysunek, fotografia i co wam go głowy przyjdzie. Żeby grafika brała udział w konkursie musi, gdzieś znajdować logo BOV.

Nagrody przewidziane:
1 miejsce - 15 000 lt

2 miejsce - 10 000 lt

3 miejsce - 5 000 lt

I dla każdego uczestnika konkursu, który podeśle prace na koniec zostanie wypłacone dodatkowe 1000 lt za wzięcie udziału.

Nad wybraniem zwycięskich grafik będą decydować przyjaciele firmy BOV i sam prezes Daniel Günther.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Kacper Chatliński .
Serduszka
7 066,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Yupeng Beijin-Zhao, Henryk Wespucci, Baszar Svensson at Atera, Paulus Buddus, Kacper Chatliński , Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Wojciech Hergemon, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Henryk Wespucci
Ropa, ja bym na waszym miejscu zatrudnił jakąś ochronę tam, bo kto wie co się stanie w nocy. Dziś ropa a jutro v-terroryści ukradną i nic nie zostanie :). Gratuluję artykułu!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Hmmm dobre to! GJ!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jesli mowa o Lanie Del Rey, to nigdy nie zagladalem. Ale przypuszczam, ze faktycznie moze byc czarno!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję i życzę dalszego rozwoju firmy :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję :) Swoją pracę już przesłałem.
Odpowiedz Permalink
Daniel Günther
Grafika robi wrażenie bardzo ładna :) Gratuluję pomysłu ;)
Permalink
Baszar Svensson at Atera
Daniel bardzo dobry artykul iscie zasluguje na medal i nagrode glowna :)
Odpowiedz Permalink
Kacper Chatliński
Ropa naftowa to bogactwo.
Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Trzeba opracował nowe technologie wydobycia :) znaleźć nowe rynki zbytu jednym słowem zainwestować :)
Odpowiedz Permalink
Kacper Chatliński
Jak najbardziej żeby tylko kraj się bogacił.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Gratuluję odnalezienia ropy! :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Byle by Exxon Valdez nie zatonął ;)
Odpowiedz Permalink
Daniel Günther
Z tego co się orientuję to chyba zezłomowany już jest ;)
Permalink
Piotr II Grzegorz
Aktywność
Jak na złość
Wyrabiać mam dość
Gdy pisać coś
Tak na wskroś
niepotrzebnie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.