Ferment, Leszek de Ruth, 02.10.2016 r. o 22:32
No to wracamy! Na razie ze sportem

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ubk0853X.png

Witajcie ponownie! Który to już powrót Fermentu? Trudno zliczyć. Oby tym razem ba dłużej. Postaramy się też o to, by poza sportem pisać czasem o tym, co stanowiło sedno Fermentu u jego zarania, czyli sprawach społecznych, polityce i tym podobnych, ale tymczasem...


fD3SIWu8.png

W Ekstraklasie bez większych rewolucji, choć nie obyło się bez zaskakujących wyników.

KS NADZIEJA 1:1 FFK Rantiochskie Krasnoludy
Największą niespodziankę sprawił KS Nadzieja, niemal pewny spadkowicz, który na własnym stadionie zremisował z Rantiochskimi Krasnoludami 1:1. Klub z Nadziei nie ugiął się pod naporem przeciwnika, który miał przewagę w posiadaniu piłki (48 - 52), strzałach (3 - 6) oraz strzałach celnych (1-2). Mimo znakomitej pracy wykokanej przez trenera Karakachanowa, zawiodła obrona Krasnoludów, dzięki czemu KS Nadzieja zdobyło swój czwarty punkt w sezonie. Dla gospodarzy nie zmienia to wiele - nadal okupują dno tabeli ze stratą 4 punktów do kolejnego rywala - natomiast przez stratę punktów Krasnoludy dalej są w zasięgu rywali walczących o trzecie miejsce.

KS Anioły Grodzisk 0:1 FAN Shepherds
W meczu lokalnych rywali zdecydowanie lepsi okazali się goście. FAN Shepherds wykorzystało niezbyt odważną grę gospodarzy, zaaplikowało im bramkę już 10. minucie i trzymając Anioły pod presją przez całe spotkanie, dowiozło zwycięski wynik do końca. Na pochwałę zasługuje gra defensywna gości przy niezbyt udanych atakach gospodarzy, ale i w ofensywa zaprezentowała się solidnie - FAN Shepherds zanotowało przewagę w posiadaniu piłki (41 - 59), strzałach (2 - 5) u strzałach celnych (0-3). Szczególnie ta ostatnia statystyka pokazuje pasywność Aniołów w tym spotkaniu. Nie można jednak wszystkiego zrzucać jedynie na braki drużyny Roberta Janusza von Thorna, gdyż dzięki rzetelnie wykonanej pracy trener Leszek Chojnacki de Ruth został uznany za trenera kolejki. Przez przegraną Anioły spadły na 5. miejsce.

W pozostałych meczach FC Grodzisk przegrało u siebie w meczu bez historii z Synami Wandy 0:2, Republikanie Scholandia pokonali na własnym stadionie Piratów z Feru 2:1, a Margońskie Konie stoczyły u siebie wyrównany bój z CKS Grabarnia Grodzisk, który zakończył się przegraną gospodarzy 1:2.

Najbliższa kolejka może przynieść przetasowania w tabeli. W bezpośredniej walce o miejsce nad strefą spadkową staną FAN Shepherds i Piraci z Feru, które dzieli jeden punkt różnicy. Z kolei zajmujące trzecią lokatę Krasnoludy podejmować będą Anioły - ktokolwiek straci tu punkty może mieć spory problem, bo trzeci zespół walczący o ostatnie miejsce na podium - Grabarnię Grodzisk - czeka niebudzący zbytniego strachu pojedynek z KS Nadzieja. Nudy nie będzie!

Yg3d7062.png


dP3ND2sG.png

W Pierwszej Klasie zacięta walka o mistrzostwo - aż 4 (!), a nawet 5 zespołów jest wciąż walce o pierwsze miejsce. Nie byłoby tak, gdyby zespoły z drugiego (YK Słoniki Sodomia) i trzeciego miejsca (FC Auterra) nie przegrały swoich meczów z drużynami z czwartego i piątego miejsca.

YK Słoniki Sodomia 0:1 WW Laviva Fer
Mecz zagadka. Niby Słoniki grały u siebie i są na oko ze dwa razy lepsze od Lavivy, ale uległy. Niby Laviva zagrała fatalnie w ofensywie, ale bramkę ustrzeliła. Niby Słoniki miały ogromną przewagę w posiadaniu piłki (60-40), ale nie oddały żadnego strzału w całym meczu. Szok. Laviva za to oddała 3 strzały, w tym jeden celny, dzięki czemu wciąż ma podium w zasięgu, choć ze względu na poziom zespołu potrzeba będzie sporo samozaparcia i szczęścia. Z kolei Słoniki pokazują, że dużo brakuje im do drużyny, jaką były jeszcze kilka sezonów temu. Może awans do Ekstraklasy, po który zmierzają, będzie dostateczną motywacją do powrotu na ścieżkę chwały?

