Puls News 9/2016 - Książę pozwany, KPS przyjęty, Rezygnacja MI
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
J1CTCH8n.png


5JdBhwNy.png

Witam wszystkich po dłuższej przerwie - mam nadzieję, że tym razem na dłużej. W Sarmacji, jak to w naszej mikronacji znów coś się dzieje. W dzisiejszym wydaniu Pulsu News będziecie mogli przeczytać o pozwaniu Księcia przez Marię von Primisz, co wywołało sensację. Jaki będzie wynik? Oczywiście oprócz tej sensacyjnej wiadomości w Sarmacji działo się - Ivan von Lichtenstein zrezygnował z funkcji Ministra Informacji, dokonano podwyżki nagród za artykuły na medal, co miejmy nadzieję spowoduje, że Sarmaci pójdą do boju o nagrody, a Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán wystartował z serią zaskakujących komiksów. Zapraszam do czytania!

602e70bW.png

Na pierwszy ogień idą sprawy związane z Trybunałem Koronnym. Ten tydzień wydaje się niezwykle gorący. Wszystko za sprawą pozwania Księcia przez Marię von Primisz i odwrotnie - Marii von Primisz przez Księcia Tomasza Ivona Hugona. O co poszło? Według baronetessy Książę dopuścił się znieważenia jej osoby poprzez stwierdzenie, że “leczy się w psychiatryku”. Pani von Primisz uznała to za obrazę i złożyła pozew do Trybunału Znowuż Książę oskarżył Marię o to, że ta znieważyła go, ponieważ publicznie stwierdziła pod artykułem bardzo satyrycznym, że wspiera działalność na szkodę Sclavinii. Proces wydaje się widowiskowy, ale za nim do niego dojdzie Sejm musi wyrazić zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Księcia, a jaki będzie tego wynik? Nikt nie wie - głosowanie będzie zapewne tajne.
Druga sprawa, która też robi się bardzo gorąca dotyczy Roberta Janusza von Thorna i Markusa Arpeda. Prefekt Generalny został oskrażony przez von Thorna o to, że nielegalnie go zbanował na kanale irc #baridas. Jaki będzie wynik? Przekonamy się niebawem!

Obecnie trwa Referendum w sprawie przyjęcia ustawy konstytucyjnej - przepisy wprowadzające Kodeks Postępowania Sądowego. Sam Kodeks przyniósł wiele kontrowersji. Można rzecz, że trwała nad nim najgorętsza dyskusja w Sejmie obecnej kadencji. Miała swoich zwolenników jak i przeciwników. W mediach pojawiały się artykuły namawiające do głosowania za czy też przeciw. A jaki będzie wynik, to się okaże dziś wieczorem - i okazało się! Kodeks Postępowania Sądowego został przyjęty! A po tym referendum, będziemy mieli kolejne - tym razem dotyczące tego czy powinna zostać specjalna komisja do przygotowania reformy prawa konstytucyjnego.

Sejm też się nie nudzi! Obecnie debatuje nad pociągnięciem do odpowiedzialności karnej Księcia, co ju wcześniej wspominałam. Oprócz tego debatują nad Prawem Komunikacyjnym, który reguluje kanały związane z komunikacją w Sarmacji, a więc Pocztę Konną (Prawo Komunikacji określa maksymalną cenę listu, a wynosi ona 50 libertów, warto zaznaczyć, że obecnie wynosi 1 libert), miejsca urzędowania organów oraz kanał irc Księstwa Sarmacji (do niego został również dołączony statut, który określa co ciekawe Króla Białorusi). Książę Tomasz Ivo Hugo przedstawił rozporządzenie o zwiększeniu liczby asesorów w Trybunale Koronnym (do 5). Kanclerz w imieniu Rady Ministrów w dniu dzisiejszym złożył wniosek o skrócenie debaty. Kristian Arped przedstawił ustawę o zmianie Ordynacji Wyborczej, która zakłada powrót do głosów ważonych w przedziale od 10 do 4, gdzie 10 głosów otrzymują Książę i Książeta Seniorowie, 8 głosów osoby z tytułem arystokratycznym, 6 głosów osoby z tytułem szlacheckim, a 4 głosy osoby bez żadnego tytułu. Pomimo tego, że jest to ważny temat, w Sejmie na ten temat jest bardzo cicho. Tak samo cicho jest w przypadku projektu Siergiusza Asketila, który jest projektem bardzo kosmetycznym, a zakłada możliwość publikacji w GAP przez członków NIA i Dworu Książęcego.

