Dom Statystyk Camelon, Jan Magov-Zaorski, 28.09.2016 r. o 20:20
Zestaw dla GPW I
Seria wydawnicza: Giełda

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
TCZCjRjm.png
Drodzy Sarmaci!

Po 5 lata przerwy Dom Statystyk Camelon wznawia swoją działalność!!!!

Gdy Prezes usłyszał o powstaniu GPW w Srebrnym Rogu postanowił reaktywować DSC przeszukał cały swoją wille w poszukiwaniu kalendarza z telefonami to starych pracowników. Byli pracownicy DSC pracowali gdzieś indziej ale gdy tylko zadzwonił Prezes tak się ucieszyli i po zakończeniu rozmówi poszli to aktualnych swoich szefów i zwolnili się aby wrócić do prezesa. W następny tygodniu stary gmach DSC został z ogromną prędkością uporządkowany i zaczęła się gorączkowa praca nad pierwszym od bardzo dawnym zestawieniem na temat GPW.

Dom Statystyk Camelon ma ogromną przyjemność przestawić wykres poszczególnych branży.

Okres to jest od poniedziałku do niedzieli. Pierwszy okres tylko od piątku do niedzieli ponieważ giełda wystartowała 19.08.2016 to jest piątek.

14ccc4da44794a80832319f34b0531ad.png
f6f97eeadc9e4467922ebbf26d4c4564.png
383b201e154348418ecea8acbf0a95a5.png
cc6ebe052e284286a9fd6599d218a086.png
a490f5bee5f749e5b437ff1548e5c939.png
ae3fdb63f7e34558a2a5aa45049924a3.png
24ac4f59fcf5487ab0b67f5e764ca399.png
2a5fdd5c153c498a93977324d7b1adb9.png
DSC wyraża swoje ubolewanie z powodu braku komentarza ale zbieranie wszystkich danych potrzebnych to stworzenia wykresów zajęło pracownikom sporo czasu i są chwilę odetchnąć. Zarazem obiecują, że przy następnym zestawieniu komentarz się już pojawi.

Dziękujemy za przeczytanie
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
7 135,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, David de Hoenhaim, Henryk Wespucci, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Irmina de Ruth y Thorn, Daniel January von Tauer-Krak, Baszar Svensson at Atera, Wojciech Hergemon, Paulus Buddus, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Wreszcie. Jak miło Ciebie widzieć po 3 latach i ze wznawiasz swoją działalność. Będę obserwować DSC cały czas.
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Spożywcza widać najbardziej stała i bezpieczna do inwestowania.
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Może i masz racje Avril ale czego DSC dostrzegł w archiwach GPW największej zarobili inwestorzy, którzy zainwestowali w LOGO tam jest cały czas wzrost od początku wzrosła cena akcji o całe 100 lt
Odpowiedz Permalink
Baszar Svensson at Atera
Trzymam kciuki aby DSC przetrwało.
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Będzie trwało tak długo jak będę trwała GPW więc mam nadzieje, że bardzo długo ;)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Giełda będzie trwać wbrew wszelkim przeciwnościom losu i ustawodawcy! ;P

Jak dla mnie najbardziej cenny jest wykres sektora usług, bo takich spółek mamy na giełdzie aż 6 (na 19 spółek łącznie) więc tutaj globalne ujęcie jest szczególnie przydatne (dla porównania w spożywczej mamy jedną spółkę, więc łatwo to ogarnąć bez pomocy).

I takie pytanie - jaka jest metodyka tych obliczeń, tj skali indeksu dla poszczególnych sektorów? Czy to jest rozbicie indeksu głównego SIG (suma sektorów da wartość SIG?) - tak też mi na oko wychodzi, czy też zostały przyjęte inne wagi?
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Dokładnie tak jak mówisz Główny indeks został rozbity na poszczególne indeks, które sumę powinny utworzyć główny indeks.

Mi się wydaję, że nie ma potrzeby tworzenia oddzielnych indeksów dla poszczególnych branż przetworzyło to by od nie lada pracy po trzeba by wymyśli współczynnik itp. Tak jak jest moim zdaniem jest czytelnie.

Spróbuje jeszcze tę wykres własne połączyć z tym główny indeksem.

Może Wojciechu pomyśleć aby stworzy wykres opłacalności albo coś tym stylu.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Jeśli chodzi o indeksy, tu zdradzę tajemnicę, w październiku planowany jest debiut kolejnej spółki - będziemy mieli ich więc do kupy 20. Wtedy skład SIG ulegnie najprawdopodobniej zmianie, tak żeby były w niej wszystkie spółki (zła wiadomość dla analityków DSC, którzy będą musieli zostać po godzinach). Giełda oczywiście przekaże zainteresowanym wszelkie informacje o metodyce zmiany indeksu.

I od tego monetu SIG już nie zamierzam ruszać, natomiast - kiedy spółek będzie więcej, a mam nadzieję, że będzie - tworzone będą nowe indeksy.

Co do wykresu opłacalności - jak miałby wyglądać, co liczyć?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Będę obserwował. Ciekawie się zapowiada :)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Zmiany w SIG cudownie. Ale teraz będzie dużo łatwiej jak już wszystkie danie są wprowadzone jak formuł są napisanie to teraz dodać tylko jedną spółkę to pikuś będzie dla moim analityków.

Tak na margines Prezes też planuje wprowadzi spółkę na giełdę ale narażę musi uzbierać pieniądze na ten cel.

Co to wykresu opłacalności to tak mi przyszło do głowy gdy patrzyłem na wykresy jest pewnie tendencja w nie których branżach. Pan robi w DIH swoje propozycje? (przepraszam ale nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa). A może nie wykres ale jakiś komentarz to wykresów od DIH pod kontem inwestycji i ewentualnej prognozy.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Prognozy są jak najbardziej potrzebne ;). Giełda zamierza zresztą wyłożyć wkrótce pewne środki celem rozruszania rynku prognoz ;).
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Miałem szczerze mówiąc namyśli połączenie Pańskich rekomendacji z DIH z zeswatamy DSC. Aby stworzyć jeden biuletynie albo przynajmniej dodawać odnośnik do każdego rekomendacji a ja do zestawu odnośnik do rekomendacji. Jakby wspólnie współdziałanie jako dwie rożnie jednostki organizacyjne ba nawet może stworzyć tzw. wirtualną organizacje.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Jak pojawi się więcej takich instytucji - jestem za. Ale póki tylko my to robimy - lepiej zostawić miejsce na konkurencję ;). Niech inwestorzy mają wybór komu zaufać ;).
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Czyli zobaczymy kto będzie lepszy ;)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Ale mnie kusi aby na pisać komentarze to tych wykresów ale to zrobię jutro. Co przyglądam się tym wykresom to mi w głowie powstają mimowolne komentarze to wykresów i prognozy.

P.S. Może jedna powinien pójść na jakieś studia analityczne po wystarczy ze popatrzę na wykres i wnioski same mi nasuwają :P
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Świetny pomysł i dobre opracowanie. Chętnie będę śledził na bieżąco.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Zapraszam do inwestowania w LOGO Production. Od dziś ceny promocyjne na logo klubów piłkarskich oraz herby. Każde LOGO oraz Herb 10 000 lt. Ceny oczywiście uzależnione od inwencji negocjującego. :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.