FC Auterra 0:1 FC Angstrem
Gospodarze tego meczu dali ciała jeszcze bardziej, niż Słoniki na swoim stadionie. Sensowny trener, sensowny skład, ale trafili na równego rywala, samemu chyba nie wykonując dostatecznej pracy. FC Angstrem świetnie zagęściło środek pola, którędy próbował przebić się zespół z Auterry, dodatkowo bardzo dobrze przygotowując się na formację gospodarzy. FC Auterra nie było w stanie zrobić zbyt wiele, odstając wyraźnie w posiadaniu piłki (42-58) i strzałach (1-6). Jednak nie tylko Auterra biła głową w mur - zespół rywala długo nie potrafił wykorzystać przewagi, a bramkę zdobył dopiero w 70. minucie po strzale z rzutu wolnego.

W pozostałych meczach FC Bullace zremisowało u siebie z Rotorem Precelurbańsk 1:1, Ormal Altbork przegrał na własnym stadionie 0:1 z Lwami Port Dostojewsk, a lider tabeli, FC Czarnolas, natłukło FK Freedom Eldorat u siebie aż 5:0. Zapowiada się na to, że drużyny Ormala Altbork i FK Freedom Eldorat powinny zacząć przyzwyczajać się do myśli o spadku, choć drużyny mają na miarę awansu do Ekstraklasy. Gdyby tylko trenerzy byli aktywni (Eldorat) albo nie zapominali ustawić składu (Altbork)...

ZrmxfXn5.png


196H82lo.png

W Drugiej Klasie sytuacja bardziej klarowna, choć w okolicach strefy spadkowej może być jeszcze gorąco. Na razie jednak nic wielce ciekawego się nie dzieje, więc ciężko jest nawet wybrać mecz do opisu. Niech będzie ten:

Hetman Grodzisk 2:2 SKSV Auterra
Kolejni gospodarze, którzy stracili punkty na własne życzenie (chociaż serio, da się inaczej w X11?). Przy sędzim o niskich umiejętnościach i surowości grali pułapkami offside'owymi, co w największej mierze przyczyniło się do remisowego rezultatu. Gdyby SKSV Auterra zagrało lepiej w ofensywie, to sytuacja Wojskowych mogłaby być zgoła gorsza, bo o ile posiadanie piłki było w miarę wyrównane (45-55), o tyle w strzałach było widać przewagę gości (3-6), przy czym Hetman Grodzisk nie oddał ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie. Obie drużyny walczą o podium i mają po 19 pkt., więc remis jest najmniej pożądanym wynikiem.

W pozostałych meczach TKKF Czarnolas wygrało 3:0 z Urga Markona, Lokomotiv Balmustan przegrało u siebie 0:1 Lotos Trizopolis, Crocodilos de Punta rozniosło FC Nascimento Elder 6:0, a prowadzący w tabeli MKS Sailor Fer ograł Sgaravijos Sisin 2:0. Sailorsi z 31 pkt. zmierzają pewnie po mistrzostwo Drugiej Klasy i awans do wyższej dywizji.

L23kfCcO.png


L6Xz0O9V.png

No i czas na kartofliska. W najniższej dywizji (czy to wszystkich jest 3 czy 4, nieistotne) zawsze jest różnie - połowa drużyn nieaktywna, druga połowa na tym korzysta, wyniki hokejowe, ogólnie kalejdoskop i loteria. No i w ramach tej loterii:

Dyskobolia Czarnolas 4:2 BP Almera
No nie ma to jak nie wygrać 13 kolejnych meczów, po czym pojechać po bandzie i wygrać 4:2. Dyskobolia to ciekawy przypadek. Jeszcze pod starą nazwą (KS Wandea) wygrała pierwszy sezon SLP, a w kolejnym zajęła 3. miejsce, ale od tamtego czasu, z krótkimi przerwami, jest raczej chłopcem do bicia. Zdarzają się jednak takie mecze, raz na 10-15 spotkań, kiedy zespół budzi się do życia i daje iskierkę nadziei, że coś się zmieni. Wygrać po takiej serii kiepskich meczów z drużyna górnej połówki to miniaturowe osiągnięcie, więc jest jakaś szansa, ale to jednak wszystko zależy od podejścia trenera. Mecz jednak został zawalony przez gości, którzy odstawali w posiadaniu i strzałach, choć dwie bramki zdołali wcisnąć. Dyskobolia odbiła się od dna, ale co z tego, skoro nie musi ratować się przed spadkiem. Ogólnie - życzymy powodzenia, zawsze dopingujemy te najdłużej istniejące kluby :)