Ivan von Lichtenstein podczas konferencji prasowej poinformował, że rezygnuje z funkcji Ministra Informacji. Nie jest to jedyne odwołanie. Orjon von Thorn-Surma został odwołany na wniosek Prefekta Generalnego z funkcji prefekta, a nowym został Michał Bryennios. Eradla Adriena Marcusa Piusa da Firenzę również nie ominęła fala i został odwołany z funkcji Ministra Aktywności Społecznej.

Rada Ministrów bardzo mocno w ostatnim czasie pracuje. Arsacjusz Arped poinformował opinię publiczną o tym jak kształtowały się wydatki na wynagrodzenia w ubiegłym miesiącu. Kanclerz znowuż poninformował, że Rada Ministrów przeznaczyła na Fundusz Pracy, aż 500 000 libertów. Dla przypomnienia - w lipcu było to 150 000 libertów. Wprowadzono zmiany do Dziennika Praw, które teraz umożliwiają sprawdzenie, kto dokonywał zmian w nim (dodawał, usuwał czy też klonował akty), a więc jest to bardzo przydatna funkcja.

Robert Janusz von Thorn wdał się w polemikę z Konstantym Jerzym Michalskim, który uwaga stwierdził, że obecny mikroświat bazuje na “dwu i pół osiowości” i po jednej stronie jest Bialenia, a po drugiej Sarmacja. Cała reszta różnych mikronacji jest się wydaje tylko na “doczepkę”. Z tej polemiki wyszedł całkiem pokaźny PDF po którym zapraszam do artykułu pana von Thorna w tym odnośniku

Wojciech Hergemon ogłasza wszystkim, że rusza giełda! I to nie byle jaka - można już rejestrować spółki, które mają działać w przeróżnych branżach (bankowość, energetyka, spożywcza, budownictwo, paliwa, transport, surowce, przemysł ciężki, przemysł lekki i usługi). Każdy może zgłosić swoje spółki z proponowaną ceną akcji. Hergemon zaznaczył, że cena zawyżona może nie zostać zaakceptowana, a wycena przedsiębiorstw będzie oparta o model w którym oczywiście można zyskać, ale i stracić. Wycena ma opierać się na m.in. stanie gospodarki, przemysłu, cenach i sytuacji spółki. Puls Sarmatów sam zamierza zgłosić się do tej giełdy, podobnie jak to zrobiło Unicorn Media Corporation.

NIA wdrożyła najciekawszą opcję wymiany zasług! Po kilku miesiącach prac można wymieniać punkty, które zebrało się w różnych okolicznościach na 15% zdrowia za 10 Punktów Zasługi, 100 jednostek pracy za 10 Punktów Zasługi, 1 punkt aktywności obywatelskiej za 14 Punktów Zasługi, 5 darmowych ćwirków za 1 Punkt Zasługi, zwiększony o 20% dochód za otrzymane jedno kolejne serce za 1 Punkt Zasługi, zwiększony o 20% dochód za otrzymany jeden kolejny komentarz pod artykułem na stronie głównej za 1 Punkt Zasługi. A Wy na co już wymieniliście swoje punkty zasług? Podzielcie się z nami pod tym artykułem!

