Okiem Kibola 1/2016

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
xcWV82WR.png
Wielu kibiców nie mogło doczekać się nowego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej, nie tylko z powodu powrotu najpopularniejszego sportu na świecie ale również z powodu powrotu Władców Północy na trybuny w Árnovike.
Dyskobolia Czarnolas 1 — 4 Vikinges Árnovike

Do Czarnolasu wybraliśmy się w skromne 48 osób. Podróż rozpoczęliśmy drogą powietrzną. Po wylądowaniu na lotnisku dołączamy już czekających na nas 30 braci z AKM Almera(dzięki za obecność),ostatnie kilometry pokonujemy autobusem pod nadzorem miejscowej policji. Na stadion docieramy na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wpuszczanie przez bramki przebiega spokojnie i wszyscy na czas meldują się na sektorze. Od początku jedziemy z dopingiem, który niestety momentami zagłuszany jest przez gospodarzy. Nasi piłkarze niespodziewanie wygrywają mecz, pokonując Dyskobolie 4:1. W dobrych humorach opuszczamy stadion i w spokoju wracamy na lotnisko. Szkoda tak małej frekwencji, jednak jest to zrozumiałe po bojkocie oraz spadku do najniższej ligi. Mecz bez większej historii kibicowskiej. Jeszcze raz dzięki za obecność kibicom z Almery. EKS&AKS

kw5C70C0.jpg
Skromna delegacja EKS&AKS

Vikinges Árnovike 4 — 1 Czarny Las Czarnolas

Na pierwszy mecz w sezonie u siebie zbieramy się na rynku, z którego zaczynamy przemarsz w stronę stadionu. Swój sektor szczelnie wypełniamy w ponad tysiąc głów, niestety ogólna frekwencja to zaledwie dwa tysiące ludzi. Kibice gości pojawili się w ilości około 100 osób. Z nami na sektorze zameldowali się AKaeSiacy. Wywieszamy sporo flag, w tym PDW z ksywami wszystkich, którzy do dzisiaj odbywają wyroki z zakładach karnych po wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Ivana. Wywieszone jest również nowe zgodowe płótno z herbami klubów i napisem EKS&AKS. Debiutuję również nowa przyśpiewka.


Dla nas ten klub,
Jest niczym Bóg,
Kochamy go,
EeKaeS gol,

Dla nas ten klub,
Jest niczym Bóg,
Kochamy go,
AaKaeS gol,

Jednego chce,
Dziś każdy z nas,
Niech zgoda ta,
Na wieki trwa.

Cały mecz mocno wspieramy swoich kopaczy, którzy wygrywają kolejne spotkanie 4:1. Większość kibiców po ostatnim gwizdku opuszcza stadion, jednak cały nasz sektor zostaję i dziękuje piłkarzom za zwycięstwo. Jednak dla naszej ekipy sportowej VHE(Vikinges Hooligans Elite) to nie był koniec dnia. Mimo, że ekipa przyjezdna nie odbiera telefonu VHE postanawia zasadzić się na nich w drodze powrotnej. Niestety nie dochodzi do grzybobrania przez tych co zawsze.

4K5j9Tcc.jpg
Ekipa Sportowa Władców Północy VHE
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni.
Serduszka
7 477,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Cudzoziemiec, Kristian Arped, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Albert Felimi-Liderski, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Arsacjusz Arped, Michał Pséftis, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Guedes de Lima, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Padłem XD zacna przyśpiewka nie ma co.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ole, ole kibole...!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Ta przyśpiewka jest mi znana w nieco innej wersji... Ale pewnie każdy ma swoją wersję :P
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
O ile się nie mylę autorem tejże przyśpiewki jest Śląsk Wrocław. Jaka to inna wersja? :D
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
No właśnie o to mnie chodziło rzecz jasna! Moje serce bije za Śląsk... Nie chciałem tylko oficjalnie pisać, bo by się zaraz inni z wiejskich podwórek odezwali.

A o innych wersjach to sobie tak tylko wspomniałem bo zapewne z jakiejś okręgówki co się kończy nazwa na -es, -aes, mogliby sobie pośpiewać.
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Lechia Gdańsk pozdrawia. :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.