Unicorn Media Corporation, Guedes de Lima, 30.07.2016 r. o 10:17
Przegląd Polityczny 30/07/2016 nr 128

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Pséftis.
Serduszka
2 783,00 lt
Ten artykuł lubią: Otto von Spee-Asketil, Fryderyk von Hohenzollern, Michał Pséftis, Kristian Arped, Gustaw Witkowski.
Komentarze
Cudzoziemiec
Oh, leblandzkie i alrajnskie standardy dziennikarskie. Nigdzie, podkreślam, nigdzie nie życzyłem Sclavinii zarycia w beton. Nadinterpretacja, wynikająca ze złej woli pana redaktora, to niezbyt chlubny element odradzającego się tytułu. Dopinguję jednak dalej. I proszę o sprostowanie jednak mojej wypowiedzi, a przynajmniej ubranie jej w kontekst. Warto ją również w kontekście owym zacytować. Nie chciałbym uderzać w wolną prasę pozwami o zniesławienie. Prasa oprócz szeregu praw, ma także obowiązek rzetelności. Tu jej zabrakło.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Zła wola owszem jest, ale nie ze strony Przeglądu Politycznego, lecz Marszałka Dworu Książęcego. Proszę sobie dalej robić podśmiechujki z sąsiadów Wicehrabio. Takimi wypowiedziami jak poniżej, chluby Wicehrabia Księstwu nie przynosi. Ja doskonale wiem co autor miał na myśli.

"Już wkrótce SCL zaryje w beton, jak zawsze, nie ma co się spinać".
Kiedyś się Wicehrabii w Eldoracie podobało:

"Zamieszkałem w Sclavinii ponieważ urzekła mnie jej aktywność i zaradność mieszkańców".
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale przecież jedno, drugiego nie wyklucza, obie tez cytowane wypowiedzi dotyczą zgoła odmiennych spraw. Pan bezczelnie manipuluje i zniekształca przekaz. Jest Pan nieobiektywny (nie musi Pan być, ok), ale jest Pan nierzetelny. Kłamie Pan w swojej gazecie, a to trzeba piętnować.

Owszem, powiedziałem, że "już wkrótce...", ale nie jest to życzenie Sclavinii zarycia, a Pan twierdzi, że tego właśnie życzyłem. Jest to też odpowiedź na słowa o chwilowym skoku aktywnościowym w SCL, i dobrze Pan o tym wie. Kontekst, Panie Redaktorze, to cytowanie tej części rozmowy, w której cytowana wypowiedź jest funkcjonalną częścią, nie zaś samej wypowiedzi, bez ujmowania jej otoczki.

Proszę przestać manipulować. Proszę przestać zniekształcać. Nie przystoi to poważnej gazecie.

Abstrahuję od faktu, że cytowana wypowiedź nie ma nic wspólnego z moją rolą jako Marszałka Dworu, to już kolejna manipulacja, w krótkim artykule.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Przyjmuję do wiadomości pańskie argumenty i przez grzeczność nie będę z nimi polemizował. Nie mam czasu na spory sądowe. Skok aktywności w Konsulacie Sclavinii powinien cieszyć Marszałka Dworu, bo nim się jest o każdej porze dnia i nocy. Chce Pan sprostowanie i przytoczenie całego kontekstu wypowiedzi, proszę bardzo. Nawet otrzyma Pan przeprosiny. W kolejnym numerze przytoczę. Proszę jednak schować swoje uprzedzenia względem Sclavinii, to nie przystoi.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie mam uprzedzeń wobec Sclavinii, z żadnej mojej wypowiedzi nie może Pan ich wnioskować, proszę zatem przestać nadinterpretować. Odmawia mi Pan, jako architektowi porozumienia, które Pan et consortes, storpedował, do wyrażania emocji z tym związanych. Ja Panu emocji nie odmawiam żadnych.

Marszałek Dworu, jak i cały Dwór, cieszą się z aktywności Sclavinii, tak jak i cieszą się z aktywności każdej innej części Księstwa Sarmacji. RCA, jako osoba prywatna, również się cieszy. RCA, jako osoba prywatna, nie ocenia Sclavinii, ocenia powstałe z grobów trupy, które w imię partykularnego interesu storpedowały dobre porozumienie. I ma, niezależnie od pełnionej roli, do tego prawo. A Pan nie ma prawa mi tego prawa odmawiać. Marszałek Dworu, Asesor, czy publicysta — żadna z tych ról nie ma nic wspólnego z opiniowaniem działalności Sclavinii, i dlatego nie odbywa się z mojej strony żadna ocena działalności Sclavinii. Żywię jedynie przekonanie, że tak jak było poprzednio, przedpoprzednio, itd., ponownie Sclavnia i jej aktywność, skończą jak zawsze. Po prostu. Zaklinanie przez Pana rzeczywistości tu nie pomoże. Jeśli jednak okaże się, że się myliłem i Wasz zryw jest stały, i będzie trwał, to będę pierwszą osobą, która Wam pogratuluję takiej sytuacji i będę ją z radością obserwował. Także, do roboty!
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Uhuu, dyskutowanie za pomocą komentarzy bez tantiem, chamsko. :P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Jak bez, jak z?
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Cytuję:
Żywię jedynie przekonanie, że tak jak było poprzednio, przedpoprzednio, itd., ponownie Sclavnia i jej aktywność, skończą jak zawsze.
Dlatego też w tym miejscu powinniśmy zakończyć tą bezowocną dyskusję. Proszę jednak żywo zainteresować się aktywnością pozostałych samorządów. Sclavinia da sobie radę. O to może Wicehrabia być spokojny.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Jestem spokojny, ba!, inne samorządy również obserwuję. Ale mieszkańcy innych samorządów nie zachowują się tak jak Sclavińczycy :) Ja w ogóle, wbrew obiegowemu przekonaniu, że jest słabo i już tylko grób, jestem spokojny o Sarmację i wszystkie jej składowe.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
No proszę, tutaj się zgadzamy, bo ja również jestem spokojny o Księstwo Sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Od kiedy cytat może być nieobiektywny? :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.