Szef SUSPENS - Heweliusz Popow-Chojnacki ponownie szuka szefa SOBOS. Do walki o stołek stanęły jak na tą chwile Yennefer Heach oraz moja osoba! Jakie będą wyniki - przekonamy się o tym niebawem!

6TNffxxo.png

Starosarmacja narracją stoi! Po długim czasie walki z nieaktywności, od kilku miesięcy region kwitnie. Powstaje szereg inicjatyw i raz po raz kolejne wątki narracyjne. Bardzo ciekawą ostatnią inicjatywą jest powstanie Pomnika Wielkiego Radcy w Czarnolesie. 5 sierpnia wystartowano z takim wątkiem, który jest poświęcony przetargowi, budowie oraz późniejszym życiu, tego jak to określono - kluczowego elementu w Starosarmacji. Jesteśmy ciekawi jak to się potoczy wszystko do końca. Niemalże równoległe zaczęto dyskutować o ważnych adresach w Grodzisku. Namiestnik Starosarmacji - Orjon von Thorn-Surma przedstawił miejsce w którym można zadawać do niego pytania. Jak do tej pory były to pytania o pensję dla selekcjonera drużyna, a także o . . . elektryfikację wsi gellońskich, ponieważ podobno jest z tym bardzo źle. A oprócz powyższych jakżeby nie inaczej ważnych spraw dekretem Namiestnika wprowadzono ordery i odznaczenia prowincji, które nie ukrywajmy bardzo motywują Sarmatów, a od września podatki i opłaty w tym podatek majątkowy od osób fizycznych oraz opłaty za posiadanie lenna na terenie Księstwa Sarmacji. Oczywiście opłaca się być aktywnym i prowadzić narrację wokół lenna, bo można sporo zaoszczędzić.

Ze Starosarmacji wędrujemy do Sclavinii. W niej powołano Martina Schlesingera-Asketila na urząd prokuratora. Wprowadzono w życie ustawę o pożyczkach prokuratorskich w myśl której prokurator może udzielić pożyczki Sclavińczykom do 250 000 libertów i co ciekawe - nieoprocentowanej! Prezydium Rady wprowadziło jeszcze ustawę o Sclavińskim Instytucie Historycznym, która reguluje zasady działania Instytutu oraz zmieniono ustawę zasadniczą Konsulatu Sclavinii - zmiany dotyczą m.in. tego kto ma inicjatywę ustawodawczą czy też uchwałodawczą. Trwa także wysłuchanie w sprawie powołania Guedesa de Limy na urząd dyrektora Sclavińskiego Instytutu Historycznego. W sprawie SIH trwa głosowanie nad poprawką kosmetyczną, ponieważ zabrakło informacji o tym kto powołuje Dyrektora. Można już stwierdzić, że poprawka została przyjęta. Prokurator i członek prezydium rady i Prokurator - Martin Schlesinger-Asketil rozpoczął dyskusję nad kontaktowaniem się z mieszkańcami, którzy zniknęli, ale pojawiają się od czasu do czasu w systemie. Sam pomysł jest dobry, ale czy wypali?

Królestwo Baridasu jest urokliwym miejscem. Czy takim było w ostatnich dniach? Można powiedzieć, że jest trochę spokojnie. Ostatnio został odwołany Ignacy Chojnacki-Ferski z urzędu Herolda, który nie jest zbyt aktywny. Arsacjusz Arped - Wicekról i Podskarbi opublikował listę wynagrodzeń i premii, z których wynika, że na nie zostało przeznaczonych 64 000 libertów. Trwa dyskusja nad działem “Narracja”, którą wszczął Fryderyk von Hohenzollern. Wszystkie osoby, które do tej pory się opowiedziały, wyrażają się pozytywnie na ten temat. Baridajczycy dyskutują jeszcze nad dotacją dla Galerii von Thorn, a raczej są przeciwni dotacji dla inicjatywy, która nie jest baridajska. Jak to się potoczy, to zobaczymy zapewne wkrótce!

