Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 31.07.2016 r. o 14:53
Komunikat Koronny [10/2016] — powtórzone referendum, inicjatywa Herolda
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

3GqHi048.png
Dany trzydziestego pierwszego lipca
Anno Domini 2016

Los bywa złośliwy. Tym razem sprawił, że zdarzyła się Jego Książęcej Mości pomyłka w zakresie zarządzania referendum w sprawie zatwierdzenia ustawy konstytucyjnej, która wprowadza do porządku prawnego Księstwa przepisy KPS. W wyniku pomyłki referendum zarządzone została na zbyt krótki czas, i w konsekwencji jego wynik jest nieważny. Ludzką rzeczą jest się mylić, a nie myli się ten, co nic nie robi.
JKM Tomasz Ivo Hugo
Bardzo Was przepraszam. Nie wiem jak to się stało. Nie mam nic na usprawiedliwienie

Na szczęście błąd został już naprawiony. W dniu dzisiejszym Jego Książęca Mość ponownie zarządził referendum, w którym pada pytanie: „Czy jesteś za wprowadzeniem w mocy przepisów ustawy konstytucyjnej - Przepisy wprowadzające kodeks postępowania sądowego?”. Referendum potrwa więc od 5 do 7 sierpnia. Rozpocznie się o 00:00, a zakończy o godz. 21:00. Uprawnionych do udziału w referendum są 73 osoby, ich spis oraz wagi głosów im przysługujące znaleźć można w końcowej części zarządzenia.

Równolegle do zarządzenia referendum Jego Książęca Mość powołał skład Książęcej Komisji Wyborczej, która ma czuwać nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem referendum. W skład KKW weszli: Sławetna Yennefer bnt. Heach oraz Prześwietny Siergiusz hr. Asketil.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Pragnę również poinformować, że z ciekawą inicjatywą wyszedł, i będzie ona wkrótce realizowana, Herold Wielki Jaśnie Oświecony Jack diuk von Horn. Heroldia rozpoczyna przygotowania do stworzenia Sarmackiego Herbarza, w którym znajdą się wszystkie sarmackie herby, wraz z ich opisem i herbu właścicielem. Tak przygotowany Herbarz miałby znaleźć się na dedykowanej stronie i służyć wszystkich mieszkańcom, szlachcicom i arystokratom Księstwa Sarmacji, również w sytuacji doboru nowego herbu. O szczegółach tej inicjatywy będziemy Państwa informować.

(—) Robert Janusz v-hr. von Thorn,
Marszałek Dworu Jego Książęcej Mości.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Roland Heach-Romański.
Serduszka
2 388,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Vladimir ik Lihtenštán, Orjon Surma, Alfred, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.