W innych spotkaniach Olimpia Nowy Czerwińsk wygrała 4:0 ze Smokami z Gideny, AKS Almera zarobiło u siebie 0:3 od Czarnego Lasu Czarnolas, FC Kitajger wygrał z Almera United Club 2:0, a Eldorat United pokonał 3:1 Vikinges Árnovike.

TZf3I8uX.png

Na koniec jeszcze ploteczki!
Pierwsza jest taka, że jedna z drużyn Ekstraklasy od nowego sezonu może zmienić nazwę (ale nie trenera). Rebranding jeszcze nie jest potwierdzony, nie poznaliśmy też nowej nazwy, ale stanie się to prędzej czy później.

Druga, dla niektórych sympatyków SLP prawdopodobnie elektryzująca: do gry wraca jedna z legend SLP. Kto? Postaramy się to ujawnić w jakiś ciekawy sposób już wkrótce.

P1GoyPfq.png

PS. Formuła relacji w Fermencie może się jeszcze diametralnie zmienić, nie przyzwyczajajcie się.
Serduszka
16 839,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Jan Magov-Zaorski, Irmina de Ruth y Thorn, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Ignacy Urban de Ruth, Baszar Svensson at Atera, Orjon Surma, Albert Felimi-Liderski, Michał Michaelus, Cudzoziemiec, Jan Grimknur, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Mateusz von Thorn-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Kuba Hogh-Sedrovski, Paulus Buddus, Heweliusz Popow-Chojnacki, Zbyszko Gustolúpulo, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
No wreszcie moja ulubiona gazeta wraca :D oh będę stałą czytelniczką Fermentu i czkam na powrót w całości :D
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Moja też ulubiona chociaż wolałem wersje pdfową ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Przydało by się jeszcze szczegółowe zestawienie spotkań tj.: kto, z kim, kiedy i jaki wynik.

Cieszy mnie ogromnie powrót "Fermentu" do gry :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Eh, skleroza załatwiła najbliższe trzy sezony :/
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Lau: teraz już nie chciało mi się robić, bo te tabelki to i tak kopipasta z zakładki wyników na profilu SLP, ale na przyszłość zrobię :)

Co do PDFowej wersji Fermentu - mam pewien pomysł, ale to różnie może być, wicie, rozumicie.
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Klasa sama w sobie! :)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Ja nawet jestem gotów zapłacić za tą wersje pdf jak będzie tak dobra jak poprzednie ;)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@camel: nie no, wyrosłem z myślenia, że wszystko w Sarmacji da się emulować, więc nie będę tu na siłę pobudzał gospodarki takimi zakupami. Jak zrobię, to tylko dlatego, że lubię, chcę i zależy mi na wzroście aktywności w KS.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Super artykuł.
Wynik z Hetmanem nie mógł być inny niż remis. Z 6 dotychczasowych konfrontacji padły 4 remisy oraz po jednym zwycięstwie SKSV (2-1) i Hetmana (1-0).
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
O, to ciekawa statystyka :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
No i o to chodzi GJ!... bez kitu zawaliłem z Dyskobolią XD coś nie pykło i to mocno.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Super! :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Tak z ciekawości... Co się stało z Krukami?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Kruki to rozumiem jakiś zespół był?
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
Viva Laviva z ojców Fer :)
Permalink
Paulus Buddus
Leszek będzie siać Ferment :) i dobrze :)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
O! Szermi! Miło widzieć! :D

@Paulus: miejmy nadzieję. Zmawiam litanię do wszystkich diuków o wspomożenie przy pdf-owej wersji.
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Gratuluję! :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Zrobiłeś mi dzień!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Zibby - jest jeszcze lepszy sposób, żeby zrobić Ci dzień, może kiedyś się uda, ale to potrzeba lżejszego okresu :P
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Bardzo miłe podsumowanie kolejki.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Oby udało się napisać kolejne, bo jest ryzyko, że się nie uda :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Sport to zdrowie!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Obszernie to wyszło, ale zarazem bardzo rzeczowo.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Bardzo się cieszę z powrotu. Sport zawsze na propsie. Mam nadzieję, że powrócą kolejne kolumny Fermentu! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.