Z jednego królestwa do drugiego! Tym razem zawitamy w Teutonii, która jest po wielkiej rocznicy z okazji jej powstania. Posypały się odznaczenia, wsie lenne i inne atrakcje! A jak to wygląda po rocznicy? Lord Ekonom sporządził bilans za ubiegły miesiąc, z którego wynika, że Teutonia wyszła lekko na plusie (oprócz oczywiście konkursów rocznicowych). Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii będzie oficjalnie informować Teutończyków na forum centralnym, jak to zapowiedział Daniel v-hr. von Schwarz-Saryoni. Ten właśnie ogłosił konkurs na logo FPKT i pomimo wniosku o dotację zebrał pieniądze które chciał i zrezygnował z oficjalnego wsparcia. Karolina von Lichtenstein otrzymała obywatelstwo honorowe, a Laurencjusz MaHi at Atera czeka na decyzję o przyznaniu obywatelstwa. Czy dostanie? Przekonamy się wkrótce!

Dku9V965.png

Galeria von Thorn, a także KumakKultury wraz z Ostatnim Bastionem Teutonizmu opublikują dzieła Sarmatów na swoich łamach. Galeria za wykonanie dzieła pobiera opłaty, która ma wynosić tyle ile będzie mogła wnieść zainteresowana osoba. Inaczej jest z KK, który kompletnie nie pobiera żadnej opłaty.

Rada Ministrów ogłosiła dość ciekawy konkurs plastyczny - Narysuj członków Rady Ministrów. Zgłaszanie prac trwa do 17 czerwca, a format pracy może być w rysunku, ale i również komputerowo. Do tej pory prace swoje zgłosił Vladimir, a ja ze swojej strony mogę zaznaczyć, że będę starała oddać się pasji rysowania i może kogoś narysuję!

Nagrody za artykuły na medal są wyższe i wynoszą teraz 4 000 libertów za jedną sztukę! Skoro już mowa o nagrodach to można uzyskać ją także jak się zgłosi cytat do Galerii Złotych Cytatów. 15 000 libertów czeka na rozlosowanie!

W tym tygodniu wydawnictwem Pulsu Sarmatów została opublikowana “Krwawa Yenn” - alternatywna opowieść o Yennefer Heach, a raczej jej biografia! W pierwszej części mogliście przeczytać o tajemniczym Zakonie Sióstr Zemsty, a co w kolejnym? Zapewne rozwinięcie opowieści i wiele szokujących momentów! Czekajcie i czytajcie!

Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán ostatnio nie próżnuje i przedstawił dwa swoje komiksy na bieżące tematy! Pierwszy był o Karolinie von Lichtenstein, a raczej o tym, że nasza diuczessa będzie wiecznie mikronautką (albo inaczej, chce wyjść, ale nie wyjdzie). Drugi komiks dotyczył Marszałka Sejmu - Kristiana Arpeda. Kogo będą dotyczyć kolejne - jesteśmy ciekawi!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 187,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Robert Fryderyk, Gerald Klemens, Marcin Stranczyk, Krzysztof Czuguł-Chan, Vladimir ik Lihtenštán, Guedes de Lima, Albert Felimi-Liderski, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Fryderyk von Hohenzollern, Jack von Horn, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gerald Klemens
Napracowałaś się. Braawo
Odpowiedz Permalink
Gerald Klemens
Ciekawy i treściwy artykuł. [img][/img]
Odpowiedz Permalink
Marcin Stranczyk
Bardzo dobry artykuł. Dowiedziałem się w nim wielu sprawach, o których nie miałem pojęcia.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Kawał dobrej roboty. Dobrze się czytało.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Kawał dobrej roboty. Dobrze się czytało.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję za miłe słowa. To sprawia, że chce się pracować dla Was :)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Książe pozwany? Chyba na odwrót?
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
A fakt zwracam honor.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
No i fajnie :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Trzymasz poziom jak zawsze! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.