Imbryk Ambasadorów, Laurẽt Gedeon I, 09.09.2016 r. o 00:01
Informacje z Agurii IX.2016 r.

8RWpIBxT.jpg

6GIko30j.png
Kolejne informacje z życia w Królestwie Agurii zapowiadają się interesująco, dlatego chciałbym przedstawić społeczeństwu sarmackiego skrót wydarzeń, którymi w ostatnich dniach żyło społeczeństwo Agurii.

W dniu 4 września 2016 roku do Kancelarii Krolewskiej Maurycy książę Uhrycki złożył Akt wypowiedzenia podległości lennej przez Księstwo Santery, w którym wypowiedział Królowi podległość lenną i ogłosił niepodległość Księstwa Sandery. Następnie nastąpił ciąg zdarzeń, który groził wybuchem wojny domowej. Ku mojemu zaskoczeniu konflikt zakończył się zwycięstwem demokracji. Po przeprowadzonych rozmowach oraz mediacji Jego Eminencji abp. Jerzego Uhruckiego doszło do polubownego rozwiązania.

W dniu 7 września 2016 roku Jego Wysokość Piotr Konstanty Petrowicz Catalan Kanclerz Królestwa Agurii poprzez Kancelarię Królewską przekazał Notę Króla Agurii JKW Aleksandra II, w której ogłosił niepodległość Księstwa Sandery.

W dniu dzisiejszym tj. 8 września br. nastąpiła normalizacja stosunków pomiędzy Królestwem Agurii, a Księstwem Santery. Maurycy Uhrycki, Książę Santery potwierdził fakt zawarcia porozumienia.

Jak się okazuje czasem wystarczą trzy dni by zażegnać sytuację konfliktową. Czy w Księstwie Sarmacji taki scenariusz był by możliwy? Zostawiam czytelników z tym pytaniem, choć analizując historię naszej Ojczyzny wielu Sarmatów będzie zapewne miało bardzo odmienne przemyślenia w tej sprawie.

Po przedstawieniu głównej informacji wydania wrócę do innej dość ciekawej sprawy związanej z publikowanym rankingiem. Mam nadzieję, że Sarmaci wybaczą mi ten brak chronologii zdarzeń.

Jak co miesiąc i tym razem 1 września 2016 roku ukazało się kolejne zestawienie w formie rankingu aktywności państw wirtualnych. Co ciekawe pojawiły się też komentarze, dlatego by rozwiać wątpliwości Sarmatów jeden z nich pozwolę sobie zacytować.
Cytuję:
Cóż, moim zdaniem ten ranking jest mało wiarygodny. Ponieważ są brane jedynie pod uwagę posty z forum. Pomija się artykuły i komentarze, ćwirk z strony głównej. Dlatego też jakby nie było, jakby nie patrzeć, to i tak i tak Sarmacja przoduje pod względem aktywności na całym pollinie. Nasz aktywność z strony głównej to co najmniej 30 %, jak nie więcej ogólnej aktywność. Warto jest wziąć pod uwagę i zbytnio nie panikować.

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern

To prawda JWP Fryderyku markizie von Hohenzollern. Z takimi opiniami spotkałem się na forum Królestwa Agurii i również pozwoliłem sobie skomentować ów ranking 4 lipca br.
Cytuję:
Szanowni Państwo!

Każdy ranking tworzony jest według jakiś kryteriów jak słusznie zauważył JKW Kanclerz Królestwa Agurii. Jeśli chodzi o całkowitą aktywność to według mnie też ciężko byłoby stworzyć porównanie, które obejmowało by wszystkie aspekty np. Twittera, Facebooka, GG, Skype, IRC-u, ćwirki, Pocztę Konną, e-mail, artykuły prasowe itp. Nie każde wirtualne państwo korzysta z wszystkich możliwych form komunikacji.

Jak dla mnie prezentowany ranking pokazuje ogólny potencjał ujętych w nim mikronacji i daje taki podstawowy obraz sytuacji aktywności w naszych państwach. Podoba mi się to zestawienie i ciekaw jestem czy inne mikronacje też zliczają aktywność.

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Ambasador Księstwa Sarmacji

Wniosek mój jest jeden. Ciężko znaleźć we wszystkich państwach te same formy aktywności. Minimum to funkcjonowanie forum i na takim minimum skupia się ów ranking.

Jeśli chodzi o aktywność za miesiąc sierpień to Księstwo Sarmacji zanotowało spadek z pozycji lidera na drugie miejsce z ilością 4396 postów. Pierwsze miejsce przypadło Republice Bialeńskiej z 3958 postów, a trzecie Królestwu Dreamlandu z 2122 postów.

Poniżej chciał bym przedstawić zestawienie za I półrocze 2016 roku

176TpUY0.png


(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Ambasador Księstwa Sarmacji[/quote]
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Yennefer von Witcher, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
5 715,00 lt
Ten artykuł lubią: Baszar Svensson at Atera, Yennefer von Witcher, Daniło de la Vega, Paulus Buddus, Julian Fer at Atera, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Fryderyk von Hohenzollern, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Julian Fer at Atera
W Królestwie Agurii dyplomacja jest na najwyższym poziomie :D W Sarmacji to by chyba wojna domowa wybuchła ;)
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
W imieniu Pustkowi Winków bojkotuje zestawienie za I półrocze 2016 roku! Stop dyskryminacji!

A tak w ogóle to Imbryk jak zawsze trzyma fason. ;)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Powiem tak, dyplomacja dawno zamarła, poniewarz jest mylne postrzeganie. Kissinger, Brzeżiniśki,Meterrich. Kiedyś chodziło o pokazanie siły która się objawiała w wielu aspektach, A dziś objawia się dyplomacje po rzez ignorancje :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Rad jestem, iż służby dyplomatyczne działają <3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.